Imre Sööäär: Reformierakonna jõgi ei innusta mind enam

Imre Sooäär astub Reformierakonnast välja, sest ei soovi olla pingete ja vastastikuste süüdistamiste keskel.

Pilt: Scanpix

Imre Sööäär: Reformierakonna jõgi ei innusta mind enam (3)

Toimetaja: Moonika Tuul

Imre Sooäär astub Reformierakonnast välja, sest ei soovi olla pingete ja vastastikuste süüdistamiste keskel.

Viimased paar aastat on kulunud sisepingete klaarimisele ja vastastikusele süüdistamisele, mis on omakorda ühtsust mõrastanud ja takistanud edasi liikumist, vahendas BNS Sooäär teadet Facebookis.

"Lootsin, et ehk Kaja Kallase tulekuga asjad muutuvad ja tuleb ka uus sisemine hingamine. Täna ma seda veel ei näe. Ehk olen ka liiga kärsitu ja peaks talle rohkem aega andma. Kaja on kahtlemata püüdlik ja tubli," kirjutas ta.

"Reformierakond pole täna minu silmis enam see, kuhu ma tosin aastat tagasi Andrus Ansipi kutsel astusin," kirjutas Sooäär. "Siis olid erakonnas kirglikud debatid ja tugev ühtekuuluvustunne. Fraktsiooni koosolekud olid ägedad ja vastastiku sünnipäevade tähistamised siirad ning soojad, mitte linnukese pärast. "Koopaoravad" olid sündmused, mida oodati, kus kõlasid tulihingelised kõned ja debateeriti suurte ideaalide nimel."

2006. aastast Reformierakonna liige olnud ning riigikogu kolmes koosseisus töötanud Sooäär kirjutas Facebookis, et "kui tunned, et vesi on su jalge all jões seisma jäänud, siis on aeg jõest välja astuda, ütlevad metsatargad. Olen jõudnud siseveendumusele, et Reformierakonna jõgi ei voola täna enam mind innustavalt vilkalt edasi, vaid on kuskil käärude vahel takerdunud," kirjutas Sooäär.

Sooäär märkis, et ei saa minna sirge seljaga vastu valimistele, kui ta juba kujunemisjärgus erakonna programmi ei usu. "Kui oled aga usu kaotanud, siis on kõige ausam otsus lahkuda."

Sooäär kinnitas, et ta ei lähe riiu või kaklusega kõrgema koha nimel valimisnimekirjas, sest omab elus õnneks piisavalt väljakutseid erasektoris.

"Mind ootavad ees uued väljakutsed muusikas ja ettevõtluses, aga kindlasti jään ka ühiskonnas kaasa rääkima teemadel, mis mind puudutavad, sest Eesti edu ja tulevik on mulle südameasi. Jään ka edaspidi toetama liberaalseid, demokraatlikke väärtusi ning isikuvabadusi," lisas ta.

Aastatel 2002-2006 oli Sooäär Res Publica liige.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...