Raimond Kaljulaid: Kui ERJK ei lõpeta järgmisel nädalal menetlust, peatame tasuta kinoseansid eakatele

Ma arvan, et kõik on märganud, et teeme Põhja-Tallinna linnaosas tööd väga läbipaistvalt ja avatult," ütles Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Pilt: Scanpix

Raimond Kaljulaid: Kui ERJK ei lõpeta järgmisel nädalal menetlust, peatame tasuta kinoseansid eakatele

Ma arvan, et kõik on märganud, et teeme Põhja-Tallinna linnaosas tööd väga läbipaistvalt ja avatult," ütles Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid ei pea sotsiaaldemokraat Jaak Juske nõudmisel algatatud ERJK menetlust eakate kinoklubi küsimuses vajalikuks ning kutsub komisjoni üles see kiirelt lõpetama. Vastasel juhul katkestab Põhja-Tallinn projekti, et see ei annaks võimalust linna ja Keskerakonna mainet kahjustada.

Kaljulaidi sõnul on koostöös Kesklinnaga algatatud eakate inimeste kinoklubi projekt täielikult apoliitiline.

"Tegemist on puhtalt sotsiaalse projektiga, mille ainus eesmärk on pakkuda eakatele inimestele, iseäranis üksinda elavatele eakatele inimestele võimalust veeta vaba aega, tulla kodunt välja ja suhelda teistega. Loomulikult ei anta mitte ühelegi valimistel osalevale kandidaadile ega erakonnale võimalust selle raames endale valimiskampaaniat teha. See oleks täielikult lubamatu ja vastuolus seadusega. Keskerakond ei flirdi täna isegi mõttega teha midagi, mis oleks mitmeti tõlgendatav – varasematest aastatest tekkinud probleemidest on küllalt," kinnitas Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul soovib Põhja-Tallinna linnaosa valitsus, et ERJK võtaks Jaak Juske kaebuse suhtes seisukoha väga kiiresti, vastasel juhul ei saa linnaosa projektiga jätkata. Linnaosa vanem kutsub nii Jusket kui ERJK esindajat osalema järgmisel nädalal toimuval eakate kinoklubi filmivaatamisel, kus näidatakse filmi "Suvi", et veenduda, et midagi poliitilist kinoklubi raames ei tehta.

"Kogu arusaamatus oleks olemata kui halduskogu liige Jaak Juske oleks pöördunud minu poole, mitte läinud kirjutama kaebust ERJK-le. Oleksime talle selgitanud projekti olemust, kutsunud teda kohale ja ta oleks võinud veenduda, et mingit valimiskampaaniat selle raames ei tehta. Ma arvan, et kõik on märganud, et teeme Põhja-Tallinna linnaosas tööd väga läbipaistvalt ja avatult," ütles Kaljulaid.

Juhul kui ERJK ei kasuta võimalust tulla kohapeale ning ei loobu menetlusest lähimal ajal, ei ole Põhja-Tallinna linnaosa valitsusel teist võimalust kui kinoklubi projekt katkestada.

"Siis teatame mõistagi kinoklubi eakatele inimestele, et Jaak Juske ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna tungival nõudmisel oleme sunnitud ülejäänud kinoseanssid ära jätma ning projekti kuni oktoobri kuuni peatama. Kedagi see uudis rõõmsaks ei tee, kuid linnaosa ja erakonna mainet ma kahjustada ei luba," ütles Kaljulaid. 

Laadimine...Laadimine...