Sport

Tallinna spordikool ootab uusi õpilasi
Sport Haridus

Tallinna spordikool ootab uusi õpilasi

Tänavu oma 5. tegevusaastat tähistav Tallinna spordikool ootab kandideerima noor-sportlasi, kes on lõppeval hooajal oma erialal silmapaistvalt esinenud ning otsustanud edaspidi just saavutusspordile pühenduda.

Maadluses võivad Eestile medali tuua noored neiud

Maadluses võivad Eestile medali tuua noored neiud

"Meie suurimad medalilootused on seotud naismaadlejate Marta Pajula ja Viktoria Vessoga," kinnitas Eesti maadlusliidu projektijuht Velja Andruse, kes korraldab Tallinnas juunioride maailmameistrivõistlusi. "Koduseinad annavad neile teiste maadlejatega võrreldes igal juhul eelise."

Vilde Spordipark avab hooaja

Vilde Spordipark avab hooaja

Toimuvad pingpongivõistlused, parkuuri ja jalgpalli töötoad, saab näha ja proovida BMX jalgrattaid. Kavas on ka õpetlikud ja harivaid, aga ka meelelahutuslikud töötoad. 

Täna näeb Eesti jäähokikoondise mängu Jaapaniga

Täna näeb Eesti jäähokikoondise mängu Jaapaniga

Eesti jäähokikoondis mängib täna kell 16.30 maailmameistrivõistluste kolmanda mängu Jaapaniga. Tallinnas, Tondiraba jäähallis toimub Rahvusvahelise Jäähoki Föderatsiooni (IIHF) I divisjoni B-grupi maailmameistrivõistlused. Ülekande teeb mängust ERR.

Kõik liikuma: mai on orienteerumiskuu!

Kõik liikuma: mai on orienteerumiskuu!

Mais tähistatakse Eestis orienteerumiskuud, mille raames on kõik huvilised sõltumata vanusest, soost ja kehalisest vormist oodatud tutvust tegema Eesti ühe populaarsema ja kõigile jõukohase liikumisvormiga.

Tallinn premeerib sportlasi ja treenerit

Tallinn premeerib sportlasi ja treenerit

Linnavalitsus eraldas reservfondist Tallinna spordi- ja noorsooametile 2400 eurot tallinlastest sportlaste Vladislav Žarovi ja Vjatšeslav Ištšiki ning nende treeneri Oleg Kimi tunnustamiseks eduka esinemise puhul Euroopa meistrivõistlustel taekwondos.

91. Rabajooksu võitsid Raido Mitt ja Laura Maasik

91. Rabajooksu võitsid Raido Mitt ja Laura Maasik

Pühapäeval, 14. aprillil toimunud 91. Rabajooksu kiireim mees oli Raido Mitt ja kiireim naine Laura Maasik. Rabajooks on kaks korda aastas – kevadel ja sügisel – korraldatav rahvaspordiüritus, mida on korraldatud juba 45 aastat.

SPORDIGA NOORTELE APPI: SPIN-programm laieneb

SPORDIGA NOORTELE APPI: SPIN-programm laieneb

"Jalgpall on hea ja tõhus viis pakkuda noortele võimalust end proovile panna, õppida meeskonnas tegutsema ning seada ühiseid eesmärke," selgitas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. Programmi aitab vähendada noorte riskikäitumist ja püsida koolis. "Mul on hea meel, et linna toel saavad sellel aastal programmis osaleda Mustamäe, Haabersti ning sügisest ka Kesklinna ja Nõmme noored."

Mati Alaver jäi ilma suusatreeneri kutsetunnistusest

Mati Alaver jäi ilma suusatreeneri kutsetunnistusest

Eesti Olümpiakomitee (EOK) treenerite kutsekomisjon otsustas tänasel koosolekul tunnistada kehtetuks Mati Alaveri kutsetunnistuse, kuid jättis Andrus Veerpalule tunnistuse alles. Veerpalu kutsetunnistus kaotab tänavu mais niikuinii kehtivuse.

SPIN-programm alustab tööd Haabersti linnaosas

Spordipõhine arenguprogramm SPIN töötab iganädalaselt ligi 300 noorega, kellele õpetatakse läbi jalgpalli eluks vajalikke oskusi nagu võistkonnatöö, enesekontroll ning eesmärkide seadmine. Praegu tegutsetakse Tartus, Rakveres, Narvas, Kohtla-Järvel, Viimsi vallas ning Tallinnas Põhja-Tallinna, Lasnamäe ja Mustamäe linnaosades.

Treeni end rabajooksuks vormi!

Treeni end rabajooksuks vormi!

14. aprillil toimub Harku raba teedel 91. Rabajooks. Kolmel jooksule eelneval teisipäeval saavad kõik jooksusõbrad osaleda tasuta ettevalmistavates treeningutes.

