SDE andis valimiskomisjonile üle valimisnimekirja

Valimisnimekirja esikümnesse kuuluvad Harju- ja Raplamaa esinumber Marina Kaljurand, peasekretär Kalvi Kõva, tervise- ja tööminister Riina Sikkut ja teised.

Pilt: Scanpix/

SDE andis valimiskomisjonile üle valimisnimekirja (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Valimisnimekirja esikümnesse kuuluvad Harju- ja Raplamaa esinumber Marina Kaljurand, peasekretär Kalvi Kõva, tervise- ja tööminister Riina Sikkut ja teised.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) andis vabariigi valimiskomisjonile üle erakonna valimisnimekirja kevadisteks riigikogu valimisteks, vahendas BNS.

Valimisnimekirja esikümnesse kuuluvad Harju- ja Raplamaa esinumber Marina Kaljurand, peasekretär Kalvi Kõva, tervise- ja tööminister Riina Sikkut, kultuuriminister Indrek Saar, sotside omavalitsuskogu juht Lauri Läänemets, riigikogu liige Monika Haukanõmm, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, Tallinna linnavolikogu liige Anastassia Kovalenko ja riigikogu liige Toomas Jürgenstein, edastas erakond.

SDE valimisnimekirja lõpetavad Järva- ja Viljandimaa esinumber Helmen Kütt, Tartu esinumber Heljo Pikhof, Võru, Põlva ja Valga esinumber Ivari Padar, Pärnu esinumber Indrek Tarand, Jõgeva- ja Tartumaa esinumber, riigikogu esimees Eiki Nestor ning emeriitprofessor Marju Lauristin.

„Tegemist on meie kõige tugevama valimisnimekirjaga läbi aegade, kuhu kuulub väga palju suure kogemusega inimesi – praeguseid ja endisi ministreid, riigikogu liikmeid ja kogukonna liidreid. Aga me oleme ka see erakond, kes on sel korral toonud valimistele kõige rohkem uusi säravaid tegijaid, nagu Marina Kaljurand, Katri Raik, Riina Sikkut, Rene Tammist, Indrek Tarand, Andrus Vaarik ja paljud teised,“ ütles erakonna esimees ja valimisnimekirja esinumber Jevgeni Ossinovski.

Ossinovski tõi esile et kui veel neli aastat tagasi oli sotsidel valimisringkondade esinumbrite seas ainult üks naine, Helmen Kütt, siis sel korral on naisi neli korda rohkem. Naisi on SDE nimekirjas 45 ja mehi 80.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...