Alusalu pälvis esimese kiiruisutajana aasta naissportlase tiitli

Aasta võistkonna tiitli pälvis ralliekipaaž Ott Tänak – Martin Järveoja, kes võitsid hooajal neli MM-etappi. Eesti aasta meessportlaseks sai odaviskaja Magnus Kirt, kes tuli Euroopa meistrivõistlustel kolmandaks.

Pilt: Scanpix

Toimetaja: Sandra Lepik

"EV 100 Spordiaasta tähtede" galal nimetati Eesti aasta naissportlaseks kiiruisutaja Saskia Alusalu, vahendas BNS rahvusringhäälingu spordiportaali.

24-aastane Alusalu oli tänavustel taliolümpiamängudel Pyeongchangis edukaim eestlane, saades täpselt Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval ühisstardist sõidus neljanda koha. Alusalu oli Pyeongchangis ka nii ava- kui lõputseremoonial Eesti lipukandja. MK-sarja üldarvestuses sai Alusalu ühisstardist sõidus kaheksanda koha.

Varem on aasta sportlaste valimisel vaid korra võitnud kiiruisutaja – 1964. aastal, kui ei eristatud veel mees- ja naissportlasi, pälvis Eesti aasta sportlase tiitli Ants Antson.

Lisaks Alusalule olid hääletustulemuste põhjal nominendid veel Anett Kontaveit, Katrina Lehis ja Kelly Sildaru.

Tänak - Järveoja valiti aasta võistkonnaks

Aasta võistkonnaks tiitli pälvis ralliekipaaž Ott Tänak – Martin Järveoja. Nad said autoralli MM-sarja üldarvestuses kolmanda koha. Hooaja jooksul võideti neli MM-etappi, neist kolm järjest: Soomes, Saksamaal ja Türgis.

Hooaja jooksul võitsid Tänak – Järveoja 13 ralliga 70 kiiruskatset ehk 32,4 protsenti läbi sõidetud katsetest (28% kõigist katsetest).

Lisaks Tänakule ja Järveojale olid hääletustulemuste põhjal nominendid veel Eesti epeevehklemise naiskond, Eesti meeste võrkpallikoondis ja tantsupaar Konstantin Gorodilov – Dominika Bergmannova.

Aasta meessportlase tiitli pälvis odaviskaja Kirt

Eesti aasta meessportlaseks sai odaviskaja Magnus Kirt. 28-aastane Kirt võitis tänavu karjääri esimese tiitlivõistluste medali, tulles Euroopa meistrivõistlustel 85.96-ga kolmandaks.

Lisaks parandas Kirt kolmel korral Eesti rekordit, praegune tippmark on 89.75, mille ta viskas juuli keskel Maroko Teemantliiga etapil, kus sai ka esikoha. Teemantliiga finaaletapil sai Kirt teise koha.

Lisaks Kirdile olid hääletustulemuste põhjal nominendid veel Nikolai Novosjolov, Ott Tänak ja Maicel Uibo.