Kaljulaid väljendas uhkust Võitmatute mängude Eesti võistkonna üle

President Kersti Kaljulaid ütles Võitmatute mängudel, et on seal Eestit esindava meeskonna üle uhke.

Pilt: Scanpix

Kaljulaid väljendas uhkust Võitmatute mängude Eesti võistkonna üle

Toimetaja: Merje Aus

President Kersti Kaljulaid ütles Võitmatute mängudel, et on seal Eestit esindava meeskonna üle uhke.

"Olen väga uhke, et Eestil on Võitmatute mängudel osalemas nii tugev, optimistlik ja teotahteline meeskond, kes on oma vigastuste kiuste teinud palju tööd, et taas oma riiki esindada. Loodan, et kõik tunnevad võistlemisest rõõmu vaatamata saavutatud kohale, kuid loomulikult hoian meie osalejatele pöialt, et nad saaksid ka medaleid," lausus president Kersti Kaljulaid pühapäeval Sydneys.

Kaljulaidi sõnul oli ta avatseremoonial pisarateni liigutatud, mõeldes Eesti sõdurite ohverdustele, mida nad – olles ise kaugel – on teinud koduriigi iseseisvuse kaitsmiseks, ning mõeldes ka neile, kelle vigastused olid liiga rasked isegi tänapäevase meditsiini jaoks.

"Meie sõdurid ja veteranid väärivad riigi tähelepanu, tuge ja tunnustust," lausus Kaljulaid. "Peaksime püüdlema selle poole, et kõik meie erivajadustega inimesed saaksid riigilt piisavalt toetust ja hoolt."

Kaljulaid kohtus pühapäeval Sydneys mõnede Eestit esindavate kaitseväelastega ning jälgis koos nende ja Austraalia kindralkuberner Sir Peter Cosgroveiga Võitmatute mängude purjetamist.

Invictus Games ehk Võitmatute mängud kutsus 2014. aastal ellu Ühendkuningriigi prints Harry. Spordivõistlused on mõeldud teenistuskohustuste täitmisel viga saanud sõduritele. Idee sai alguse, kui Harry külastas USA-s toimunud vigastatud veteranidele mõeldud võistlust ning ta soovis luua sarnase rahvusvahelise võistluse. Invictus tähendab ladina keeles võitmatut.  

Sel aastal esindab Eestit 15-liikmeline kaitseväe veteranide võistkond. Eesti veteranid on osalenud mängudel alates nende loomisest 2014. aastal. Eelmise aasta Kanada mängudel võitsid eestlased kokku kaheksa medalit. Kokku osaleb Sydneys üle 500 võistleja 18 erinevast riigist 11 erineval alal.

Laadimine...Laadimine...