Esmakordselt toimub Baltimaades parapurjeklassi osalusega regatt

Kolme parapurjekaga saab sõitmist proovida üritustel üle Eesti. Tallinna Merepäevadel saab juhendaja käe all igaüks purje seada ja roolimist proovida ümberminekuhirmu kartmata. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Esmakordselt toimub Baltimaades parapurjeklassi osalusega regatt

Toimetaja: Sandra Lepik

Kolme parapurjekaga saab sõitmist proovida üritustel üle Eesti. Tallinna Merepäevadel saab juhendaja käe all igaüks purje seada ja roolimist proovida ümberminekuhirmu kartmata. 

Erivajadustega ja sotsiaalsetes katsumustes inimesed saavad Tallinna Merepäevadel istuda uutesse purjekatesse, sõita, "Eriliste purjetajate" üritust nautida ja võistelda. Esmakordselt Baltimaades toimub parapurjeklassi osalusega regatt.

"Neli aastat tagasi oli meil üks parapurjetaja terve vabariigi peale, nüüd toetajate ja olümpiasurfar Ingrid Puusta julgustusel üle saja korra merel käidud ning sellest aastast parapaadidki olemas. Uskumatu, et võime maha pidada juba esimese regati Tallinn Race, kus osalevad puuetega purjetajad spetsiaalselt neile sobilikes purjepaatides," kinnitas parapurjetamise eestvedaja Külli Haav. "Soovin ikka, et purjetamine annaks oskusi, enesekindlust ja rahuhetki ka elumerel ja saatuse tuules," lisas Haav.

Baltimaade esimene pararegatt

Nüüd, kuna parapaatid ja purjespordi huvilised olemas ja Eesti jahtklubide liit korraldamas 10. Tallinn Race’i, toimub esmakordselt parapurjetamisklassi osalusega regatt. Hansa 303 klassi parapurjetaajad stardivad kl 11 pühapäeval Tallinna Lennusadama lähistelt ja sõidavad neli võistlussõitu. Osa võtavad ka Läti purjetajad treener Guntars Eistreikise käe all.

Tallinna merepäevadel tervitab osalejaid abilinnapea Vadim Belobrovtsev, oma panuse annab olümpiasurfar Ingrid Puusta, juhendab ning koolitab purjetamishuvilisi Kreeka parapurjetamise koondise treener Iakovos Kikianis ja Liina Kolk RS Purjetamiskeskusest.

Osalejate huvi korral saab iseseisvalt omandada paadi käsitsemise, põhilised manöövrid ning külg-, vastu- ja allatuulesõidu. 

Purjekad, mida saab joystick’iga juhtida

Üks on moodsa disainiga ja kiire purjekas RS Venture Connect. Selle paadi teeb stabiilseks 125-kilose bulbiga kiil ja hästi juhitavaks kaks roolilehte. Purjeka kogukaal on 340 kg ning see saab peale võtta 2-6 inimest. Ise veest tühjeneva kokpitiga purjeka Venture pikkus on 4,9 meetrit, laius 2 meetrit ja süvis 0,9 meetrit ning purjepinda on sel maksimaalselt 29 ruutmeetrit.

Kaks purjekat on klassist Hansa 303. Need on lihtsama disainiga ja kergemad kahe mastiga paadid. Nende pikkus on 3,03 meetrit, laius 1,35 meetrit ja ühemeetrine süvis. Paat kaalub 85 kg. Hansa 303 klassi purjeka kogupurjepind on maksimaalselt 20 ruutmeetrit ning sellega saab sõita kaks inimest korraga.

Kõik kolm purjekat on sobilikud ka ratastoolis inimestele. Paadil RS Venture Connect on juhtkangiga rooli ja grootpurje juhtimise võimendus. Seda saavad kasutada ka elektrilise ratastooli kasutajad või nõrgemate kätega purjetamishuvilised.

Erilisi Purjetajaid toetavad Eesti Jahtklubide Liit ja Eesti Paraolümpiakomitee, parapaadid soetati koostöös Eesti Sotsiaalministeeriumi, Eesti Jahtklubide Liidu ja Eesti Puuetega Naiste Ühenduste Liiduga.

AJAKAVA Tallinn Lennusadamas (B3 kai) 12-14.07 2019:


12.07, reede, ettevalmistus, treeningpäev 1, purjekate transport, platsi sisseseadmine, tiimikoosolek, planeerimine Lennusadama juhiga, purjekate ettevalmistus koos parapurjetajatega, kes aidata tahavad, treeningsõidud, treenijate ja varustuse komplekteerimine meeskondadeks

 

13.07, laupäev, teooria ja praktika, treeningpäev 2, Erilised Purjetajad üritus

12:00 Kohtumine ja tutvumine

12:30 Paatide tutvustus, treeningud, Iakovos Kikianis (GRE)

14:00-17:00 "Kuidas toimub purjetamise võistlus?" 49er finaalide vaatamineIngrid Puusta kommentaaridega

Vaba aeg

16:00-19:00  "Erilised purjetajad" üritus, parapurjetajaid tervitab aselinnapea Vadim Belobrovtsev, kehakinnitus, purjetamine treeneritega Ingrid Puusta, Liina Kolk, Iakovos Kikianis. Fotograaf. 

 

14.06, pühapäev, võistluspäev

09:00 võistlejad kogunevad Lennusadamas, regamine 5 EUR

11:00-13:00 Tallinn Race, Hansa 303 võistlejatel 4 sõitu, esimene start 1103

14:30 pakkimine

18:00 auhindamine

 

Registreerida saab siin.

Laadimine...Laadimine...