Aivar Pilv: Eesti suusatajad võivad dopingujuurdlusest puhtalt välja tulla

Vandeadvokaat Aivar Pilve hinnangul võivad Eesti suusatajad Seefeldis alanud dopingujuurdlusest puhtalt välja tulla, kui selgub, et nad polnud kuritegeliku skeemiga otseselt seotud.

Pilt: Scanpix

Aivar Pilv: Eesti suusatajad võivad dopingujuurdlusest puhtalt välja tulla (3)

Toimetaja: Moonika Tuul

Vandeadvokaat Aivar Pilve hinnangul võivad Eesti suusatajad Seefeldis alanud dopingujuurdlusest puhtalt välja tulla, kui selgub, et nad polnud kuritegeliku skeemiga otseselt seotud.

"Isikud võivad sattuda uurimise alla, kuna nad on suhelnud kellegagi, on omavahel tuttavad. Sportlased puutuvad palju omavahel kokku. Asjaolude kogumi alusel võidakse neid seostada mingite skeemidega," rääkis Pilv ERR-ile.

Suusataja Andrus Veerpalu dopingujuhtumis kaitsnud Pilv kordas, et Eestis ja mujal maailmas peetakse uurimise ajal inimesi kinni, kellel on kahtlustatavatega mingisugused suhted, on nad sõbrad või puutunud mingil moel kokku.

"Ma loodan, et Eesti sportlastega nii ongi," sõnas Pilv.

Dopingu-uurimises on Austrias kinni peetud Eesti suusatajatest Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu.

Kasahstani kultuuri- ja spordiministeeriumi ametnik väljendasveendumust, et Austrias Seefeldis suusaalade maailmameistrivõistlustel kinni võetud kasahhi suusataja Aleksei Poltoranin, kelle meeskonda kuulub ka Andrus Veerpalu, ei ole dopingut pruukinud, vahendas BNS.

"Olen veendunud, et Aleksei on puhas sportlane ja ta sattus valel ajal valesse kohta. Ta võeti kinni poolteist tundi enne võidusõitu," ütles ministeeriumi spordikomitee esimees Serik Sapijev.

"Praegu tegeleb Aleksei asjaga advokaat, arvan, et meie liit (Kasahstani suusaliit) hoolitseb selle eest, et ta saaks õigusliku toe," lisas Sapijev.

Kasahstani suusaliidust kinnitati, et Poltoraninit ei ole kunagi keelatud ainete pruukimiselt tabatud.

"Aleksei on puhas sportlane. Ta on suusaspordis juba ammu. Ta on tipptaseme sportlane. Sellesarnaseid juhtumeid ei ole Alekseil kunagi olnud," kinnitas liidu pressiesindaja Samal Naurõzova teabetunnis.

Naurõzova sõnul viibib Seefeldis praegu Kasahstani suusaliidu peasekretär Andrei Nevzorov. "Asi on meie jaoks esmajärgulise tähtsusega ja täieliku kontrolli all," märkis pressisekretär.

Poltoranini treener on endine Eesti suusatäht Andrus Veerpalu.

Seefeldis peeti kolmapäeval dopingukahtlusega kinni viis sportlast - kaks eestlast, kaks austerlast ja üks kasahh, teatas Austria föderaalne kriminaalpolitsei. 

Politsei andmeil korraldati koostöös Saksa politseiga hulk haaranguid "rahvusvaheliselt aktiivse dopinguvõrgustiku" vastu. 

Saksamaal Erfurtis baseerunud võrgustikku kahtlustatakse veredopingu tegemises tippsportlastele, et parandada nende sooritust rahvusvahelistel võistlustel ning teenida sellelt ebaseaduslikku kasumit. 

Ühtekokku on kinnipeetuid üheksa ja läbiotsimisi korraldati 16 paigas, neist üheksa Erfurdis. Politsei sõnul oli operatsiooni nimi Aadrilaskmine.

Saksa prokuratuur märkis, et politsei kävitas tegevuse Austria murdmaasuusataja Johannes Dürri ülestunnistuste peale, mis ta avaldas jaanuaris Saksa televisioonis. 

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...