Aita Nõmmele uut  tennisehalli rajada!

Linn otsib arendajat, kes ehitaks Rahu tänavale moodsa tennisehalli, kus erinevalt praegusest saab mängida aasta ringi.

Pilt: Scanpix

Aita Nõmmele uut tennisehalli rajada!

Ivo Karlep

Linn otsib arendajat, kes ehitaks Rahu tänavale moodsa tennisehalli, kus erinevalt praegusest saab mängida aasta ringi.

Praegune tennisehall Hiiu jaama juures Rahu tänaval kujutab endast tegelikult vana angaari, kus saab mängida vaid soojal ajal. Ometi võiks Nõmmel olla tennisemänguks aasta ringi sobiv paik, sest tennis on rahva seas populaarne. Moodsa tennisehalli rajamine on nüüd muutumas reaalsuseks, sest linn kuulutas välja konkursi halli rajaja leidmiseks.


"Konkursil osaleja peab arvestama, et uus keskus tuleks valmis ehitada kuue aasta jooksul," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Oleme arvestanud, et kolm aastat sellest kulub detailplaneeringu kehtestamiseks, kuigi loomulikult on parem, kui see läheb kiiremini. Ülejäänud kolm aastat kuluksid siis ehitusele jm  töödele."


Aega aprilli lõpuni


Abilinnapea sõnul ei taha linn rangelt ette kirjutada, et rajatavas keskuses saab mängida ainult tennist, lisaks võiks seal harrastada muidki reketialasid. "Et saaks välja pakkuda parima variandi, on  arendajal vaja teha kõvasti omapoolset mõttetööd ning kuulata ka kohalike treenerite ja harrastajate soove," selgitas Võrk. "Selle kõigega arvestamine, nagu ka muud detailid, jäävad edasiste eelläbirääkimiste osaks. Konkurss toimubki läbirääkimiste vormis."


Võrk rõhutas, et linna eesmärk pole koguda uuelt rajatiselt raha, vaid et linnaelanikel oleks koht, kus teha sporti. "Kui mõnel arendajal on tekkinud tõsine soov kaasa lüüa, siis linnavaraamet jagab teavet kõigile, kes on konkursist huvitatud," mainis Võrk ja lisas, et pakkumiste esitamise tähtaeg on 30. aprillil kell 12. Läbirääkimised väljavalitud pakkujatega peaks toimuma mais-juunis ja pakkumistingimused kinnitatakse augustis või septembris.


Praegused pilgeni rahvast täis


"Paljud on juba jõudnud külastada Mustamäe uut elamuskeskust, kus on suurepärased saunad ja basseinid," lausus abilinnapea "See hoone on rajatud erakapitali ja linna koostöö tulemusena ja me tahame ka uue tennisehalli Nõmmele teha koostöös erakapitaliga. Selleks, et tennisekeskuse üle saaks tunda rõõmu nii kohalikud tervisesportlased kui ka ülejäänud Tallinna rahvas, otsimegi nüüd konkursil osalejaid."
Spordi- ja noorsooameti juhataja asetäitja Ain Kivi nentis, et aastatega on Tallinnas küll tennisehalle juurde tulnud, kuid need on alati rahvast pilgeni täis. "Mitte väga ammu avati Lasnamäel Tallinki tennisekeskus, meil on ka Tere tennisekeskus ja Haabersti keskus, lisaks Lasnamäel mitu tennisekeskust," loetles ta. "Aga õhtuse tipptunni ajal on kõik need täielikult hõivatud, nii et uute siseväljakute ehitamine on lausa hädavajalik. Uutest väljakutest võidab eeskätt noortesport, aga me ei tohi unustada ka harrastusmängijaid ja veterane, kes käivad tennisega oma tervist tugevdamas."


Praeguse Hiiu tennisehalli treenerite sõnul loodavad nad, et uuest keskusest ei kao kodususe ja ühtekuuluvuse õhustik, mis on seal aastaid valitsenud.  "Meil on siin midagi, mis inimestele meeldib, ehk on see inimlik ja südamlik suhtlemine," ütles Nõmme tenniseklubi treener Kersti Orek. "Teine asi, mis mõjub, on see, et meie hinnad on taskukohased."


Hoonestuskonkursi maa-ala koosneb kahest Rahu tänava kinnistust, täpsemad andmed selle kohta on kirjas Tallinna kodulehel www.tallinn.ee

Laadimine...Laadimine...