Poliitika

Kaljulaid: Eesti peab Julgeolekunõukokku viima küberjulgeoleku teemad

Kaljulaid: Eesti peab Julgeolekunõukokku viima küberjulgeoleku teemad

Reedel Paides arvamusfestivali raames toimunud arutelul märkis president Kersti Kaljulaid, et Eesti eesmärk ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks kandideerides on Eesti eesmärk viia Julgeolekunõukokku kõik küberjulgeoleku ja tehisintellektiga seotud lahendused, millega ei ole julgeolekunõukogu seni tegelenud.

Toomla Kuuse Eesti 200ga liitumist: kuidas ametnikud ja ministrid töötavad, kui nende eesmärgid on vastandlikud?

Toomla Kuuse Eesti 200ga liitumist: kuidas ametnikud ja ministrid töötavad, kui nende eesmärgid on vastandlikud? (7)

"Ainuüksi teatud ühiskondliku liikumisega ühinemise pärast kõrgem ametnik muidugi tagasi astuma ei pea," kommenteeris politoloog Rein Toomla asekantsler Rait Kuuse liitumist MTÜ-ga Eesti 200. "Kuid võimalik, et lähitulevikus jõuab ta ise sellele järeldusele. Sest raske on ette kujutada ladusat koostööd, kui minister kuulub ühte ning asutust igapäevaselt juhtiv kantsler, asekantsler või osakonnajuhataja teise erakonda. Kuidas nad siis oma ideid ellu viivad, kui nende ka avalikult püstitatud eesmärgid võivad olla lausa vastandlikud?" 

Lobjakas Kallase küünilisest maksuplaanist: rikastele rohkem raha nautimiseks, vaestele odavat õlut

Lobjakas Kallase küünilisest maksuplaanist: rikastele rohkem raha nautimiseks, vaestele odavat õlut (3)

"Rikastele kavatsetakse tekitada paremad võimalused oma raha nautida, vaestele antakse odavamalt õlut. See ei ole riik, kus me tahaksime olla aastal 2018," andis poliitanalüütik Ahto Lobjakas hinnangu Kaja Kallase plaanile muuta 500 eurot maksuvabaks ka kõrgema sissetulekuga inimestele. Lobjaka meelest võiks hoopis toidu maksukoormust langetada. "Ma tahaksin näha selliseid positiivseid samme ka Reformierakonnalt. Et inimestel, kes teenivad vähem, oleks siin riigis lihtsam elada, mitte lihtsalt n-ö oopiumi peale kallata odava õlle näol. See on äärmisel küüniline."

Karilaid: Danskelt tuleb riigile tekitatud kahju eest nõuda ebaseaduslik tulu riigikassase, Ligil võtta vastutus

Karilaid: Danskelt tuleb riigile tekitatud kahju eest nõuda ebaseaduslik tulu riigikassase, Ligil võtta vastutus (1)

"Danske panga rahapesuskandaal on tekitanud Eesti riigile mainekahju, mistõttu tuleks pangalt nõuda miljonid eurod riigikassase," leiab riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid ja lisab, et poliitiline vastutus tuleks võtta end distantseerida püüdval endisel rahandusministril Jürgen Ligil. "Juba 2009. aastal hoiatas Venemaa Finantsmonitooringu Amet võimaliku rahapesu eest, kuid Finantsinspektsioon tõrjus need süüdistused. Finantsinspektsiooni nõukogu esimees on aga teatavasti rahandusminister, kelleks oli pikkade aastate vältel Jürgen Ligi."

Jaak Aab: Reformierakond annab 100 eurot pensionärist viis korda enam teenivatele

Jaak Aab: Reformierakond annab 100 eurot pensionärist viis korda enam teenivatele (2)

"Reformierakonna plaan - 500 eurot tulumaksuvabastust kõigile - tähendab 100 lisaeurot üle 2100 euro teenivale inimestele. Sama suurt tõusu pensionäridele, kes peavad hakkama saama keskmiselt 400 euroga, peab Reformierakond aga populismiks," leiab endine sotsiaalminister Jaak Aab. "Millist ühiskondlikku probleemi me lahendame, Kaja Kallas?" küsib sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski sotsiaalmeedias. "Kas jõukaima kümnendiku heaolu on täna tõesti kõige põletavam ühiskondlik probleem?"

Laadimine...Laadimine...