Praegune dopingukontroll võib hävitada ka süütuid sportlasi ja on muutunud poliitiliseks relvaks

Praegune dopingukontroll võib hävitada ka süütuid sportlasi ja on muutunud poliitiliseks relvaks (1)

"Maailm liigub geenidopingu poole, mis on praegu veel väga vähestele kättesaadav," lausub omal ajal Eesti Antidopingu keskust juhtinud spordiarst Mihkel Mardna, kelle meelest võib praegune dopingukontrolli süsteem hävitada ka süüst puhaste sportlaste karjääri. "Kunagi oli dopingukontrolli eesmärk kaitsta sportlase tervist. Tänapäevane aparatuur on aga võimeline tuvastama ka ainete mikroosakesi, mis võivad sportlase organismi sattuda juhuslikult, näiteks teise sportlase higiga kaetud jõumasinat kasutades. Lisaks sisaldab ka suur osa tavalisi toidulisandeid keelatud aineid. Sportlastel puudub tänapäeval võimalus end kaitsta."

Uus väljak meelitab rohkem eestlasi hokit mängima

Uus väljak meelitab rohkem eestlasi hokit mängima

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Eesti jäähokiliidu tegevjuht Rainer Komi allirjastasid nädal tagasi lepingu, mille järgi rajatakse veel sel aastal Pirita jõe kaldale, uisuväljaku kõrvale kunstkülmutusega jäähokiväljak. 

Urmas Sõõrumaa: peame veel ja veel ka täiskasvanud sportlastele regulaarselt üle selgitama puhta spordi põhimõtteid

Urmas Sõõrumaa: peame veel ja veel ka täiskasvanud sportlastele regulaarselt üle selgitama puhta spordi põhimõtteid (5)

"See, kui suurt tarkust ning tugevat vaimu nõuab sportlasena läbilöömine ja maailma tippu jõudmine, on erakordne ja väljaspool igasugust kahtlust. Oma sõnadega rõhutasin täiskasvanud sportlase vastutust – nimetatud sportlased olid täiskasvanud ning seega pidid olema täiesti suutelised aru saama oma otsuste sisust, tähendusest ja tagajärgedest," sõnas EOK-i president Urmas Sõõrumaa.

Kas Ainar Karlson jääb poksis võitmatuks?

Kas Ainar Karlson jääb poksis võitmatuks?

Eesti meistritiitel poksis riputab kaela kirkaima medali, mis on ühtlasi võistluspääse juunis toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele. Kes võtab maksimumi ning võitleb endale Eesti esindaja koha Vana Maailma parimate heitlusele, selgub 23. veebruaril Kalevi spordihallis.

VIDEO! Tallinn plaanib kuldset Kellyt toetada 65 000 euroga

VIDEO! Tallinn plaanib kuldset Kellyt toetada 65 000 euroga

Freestyle-suusatamise maailmameistrile Kelly Sildarule lennujaama vastu läinud Tallinna linnapea Taavi Aas sai sportlasele teatada suure uudise - Tallinn hakkab Kelly Sildarut toetama 65 000 euroga aastas. "Peame hoidma oma tippe, sest nende pakutav eeskuju ja inspiratsioon, nende eneseohverdus on tegelikult hindamatu," sõnas Aas.

Legendaarne Hiiu tennisehall võib saada moodsa näo ja sisu

Legendaarne Hiiu tennisehall võib saada moodsa näo ja sisu

"Tennis on populaarne mäng ja muidugi oleks tore mõnusas moodsas hallis jätkata," ütles Nõmme tenniseklubi treener Kersti Orek. "Meil on siin inimlik ja südamlik suhtlemine. On hea, kui noored ikka millegi kasulikuga tegelevad ja oma keha vormis hoiavad, aga peame arvestama ka nendega, kes ei taha end tippu pürgides ära katkestada, vaid käivad siin kui harrastussportlased."

Kelly Sildaru loobus täiskasvanute MM-il Big Airi hüpetest

Kelly Sildaru loobus täiskasvanute MM-il Big Airi hüpetest

Eelmisel nädalal USAs Aspenis peetud X-mängudel kolm medalit võitnud freestyle-suusataja Kelly Sildaru pidi laupäeval USA-s Park Citys tegema oma esimese stardi täiskasvanute MMil, kuid loobus liiga vähese hoo tõttu Big Airi hüpete kvalifikatsioonivõistlusest, kirjutas Postimehe spordiportaal.

FOTOD JA VIDEO! Tallinnas avati Eesti esimene täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada

FOTOD JA VIDEO! Tallinnas avati Eesti esimene täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada

Täna avati Tallinnas Härma staadionil Eesti esimene täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada, kus loodusliku jääga kaetud 400m pikkusel ovaalil tegid ametliku uisuraja testi Tallinna Kiiruisuklubi kiiruisutajad. Piduliku avamise raames viidi staadionil läbi ka esimene kahe-ringine ajasõit, mille läbis kõige kiiremini ja ühtlasi püstitas esimese Härma staadioni kiiruisutamise rekordi Aleks Luik. Esimene rekordaeg 800m distantsil on 1.20,5.

Laadimine...Laadimine...