Fotod! Eesti võitis ratastoolitennise rahvusvahelise karikasarja Tallinna etapil kuldmedali

Nädalavahetusel lõppenud ratastoolitennise rahvusvahelise karikasarja Baltic Team Cup Tallinna etapil alistasid Eesti mehed lõunanaabrid kindlalt. Vastased võideti nii meeste üksikmängudes kui paarismängus.

Pilt: Agne Laansalu

Fotod! Eesti võitis ratastoolitennise rahvusvahelise karikasarja Tallinna etapil kuldmedali (1)

Nädalavahetusel lõppenud ratastoolitennise rahvusvahelise karikasarja Baltic Team Cup Tallinna etapil alistasid Eesti mehed lõunanaabrid kindlalt. Vastased võideti nii meeste üksikmängudes kui paarismängus.

Lisaks meestele näitasid head mängu ka Eesti naised.

12images

Ratastoolitennise treeneri Alar Milki sõnul oli seekordne rahvusvaheline mõõduvõtt lõunanaabritega ootuspäraste tulemustega. “Olime karikasarja Tallinna etappi alustades kindlad, et Eesti mehed näitavad ratastoolitennises tugevat taset. Me ei pidanud pettuma, sest vastased alistati väga selge ülekaaluga ja mängiti ilusat tennist,” rääkis Alar Milk.

Eesti mehed võitsid Läti ratastoolitennisiste kindla käega. Üksikmängus alistas Eesti valitsev ratastoolitennise meister Viljar Villiste lätlasest vastase kindlalt 6-0, 6-2. Urmo Voogla alistas vastase 6-0, 7-5. Head tennist näidati ka paarismängudes, kus Viljar Villiste - Mait Mätas alistasid vastased tulemusega 6-0, 6-0 kindlustades sellega Eestile meeste arvestuses kuldmedalid.

Treener Alar Milki sõnul, oli esireket Villiste mäng hea ning meeskondlikd paarismäng nauditav. “Viljar Villiste oli oma mängus väga heas fookuses, kasutades mänguolukorras ära kõik tekkivad võimalused.

Villiste ja Mait Mätas andsid sümpaatse vaatemängu, kus Läti paari vastu korjati rohkem ilusaid punkte kui halbu vigu,” rääkis treener Milk.

Naiste arvestuses näitasid üleolekut lätlased alistades Eesti mängijaid nii üksik- kui paarismängudes. “Soovin naistest eriliselt esile tõsta Eesti ratasoolitennise värsket järelkasvu Liis Simmulit. Hoolimata võistlusplatsil kogetud kaotusest andis Simmul lätlastele korraliku tormihoiatuse. Veel tööd noore sportlase liikumise ja reketikäsitlemisega ning hiljemalt aasta pärast Läti naismängijad tema vastu enam ei saa,” rõõmustas treener Eesti ratastoolitennise järelkasvu üle.

Baltic Team Cup Tallinna turniiri võistlused toimusid 24. veebruaril.

Rocca al Mare tennisekeskuses, kus vastamisi läksid Balti riikide ratastoolitennisistid.

Võistlusele eelnes rahvusvaheline 2-päevane võistluslaager 22.-23. veebruaril Rocca al Mare tennisekeskuses. Kümnete Eesti ratastoolitennisiste osalusel toimunud erakordne spordisündmus andis võimaluse treenida rahvusvahelise treeneri käe all. Eesti sportlasi treenis belglane Ronny Van Langendonck.

Baltic Team Cup on iga-aastase võistlussari, mis toimub läbi aasta kolmes riigis. Veebruaris võisteldakse Tallinnas, suvel Vilniuses ja aasta lõpul Riias. Möödunud aastal tõid turniiri karikavõidu koju Eesti meessportlased. Sel korral Tallinna etapil meeste arvestuses kindlustatud võit annab taas head eeldused karikasarja üldvõidu saavutamiseks.

Baltic Team Cupi Tallinna etapil võistlesid Eestist Viljar Villiste, Urmo Voogla, Mait Mätas, Kristi Viisimaa, Liis Simmul ja Signe Falkenberg. Ratastoolitennise treener on Alar Milk, kes oli ühtlasi ka võistluste peakohtunik.

Eestis alustati ratastoolitennise mängimisega 2010. aastal. Lätis ja Leedus on ala harrastatud oluliselt kauem. Ratastoolitennist mängitakse spetsiaalsetes tennisemängu ratastoolides, mille rattad on paremaks ja kiiremaks manööverdamiseks seatud suure kaldenurga alla. Eestis on ratastoolitennise arendamisesse andnud suure panuse Eesti Tennise Liit ja erinevad tennisekeskused. Baltic Team Cupi Tallinna etappi ja võistluslaagrit toetasid abivahendikeskus Invaru, Tallinna Vesi ja Tallinna linn ning erinevad ettevõtjatest annetajad.

Eesti Invaspordi Liit ühendab liikumispuudega inimesi pakkudes neile erinevaid võimalusi liikumiseks ja spordiga tegelemiseks. Liit edendab liikumispuuetega inimeste spordiliikumist Eestis eesmärgiga tuua liikumispuudega inimesed välja ühiskondlikku ellu ja propageerida tervislikke eluviise. Eesti liikumispuudega inimestel on võimalik harrastada näiteks selliseid spordialasid nagu istevõrkpall, ratastoolitennis, kergejõustik, jõutõstmine, saalihoki, ratastoolicurling, ujumine ja palju muud. Eestis on ainuüksi ratastooli kasutavaid inimesi ligikaudu 5000.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...