Sport

Tulemusi polnud dopinguta ega dopinguga

Tulemusi polnud dopinguta ega dopinguga

Üks põhiline küsimus, mida dopinguskandaal tõstatas, kõlab, et kui Eesti suusatajad ei suutnud midagi korda saata koos dopinguga, kuidas suudetakse üldse sel spordialal edaspidi läbi lüüa ilma dopinguta.

Praegune dopingukontroll võib hävitada ka süütuid sportlasi ja on muutunud poliitiliseks relvaks

Praegune dopingukontroll võib hävitada ka süütuid sportlasi ja on muutunud poliitiliseks relvaks (1)

"Maailm liigub geenidopingu poole, mis on praegu veel väga vähestele kättesaadav," lausub omal ajal Eesti Antidopingu keskust juhtinud spordiarst Mihkel Mardna, kelle meelest võib praegune dopingukontrolli süsteem hävitada ka süüst puhaste sportlaste karjääri. "Kunagi oli dopingukontrolli eesmärk kaitsta sportlase tervist. Tänapäevane aparatuur on aga võimeline tuvastama ka ainete mikroosakesi, mis võivad sportlase organismi sattuda juhuslikult, näiteks teise sportlase higiga kaetud jõumasinat kasutades. Lisaks sisaldab ka suur osa tavalisi toidulisandeid keelatud aineid. Sportlastel puudub tänapäeval võimalus end kaitsta."

Uus väljak meelitab rohkem eestlasi hokit mängima

Uus väljak meelitab rohkem eestlasi hokit mängima

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Eesti jäähokiliidu tegevjuht Rainer Komi allirjastasid nädal tagasi lepingu, mille järgi rajatakse veel sel aastal Pirita jõe kaldale, uisuväljaku kõrvale kunstkülmutusega jäähokiväljak. 

Urmas Sõõrumaa: peame veel ja veel ka täiskasvanud sportlastele regulaarselt üle selgitama puhta spordi põhimõtteid

Urmas Sõõrumaa: peame veel ja veel ka täiskasvanud sportlastele regulaarselt üle selgitama puhta spordi põhimõtteid (5)

"See, kui suurt tarkust ning tugevat vaimu nõuab sportlasena läbilöömine ja maailma tippu jõudmine, on erakordne ja väljaspool igasugust kahtlust. Oma sõnadega rõhutasin täiskasvanud sportlase vastutust – nimetatud sportlased olid täiskasvanud ning seega pidid olema täiesti suutelised aru saama oma otsuste sisust, tähendusest ja tagajärgedest," sõnas EOK-i president Urmas Sõõrumaa.

Kas Ainar Karlson jääb poksis võitmatuks?

Kas Ainar Karlson jääb poksis võitmatuks?

Eesti meistritiitel poksis riputab kaela kirkaima medali, mis on ühtlasi võistluspääse juunis toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele. Kes võtab maksimumi ning võitleb endale Eesti esindaja koha Vana Maailma parimate heitlusele, selgub 23. veebruaril Kalevi spordihallis.

VIDEO! Tallinn plaanib kuldset Kellyt toetada 65 000 euroga

VIDEO! Tallinn plaanib kuldset Kellyt toetada 65 000 euroga

Freestyle-suusatamise maailmameistrile Kelly Sildarule lennujaama vastu läinud Tallinna linnapea Taavi Aas sai sportlasele teatada suure uudise - Tallinn hakkab Kelly Sildarut toetama 65 000 euroga aastas. "Peame hoidma oma tippe, sest nende pakutav eeskuju ja inspiratsioon, nende eneseohverdus on tegelikult hindamatu," sõnas Aas.

Legendaarne Hiiu tennisehall võib saada moodsa näo ja sisu

Legendaarne Hiiu tennisehall võib saada moodsa näo ja sisu

"Tennis on populaarne mäng ja muidugi oleks tore mõnusas moodsas hallis jätkata," ütles Nõmme tenniseklubi treener Kersti Orek. "Meil on siin inimlik ja südamlik suhtlemine. On hea, kui noored ikka millegi kasulikuga tegelevad ja oma keha vormis hoiavad, aga peame arvestama ka nendega, kes ei taha end tippu pürgides ära katkestada, vaid käivad siin kui harrastussportlased."

Kelly Sildaru loobus täiskasvanute MM-il Big Airi hüpetest

Kelly Sildaru loobus täiskasvanute MM-il Big Airi hüpetest

Eelmisel nädalal USAs Aspenis peetud X-mängudel kolm medalit võitnud freestyle-suusataja Kelly Sildaru pidi laupäeval USA-s Park Citys tegema oma esimese stardi täiskasvanute MMil, kuid loobus liiga vähese hoo tõttu Big Airi hüpete kvalifikatsioonivõistlusest, kirjutas Postimehe spordiportaal.

