Ratas: omavalitsusjuhid ei peaks sekkuma linnameedia toimetuse töösse

"Ma ei arva, et omavalitsuse ajalehte pannakse kokku läbi selle, mida ütleb omavalitsuse vallavanem, volikogu esimees või linnapea," ütles peaminister Jüri Ratas.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Ratas: omavalitsusjuhid ei peaks sekkuma linnameedia toimetuse töösse (2)

Toimetaja: Moonika Tuul

"Ma ei arva, et omavalitsuse ajalehte pannakse kokku läbi selle, mida ütleb omavalitsuse vallavanem, volikogu esimees või linnapea," ütles peaminister Jüri Ratas.

"Igasugune ajakirjandus ja ka kohalike ajalehtede väljaandmine peab olema professionaalne, läbipaistev ja kindlasti peab järgima häid ajakirjanduslikke tavasid," sõnas Ratas tänasel riigikogu infotunnil.

Ratase sõnul on olnud omavalitsusjuhte, kes ütlevad, et linna väljaanded või omavalitsuse väljaanded võivad olla, aga seal ei tohi olla ühtegi omavalitsusjuhi pilti ega lugu. Samas on peetud ka mõistlikuks elanike informeerimist ning erinevaid üritusi omavalitsuse otsuste edastamisest.
"Nii Stolitsa, Pealinn ja ka Tallinna Televisioon on Pressinõukogu liikmed," rõhutas Ratas.

Ka kordas ta Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnu, kes on rõhutanud, et omavalitsusjuhid ei peaks sekkuma lehtede toimetuse töösse ja see printsiip peab kehtima kogu Eestis. "Ma ei arva, et omavalitsuse ajalehte pannakse kokku läbi selle, mida ütleb omavalitsuse vallavanem, volikogu esimees või linnapea," kahtles Ratas.

Seoses Jürgen Ligi kriitikaga selles osas, et munitsipaalmeedias kirjutatakse palju keskerakondlastest, sõnas Ratas, et see on tingitud valimistulemustest, kus valijad on andnud Keskerakonnale Tallinna Linnavolikogus seekord 79 kohast 40.

"Paljud erinevad ametikohad, nii abilinnapead kui ka linnapea on inimesed, kes teevad oma tööd, aga nende erakondlik kuuluvus on tõesti Keskerakonna liikmed. Eks see ole ka põhjus, miks te näete neid seal rohkem," selgitas Ratas. "Kui võtame linnaosalehti, on seal ka halduskogude liikmeid, kes ei kuulu Keskerakonna liikmeskonda."

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...