Poliitika

Psüühiliste erivajadustega inimeste elamistingimusi tuleb parandada

Psüühiliste erivajadustega inimeste elamistingimusi tuleb parandada

Lähiaastatel on Eestis käsil psüühiliste erivajadustega inimeste elamistingimuste parandamine, mille eesmärk on  panna erivajadustega inimesed tundma ennast ühiskonna täisväärtuslike liikmetena, kirjutatakse Sotsiaalministeeriumi blogis. Teistele annab see aga võimaluse olla avatud ning kohaneda ka nende inimestega, keda me seni oleme võib-olla vähem märganud. Sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooniosakonna praktikant Marken Malm pani kirja 21 asja, mida meil kõigil on õppida psüühilise erivajadusega inimestelt.

Professor Taagepera: eesti keelt keedetakse nagu konna aeglasel tulel

Professor Taagepera: eesti keelt keedetakse nagu konna aeglasel tulel (1)

"Kartus keele ja kultuuri pärast muutub üldisemaks, kui keelt nähtavalt rünnatakse. Praegu seda nähtavalt ei toimu. Eesti keel on täna olukorras, kus seda keedetakse nagu konna aeglasel tulel, ilma et eestlased sellest ise aru saaksid. Kas keegi oleks nõukogude ajal kujutanud ette olukorda, kus ema palub lapsel temaga emakeeles rääkida, mitte kasutada selleks muud keelt, laps aga küsib, miks? Ja seda Tartus, mitte Torontos," ütles professor Rein Taagepera.

David Vseviov: suurim nauding on võim, sest ühegi muu naudingu nimel pole külvatud nii palju hirmu
Poliitika Ajalugu

David Vseviov: suurim nauding on võim, sest ühegi muu naudingu nimel pole külvatud nii palju hirmu (1)

"Hirm on aluseks kõigile autoritaarsetele süsteemidele, need põhinevad hirmunud kodanikel. Hirm muudab ühiskonna ja inimese teovõimetuks," rääkis ajaloolane David Vseviov ja tõi näiteks Stalini ja Hitleri. "Hirm on tegelikult nagu nakkushaigus. Sageli on meil tunne, et nemad seal hirmutavad ja meie siin kardame. Tegelikult on hirmutajad ise hirmu epitsentris. Stalin kartis ise nii meeletult oma elu pärast, et see hirm oli tema haiguseks."

Laadimine...Laadimine...