Algab "Aasta sportlane 2018" rahvahääletus

"Põnevust lisab rahvahääletus, kus sporti jälgiv inimene väärtustab ka emotsioone, mida sportlased oma sooritustega on pakkunud," ütles Eesti Olümpiakomitee asepresident Tõnu Tõniste.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Algab "Aasta sportlane 2018" rahvahääletus

Toimetaja: Sandra Lepik

"Põnevust lisab rahvahääletus, kus sporti jälgiv inimene väärtustab ka emotsioone, mida sportlased oma sooritustega on pakkunud," ütles Eesti Olümpiakomitee asepresident Tõnu Tõniste.

Täna avas Eesti Olümpiakomitee "Aasta sportlane 2018" rahvahääletuse. Oma soosikute poolt aasta meessportlase, aasta naissportlase, aasta võistkonna ja aasta treeneri valimisel saab hääletada EOK kodulehel. Spordiaasta parimad tehakse teatavaks 27. detsembril toimuval "EV100 Spordiaasta Tähed 2018" auhinnagalal.

Tõniste hinnangul oli lõppev spordiaasta õnnestumiste- ja emotsiooniderohke. "Usun, et tulemuste ja emotsioonide foonil, mida meie sportlased on tänavu pakkunud, saab kõigis auhinnakategooriates olema 2018 spordiaasta ihaldatud Kristjanitele tihe konkurents ning võitja ennustamine keeruline.Tulemuspõhisema vaate toob hääletusse spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hinnang, kuid ega siingi lihtne ei ole, sest tugevaid tulemusi on palju ning erinevate alade resultaatide võrdlemine on väljakutse nagunii. Samas on kindel, et iga toetushääl on paremusjärjestuse selgitamisel oluline. Kutsun kõiki spordiaasta parimate valimisel kaasa lööma!" 

Rahvahääletusel on aasta meessportlase, aasta naissportlase, aasta võistkonna ja aasta treeneri kategooriates oodatud kõik huvilised oma lemmikute poolt häält andma EOK kodulehel www.eok.ee. Igas kategoorias saab punkte anda kolmele kandidaadile. Igast seadmest saab hääletada vaid ühe korra.Rahvahääletus lõppeb 20. detsembril kell 23:59. Nende vahel, kes annavad oma hääled kõikides kategooriates, loositakse välja pääsmeid "EV100 Spordiaasta Tähed 2018" auhinnagalale.

2018. aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selguvad rahvahääletuse, spordiajakirjanike ja spordialaliitude hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. 

Lisaks valitakse aasta noorsportlane, kes selgitatakse välja spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste põhjal.  

Laureaadid kuulutatakse välja 27. detsembril Saku Suurhallis toimuval galaõhtul "EV100 Spordiaasta tähed 2018", millest otseülekannet saab jälgida Kanal 2 ja Postimehe portaali vahendusel. 

 

Laadimine...Laadimine...