Poliitika

Kuriteo sooritanud pagulased võidakse riigist välja saata

Kuriteo sooritanud pagulased võidakse riigist välja saata (1)

Riigikogu hakkab arutama eelnõud, mis võimaldaks Eesti ühiskonnale ohtlike välismaalaste pagulasseisundi tühistada ja nad riigist välja saata. "Probleemid on tõsised, mille lahendamiseks on vaja tegutseda otsustavalt," kommenteeris põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants, kelle sõnul on teema kerkinud päevakorda seoses Eestisse paigutatud pagulaste toimepandud õigusrikkumistega.

POLITOLOOGID: Jüri Ratas kindlustas oma positsiooni nii erakonna juhi kui peaministrina

POLITOLOOGID: Jüri Ratas kindlustas oma positsiooni nii erakonna juhi kui peaministrina

"Seekordsed valimised olid topelt olulised, sest näitasid seda ülisuurt rolli, mida Keskerakond Eesti poliitikas mängib," ütles politoloog Anu Toots. "Ühtlasi näitasid need valimised, et asi on erakonnas ehk et võidu taga on erakond, mitte mõni üksik inimene või isiksus." Ka politoloog Rein Toomla on seda meelt, et Jüri Ratas sai punktivõidu kirja ning võidu tõttu kohalikel valimistel püsib valitsuskoalitsioon suure tõenäosusega järgmiste riigikogu valimisteni.

Vytenis Andriukaitis: ühine e-tervishoid vähendab Euroopa Liidu sotsiaalset ebavõrdsust

Vytenis Andriukaitis: ühine e-tervishoid vähendab Euroopa Liidu sotsiaalset ebavõrdsust (1)

"Ühtne e-tervishoiusüsteem on kasuks nii patsientidele, kui kogu Euroopa Liidule, aidates ennetada krooniliste haiguste teket, vähendades tervishoiukulutusi ning parandades ligipääsu tervishoiuteenustele," ütles Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis. "Digitehnoloogia aitab ehitada jätkusuutliku ja kättesaadava tervishoiusüsteemi, mis tagab tervise ka madala sissetulekuga kodanikele."

Laadimine...Laadimine...