Lastekaitsjad Õhtulehe kohta: laste fotode kasutamine oli ebaeetiline

Lastekaitse Liit leiab, et Õhtulehe tegevus haridus- ja teadusminister Mailis Repsi laste varjatud jälgimisel oli ebaeeteiline. 

Pilt: Albert Truuväärt

Lastekaitsjad Õhtulehe kohta: laste fotode kasutamine oli ebaeetiline

Toimetaja: Toomas Raag

"Ajakirjandusliku uurimuse nime kandnud loo kajastamisel on laste fotode kasutamine ebaeetiline ja lapse õigustega vastuolus. Lastel on õigus eraelu puutumatusele, mistõttu nende sissetoomine loos, mis tegelikult ei räägi lastest, on põhjendamatu," märkis Lastekaitse Liit. 

”Lapsevanemana tekitab minus õudust asjaolu, mida lugesin Mailis Repsi sotsiaalmeedia postitusest, kuidas tema lapsed on märganud, et neid jälgitakse ja pildistatakse. Kas see on meie riigis tõesti võimalik?” kommenteeris Lastekaitse Liidu juhataja Varje Ojala.

Antud juhtumit oleks saanud kajastada ka ilma lapsi sellesse kaasamata. “Väide, et laste fotod olid hägustatud ja nad ei ole äratuntavad, kõnealuses kontekstis ei päde, kuna lapsed on ilmselgelt tuvastatavad,” lisas ta. 

ÜRO lapse õiguste konventsioon, millega Eesti Vabariik ühines 1991. aastal, sätestab, et igasuguste otsuste tegemisel peab lähtuma lapse huvidest. Laste kajastamist meedias tuleb alati põhjalikult kaaluda ning hinnata selle reaalset vajadust, pannes esikohale lapse huvid. Loa lapse pildistamiseks või filmimiseks annab lapsevanem.

Laadimine...Laadimine...