Poliitika

Kõlvart: volikogus istuvad riigikogulased vähendavad kohalike võimalusi kaasa rääkida

Kõlvart: volikogus istuvad riigikogulased vähendavad kohalike võimalusi kaasa rääkida

Kui kümme aastat tagasi suurendati seadusega Tallinna linnavolikogu miinimumarvu 79 liikmeni, siis põhjendati seda demokraatia suurendamisega, kuid tegelikult pole ükski valimisliit volikokku pääsenud, nentis Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, et sellega kasvasid vaid erakondade fraktsioonid. "Riigikogu liikmete tulemine volikogudesse on vähendanud kohaliku kogukonna liidrite võimalusi kaasa rääkida kohaliku elu küsimustes," sõnas ta. Kõlvarti hinnangul võiks eeskuju võtta Helsingis ja Londonist, sest volikogu oleks efektiivne ka väiksema koosseisuga.

Ratas: valitsuse fookuses on alati olnud Eestimaa inimeste heaolu

Ratas: valitsuse fookuses on alati olnud Eestimaa inimeste heaolu

"Iga riigieelarvet koostades ja vastu võttes peame endalt küsima, kas see aitab tõsta meie inimeste igapäevast toimetulekut, turvatunnet ning viia Eesti rahvaarvu taas tõusule," rääkis peaminister Jüri Ratas, kelle sõnul valitsuse koostöötahe osutus tugevamaks kui mistahes eriarvamused.

Uuring: noorte hulgas tõusis populaarseimaks EKRE

Uuring: noorte hulgas tõusis populaarseimaks EKRE

Eesti nooremapoolsete valijate hulgas tõusis populaarseimaks Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), kesk- ja vanemaealiste hulgas on suurima toetusega Keskerakond, selgub BNS-i ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emor detsembri algul läbiviidud küsitlusest.

Ränderaamistiku poolt hääletamata jätnud Reformierakond langes reitingutabelis teiseks

Ränderaamistiku poolt hääletamata jätnud Reformierakond langes reitingutabelis teiseks (3)

"Emotsionaalne arutelu ÜRO rändeleppe üle on siis oluliselt kasvatanud rahvuslaste segmenti erakondade maastikul," sõnas uuringufirma Kantar Emor uuringujuht Aivar Voog. Kui Isamaa toetus jäi vahepeal künnise alla, siis on see nüüd tõusnud 7.8 protsendini. Erakondade populaarsustabelit esmakordselt juhtima läinud Keskerakonna reiting on olnud suhteliselt stabiilne viimased neli kuud, lisas Voog.

Laadimine...Laadimine...