Dopingujuurdluse käigus sai süüdistuse kuues sportlane

Austria prokurörid teatasid pühapäeval, et nelja päeva eest avalikuks tulnud dopingujuurdluse käigus on süüdistus esitatud kuuendale sportlasele, jalgratturile.

Pilt: Spordiarst Mark S maja, foto:Scanpix

Dopingujuurdluse käigus sai süüdistuse kuues sportlane (1)

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Austria prokurörid teatasid pühapäeval, et nelja päeva eest avalikuks tulnud dopingujuurdluse käigus on süüdistus esitatud kuuendale sportlasele, jalgratturile.

Jalgrattur peeti kinni reedel ja vabastati samal päeval pärast enda süüdi tunnistamist täpsustamata süüdistustes, teatasid prokurörid.

Austria politsei viis kolmapäeval läbi mitu haarangut Saksamaal ja Austrias "rahvusvaheliselt aktiivse dopinguvõrgustiku" vastu, mis baseerus väidetavalt Saksamaal Erfurdis ja mida juhtis 40-aastane spordiarst "Mark S".

"Uurimised Saksa spordiarsti ja tema kaasosaliste suhtes on viinud kahtlustusteni Tiroolist pärit profiratturi suhtes," ütles Innsbrucki prokuratuuri esindaja Hansjörg Mayr telejaamale ORF.

Dopinguvõrgustikku kahtlustatakse veredopingu tegemises tippsportlastele, et parandada nende sooritust rahvusvahelistel võistlustel ning teenida sellelt ebaseaduslikku kasumit.

Austrias Seefeldis, kus kestab suusaalade MM, peeti kolmapäeval dopingukahtlusega kinni viis suusatajat - austerlased Dominik Baldauf ja Max Hauke, eestlased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu ning kasahh Aleksei Poltoranin - teatas Austria föderaalne kriminaalpolitsei.

Ühtekokku on kinnipeetuid üheksa ja läbiotsimisi korraldati 16 paigas, neist üheksa Erfurdis. Politsei sõnul oli operatsiooni nimi Aadrilaskmine.

Saksa prokuratuur märkis, et politsei alustas tegevust Austria murdmaasuusataja Johannes Dürri jaanuarikuise ülestunnistuste peale Saksa televisioonis.

Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) on teatanud kõigi viie suusataja võistlusloa peatamisest.

Dopingujuhtumi tõttu otsustas ametist lahkuda Austria murdmaasuusakoondise norralasest peatreener Trond Nystad.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...