Aasta noorsportlane on neljandat aastat järjest Kelly Sildaru

"Mul on väga hea meel teie ees seista ja võtta see auhind vastu juba väga mitmendat korda. Olen teile kõigile väga tänulik, kui mulle kaasa elate – ka siis kui väga hästi ei lähe, mida küll eriti tihti pole juhtunud," ütles noorsportlane Kelly Sildaru aasta noosportlase 2019 tiitlit vastu võttes.

Pilt: Raigo Pajula / Eesti Olümpiakomitee

Aasta noorsportlane on neljandat aastat järjest Kelly Sildaru

Toimetaja: Sandra Lepik

"Mul on väga hea meel teie ees seista ja võtta see auhind vastu juba väga mitmendat korda. Olen teile kõigile väga tänulik, kui mulle kaasa elate – ka siis kui väga hästi ei lähe, mida küll eriti tihti pole juhtunud," ütles noorsportlane Kelly Sildaru aasta noosportlase 2019 tiitlit vastu võttes.

Eesti Olümpiakomitee auhinnagalal "Spordiaasta Tähed 2019" kuulutati Aasta noorsportlaseks ja naissportlaseks 2019 Kelly Sildaru.

Kelly Sildaru avaldas auhinna üle heameelt. "Mul on väga hea meel teie ees seista ja võtta see auhind vastu juba väga mitmendat korda. Olen teile kõigile väga tänulik, kui mulle kaasa elate – ka siis kui väga hästi ei lähe, mida küll eriti tihti pole juhtunud. Suur aitäh kõigile toetuse eest!" ütles Sildaru Alexela Kontserdimaja lavalt.

Sildaru sõnul oli lõppenud hooaeg tema seni raskeim. "Alates sellest, et tulin tagasi vigastusest ja tiheda võistlusgraafiku tõttu oli mul hoooaja vältel palju väiksemaid vigastusi. Aga see oli ka minu kõige edukam hooaeg. Ja nüüd hoian ma käes oma elu esimest Kristjanit! Suur tänu kõigile, et mulle kaasa elate, see tähendab mulle väga palju," ütles Sildaru gala lavalt Kristjanit vastu võttes.

Sildaru valiti aasta noorsportlaseks neljandat aastat järjest, aasta naissportlaseks aga esmakordselt. 2019. aasta alguses tuli tol hetkel veel 16-aastasena freestyle-suusatamises naiste rennisõidu maailmameistriks ning võitis mõned kuud hiljem 17-aastasena juunioride maailmameistrivõistlustel pargisõidus ja Big Airis kaks kuldmedalit. Samuti teenis ta mullu X-Mängudel pargisõidus kulla, rennisõidus hõbeda ja Big Airis pronksi. 

Aasta meesportlase tiitli pälvis teist aastat järjest odaviskaja Magnus Kirt.

Kirt ütles, et on väga suur au jälle Kristjanit käes hoida. "On olnud väga huvitav aasta – on olnud rõõmu, eesmärkide täitumist, hetki, mis toovad tagasi kahe jalaga maa peale ja panevad ka väikeseid asju uuesti väärtustama. Tahaksin anda au ka nominentidele ja teistele Eesti sportlastele, sest erinevatel ajahetkedel on kõik pakkunud põhjust uhkust tunda, et oled eestlane. Minu taga on tiim, kes on tohutult panustanud minu tegemistesse ning see näitab ka tiimi tähtsust ja ühtekuuluvustunde olulisust nii spordis kui ka muudel aladel. Sport on minu jaoks kui magus sosin kõrvus, mis paneb südame tuksuma. Kindlasti pole ma õpikunäide sportlasena, aga olen näide, et ei endale ega teistele ei saa panna ette piire," ütles Kirt tänukõnes.

Kirt tegi särava hooaja, kuhu kuulusid maailmameistrivõistluste hõbemedal, Teemantliiga võit ning uus Eesti rekord 90,61.

Galal kuulutati välja ka aasta võistkond 2019, kelleks valiti rallipaar Ott Tänak ja Martin Järveoja. Tänak ja Järveoja võitsid kuus MM-etappi ning tulid esimeste eestlastena autoralli maailmameistriks.

Aasta meessportlane, naissportlane ja võistkond selguvad rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel koguni 80 459 unikaalset hääletajat, mida on mullusest enam kui veerandi võrra rohkem. Samuti osalesid hääletusel 67 spordiorganisatsiooni ning 43 spordiajakirjanikku.

 

Laadimine...Laadimine...