FOTOD JA VIDEO! Tallinnas avati Eesti esimene täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada

FOTOD JA VIDEO! Tallinnas avati Eesti esimene täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada

Täna avati Tallinnas Härma staadionil Eesti esimene täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada, kus loodusliku jääga kaetud 400m pikkusel ovaalil tegid ametliku uisuraja testi Tallinna Kiiruisuklubi kiiruisutajad. Piduliku avamise raames viidi staadionil läbi ka esimene kahe-ringine ajasõit, mille läbis kõige kiiremini ja ühtlasi püstitas esimese Härma staadioni kiiruisutamise rekordi Aleks Luik. Esimene rekordaeg 800m distantsil on 1.20,5.

Tänak ja Järveoja lõpetasid MM-hooaja avaralli kolmandana

Tänak ja Järveoja lõpetasid MM-hooaja avaralli kolmandana

Eesti rallipaar Ott Tänak ja Martin Järveoja (Toyota) lõpetasid autoralli MM-hooaja avaetapi Monte Carlos pühapäeval kolmandana; ralli võitis valitsev maailmameister prantslane Sebastien Ogier (Citroen), kes edestas ülinapilt mulluse hooaja teist belglast Thierry Neuville'i (Hyunday).

Kõlvart: võitluskunst on ühtlasi ka kasvatamisviis

Kõlvart: võitluskunst on ühtlasi ka kasvatamisviis

Kampaania "Stopp kiusamisele"! üks kõneisikuid Mihhail Kõlvart, Eesti Taekwondo Liidu president ja Tallinna Linnavolikogu esimees korraldab Eesti lahtiseid võitlusspordimänge, millega liitus esmakordselt võitlusspordigala The League. Gala igast piletist 1 euro läheb kampaania toetuseks.

Riik eraldas puuetega inimeste purjekate jaoks 45 000 eurot
Sport Eesti

Riik eraldas puuetega inimeste purjekate jaoks 45 000 eurot (2)

"Spetsiaalselt kohandatud turvalised purjekad võimaldavad ka erivajadustega inimestel tegeleda purjetamisega – seda nii teraapia kui ka sportimise eesmärgil. Ühiskonnas peavad kõikidel olema võrdsed võimalused eneseteostuseks," ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. 

Tallinna ametnikud ristasid piike

Tallinna ametnikud ristasid piike

20.-21. detsembril toimusid Sõle spordikeskuses Tallinna spordikooli eestvedamisel spordikogunemine ja vehklemisturniir. Ürituse raames toimus ka mini-turniir, millest võtsid osa linnavõimu esindajad.

FOTOD: Richard Laur sai Pirita teele mälestuspingi

FOTOD: Richard Laur sai Pirita teele mälestuspingi

Pirita tee mereäärsel mälestusmärkide platsile paigaldati mälestuspink legendaarsele moto-ja autosporditegelasele Richard Laurile (03.03.1927 - 04.12.2018), kes oli "Kalevi" auto-motoklubi ülem, Pirita ringrajal toimunud suursõitude peakorraldaja, edukas võidusõitja ja treener.

Algas registreerimine heategevuslikule Juunijooksule

Algas registreerimine heategevuslikule Juunijooksule

Avati registreerimine 1. juunil 2019 toimuvale heategevuslikule Rimi Juunijooksule, mille osavõtutasudest toetatakse Tallinna Lastehaigla Toetusfondi korraldatavat ülekaaluliste laste suvelaagrit. 2019. aasta Juunijooks toimub vanalinnas ning kuulub esmakordselt Tallinna vanalinna päevade programmi.

Indrek Saar: lapsed tuleb liikuma panna

Indrek Saar: lapsed tuleb liikuma panna (1)

Eesmärgi, et 2030. aastaks tegeleks liikumisharrastusega vähemalt kaks kolmandikku elanikkonnast, saavutamiseks peame veelgi enam keskenduma noortele ja lastele, sõnas kultuuriminister Indrek Saar. "Puudulikud liikumisharjumused lapseeas on ju väga tugevas seoses väheaktiivse elustiiliga täiskasvanueas."

Autospordiliit tunnustas lõppeva aasta parimaid

Autospordiliit tunnustas lõppeva aasta parimaid

Laupäeval toimus Saku Suurhallis pidulik gala pealkirjaga "Eesti Autospordi Tähed 2018", millel tunnustati ligi 1000 inimese osalusel kõigi autospordidistsipliinide tänavusi Eesti meistri- ja karikavõistluste esikolmikuid, tänati toetajaid ja õnnitleti juubilare ning kuulutati lisaks medalivõitjatele välja ka aasta parimad autosportlased.

Laadimine...Laadimine...