Eesti veteranid said Võitmatute mängudelt kergejõustlikus kolm medalit

Austraalias Võitmatute mängude kergejõustlikuvõistlustelt võitsid Eesti veteranid hõbemedali ja kaks pronksmedalit.

Pilt: Scanpix

Eesti veteranid said Võitmatute mängudelt kergejõustlikus kolm medalit

Toimetaja: Merje Aus

Austraalias Võitmatute mängude kergejõustlikuvõistlustelt võitsid Eesti veteranid hõbemedali ja kaks pronksmedalit.

400 meetri jooksus võitis hõbemedali veebel Ergo Mets, kes püstitas reedel finaaljooksus ka uue isikliku rekordi ajaga 55.57. „Juba eeljooksus jooksin isikliku rekordi ning nüüd finaalis parandasin seda veelkord. Finaali läksingi mõttega medal koju tuua ning see õnnestus, kahjuks oli üks konkurent täna veidi kiirem,“ ütles Mets kaitseväe peastaabi pressiesindaja teatel.

Oma võistlusklassides võitsid kettaheites pronksi veebel Ott Jõesaar ja nooremveebel Rene Hinrikus. „Võistlus oli pingeline. Esimene katse läks luhta, pinge oli sees. Teine katse oli hea, aga ameeriklane võttis ennast kokku ning heitis ennast lõpuks minu ette teisele kohale,“ ütles Hinrikus.

Teistest Eesti võistlejatest saavutas nooremseersant Madis Põri kuulitõukes viienda ning kettaheites kaheksanda koha. Veebel Egerd Erreline oli kettaheites neljas ja kuulitõukes kuues ning nooremveebel Hannes Vilba saja meetri jooksus seitsmes.

Võitmatute mängud ehk Invictus Games on Suurbritannia prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele. Sel aastal toimuvad mängud 20.-27. oktoobrini Austraalias Sydneys. Mängudel osaleb kokku üle 500 võistleja 18-st erinevast riigist.

Mängudel osalev Eesti võistkond on sel aastal 15-liikmeline. Võistlejate hulgas on nii tegevteenistuses olevaid kui tsiviilellu naasnud veterane. Eesti võistlejad osalevad paljudel erinevatel aladel, näiteks ujumine, jalgrattasõit, kergejõustik ja purjetamine. Selleaastastelt mängudelt on eestlased võitnud kokku viis medalit, vahendab BNS.

Laadimine...Laadimine...