FOTOD JA VIDEOD! Uudsed spordipargid õpetavad trikke ja hoiavad tervist raudsena

Uutes spordiparkides ootavad huvilisi näiteks lauatenniselauad, tänavajõusaalid, korvpalliväljak ning trikipaigad rulatajatele ja ratturitele.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEOD! Uudsed spordipargid õpetavad trikke ja hoiavad tervist raudsena

Oliver Õunmaa

Uutes spordiparkides ootavad huvilisi näiteks lauatenniselauad, tänavajõusaalid, korvpalliväljak ning trikipaigad rulatajatele ja ratturitele.

Linlasi ootab möödunud nädalast kolm uudset spordiparki. Üks neist asub Tallinna humanitaargümnaasiumi juures aadressil Koidu 112, teine Kännu Kuke kõrval aadressil Vilde tee 69, kolmas aadressil Kivila 9 a. Senistest mängu- ja trenniväljakutest eristab uusi parke võimalusterohkus.

29images

"Seni on linn olemasolevatele mängu- või spordiväljakutele lisanud üksikuid elemente, päris terviklikke spordiparke pole rajatud," ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. "Uutesse parkidesse on koondatud vahendid mitme spordialaga tegelemiseks. Igaüks leiab sealt midagi oma maitsele vastavat."


Vanale staadionile uus elu


Mustamäel ootavad treenima rulapark noortele, pumptrack'i rada, tänavatreeningu vahendid, vabajooksu ehk parkuurimise atraktsioonid jne. Trikipark hõlmab ligi 600 m2, umbes kolmandik selle elemente on algajatele, pooled keskmisele tasemele ja viiendik vilunud harrastajatele. Mustamäel saab trikitada rula, BMX ratta, tõukeratta ja rulluiskudega. Vilde tee spordipark pakub tegevusi igas eas kasutajale. "Pargis on olemas kõik alates väikelaste mänguväljakutest peadpööritavate trikkide tegemiseks mõeldud radadeni välja," lausus Belobrovtsev.


Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats nentis, et võitlus Vilde tee 69 tühjalt seisnud endisele koolistaadionile uue elu andmise eest oli päris pikk. "Seda suurem rõõm on näha, kuidas tuhandete spordihuviliste mustamäelaste unistus täitus," lausus Laats. "Usun meie tulevasest spordipargist kõige paremat ja olen veendunud, et mida rohkem on noortel võimalusi kulutada oma energiat sporditegemisele, seda vähem jääb aega ja indu niisama tänavatel jõlkuda ja tont teab millega tegelda."


Kivila spordipargis asub 500 m2 suurune trikipark noortele, tänavatreeningupaik, vabajooksu ehk parkuurimise atraktsioonid, lauatennise ja tänavakorvpalli plats jne.

24images

"Tondiloo park uueneb iga aastaga ja meelitab üha rohkem linlasi siin sportima. Nüüdsest on noortel ja miks mitte ka vanematel ekstreemspordi harrastajatel ainulaadne võimalus panna end proovile näiteks rula- ja rattatrikkides. Traditsioonilistest aladest on esindatud lauatennis ja korvpall," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski.


Koidu pargis asuvad tänavakorvpalli väljak, rulaga sõitmise paik ja kaks lauatenniselauda.


Mustamäe spordipark on 3500 m², Kivila 3310 m² ja Koidu park 1388 m² suurune. "Soovime, et tulevikus oleks igas linnaosas vähemalt üks spordipark, kus lapsed, noored ja täiskasvanud saavad vabas õhus trenni teha. Ja kui igas linnaosas on juba üks selline olemas, võime tulevikus liikuda ka teisele ringile, et neid parke veelgi rohkem oleks," mainis Belobrovtsev.


Noored ise andsid nõu


Spordiparkide rajamise idee tuli omal ajal volikogu esimehel Mihhail Kõlvartil. "Minu juurde tulid noortevolikogu liikmed koos ekstreemspordialade harrastajatega," meenutas Kõlvart. "Noored kurtsid, et Tallinnas puuduvad korralikud ekstreemspordi rajatised, kus oleksid vastupidavad ja sobivad betoonist elemendid. Nad tegid ka ettepanekuid, kuidas selline park võiks välja näha. Lisasime omalt poolt mõtteid, kuidas uus spordipark võiks olla huvitavam ja mitmekesisem. Valminud spordiparkides aga ei käi jutt enam pelgalt ekstreemspordialadest, vaid juurde on tulnud tänavajõusaal ning paigad parkuurile, lauatennisele ja tänavakorvpallile."


Kevadel on linnal plaanis kutsuda spordiparkidesse ka eri alade treenereid linnarahvale tasuta trenni tegema. Spordipargid kavandas Kauss Arhitektuur OÜ.

 

ERKI NOOL: Spordipargid on ideaalne investeering


"Tuhandeid kordi odavam on investeerida inimeste liikumisse, kui hakata hiljem neid haigekassa toel ravima," toetas linna spordiparkide rajamise ideed olümpiavõitja Erki Nool.


Olümpiavõitja Erki Nool on juba varem Pealinnaga rääkides pidanud spordiparkide loomist õigeks. "Noortele, kes trennis ei käi, on just sellised üldises kasutuses terviserajatised väga hea koht, kus saab end liigutada ja teiste omasugustega koos olla," rääkis Nool. "Seal käimine on palju parem kui istuda päevade kaupa ainult nutiseadmete taga. Spordiparkide rajamine pole mingi maksumaksja raha tuulde loopimine, vaid ideaalne investeering. Igal pool ei peagi olema suuri spordirajatisi, aitaks, kui majade vahel oleks koht, kus saaks lõuga tõmmata ja kõhulihaste harjutusi teha. Kui palju see kõik võib anda tervist ja head enesetunnet inimestele! Tuhandeid kordi odavam on investeerida inimeste liikumisse, kui hakata hiljem neid haigekassa toetusel ravima. Inimene, kes on terve, on ka suurema töövõimega ja toob ühiskonnale rohkem kasu."

Laadimine...Laadimine...