Karateka Pavel Artamonov võitis Euroopa Mängudelt pronksmedali

Minskis peetavate Euroopa Mängude viimasel päeval sai Eesti koondise medalisaak taas täiendust, kui 22-aastane karateka Pavel Artamonov võitis Tokyo olümpiamängude kavas olevas -75kg kumites pronksmedali. 

Karateka Pavel Artamonov võitis Euroopa Mängudelt pronksmedali

Toimetaja: Toomas Raag

Minskis peetavate Euroopa Mängude viimasel päeval sai Eesti koondise medalisaak taas täiendust, kui 22-aastane karateka Pavel Artamonov võitis Tokyo olümpiamängude kavas olevas -75kg kumites pronksmedali. 

"Täna oli minu jaoks päris hea päev,"ütles Pavel Artamonov. "Sain alagrupist edasi ja sealt poolfinaali. Poolfinaalis oli mul kõva vastane – viiekordne maailmameister ning publik ja kohtunikud olid pigem tema poolt. Aga ikka sain esimesena punkti võtta. Mõtlesin juba võidule, aga vastane on hästi kogenud ja suutis punkte tagasi võita. Päris hea ja pingeline matš oli. Pronks on käes ja olen selle üle õnnelik!"

 "Olin väga rahul, kui kuulsin, et minu poolfinaali vastaseks tuleb Aghayev. Tegelikult olen juba ammu tahtnud temaga kokku minna, aga iga kord kas mina kaotasin enne või tema. Nüüd siin läksime lõpuks kokku. Ta on nii suur nimi, nii et mul ei olnud midagi kaotada. Seetõttu pinget ei olnud, läksin rahulikult ja mõtlesin, et näitan seda, mida ma oskan, ja tuligi päris hea matš, kus võitlesime nagu võrdne võrdsega. Kahjuks viimased sekundid otsustasid, et tema võidab. Järeldasin sellest, et võin võidelda ükskõik kellega, et kõiki saab võita ja et pole midagi, mida ei saa ära teha.“

22-aastane Artamonov, kes kuulub EOK noorte saavutusspordi toetussüsteemi, võitis sellega oma esimese suure medali täiskasvanute seas. Noorteklassides võitis ta kahe aasta eest U21 vanuseklassi maailmameistrivõistlustelt -75kg kumite pronksmedali.

Artamonovi treener Aleksandr Zõkov: "Ta tegi peaaegu maksimumi. Kaks kaotust näitasid, et potentsiaali on, aga kaotas ta ju maailma parimale ja Euroopa parimale, nii et kokkuvõttes väga hästi ning pronksmedal on supersaavutus. Pavel on noor, nii et kõik on veel ees. Oleme teinud kõvasti tööd ning viimases laagris Sotšis, kus olid väga tugevad sparringupartnerid, juba nägime, et ta on heas vormis. Pavel on valmis medaleid võitma, nii et ütlen ausalt, lootsime ka täna siit medalit.“

Sealjuures tuli medalivõit treener Aleksandr Zõkovi sünnipäeval ning just Zõkov võitis Eesti karate eelmise suure medali – 1995. aastal samas kaaluklassis Euroopa meistrivõistluste pronksi. "See oli väga super tunne, et minu õpilane kordas sellist saavutust ja seda enam, et täna on minu sünnipäev –  see on supertunne,"ütles Zõkov.

Alagrupis sai Artamonov esmalt kaotuse tänavuselt EM-pronksilt ukrainlaselt Stanislav Horunalt 3-6, kes hiljem võitis kogu turniiri. Seejärel võitles Artamonov sakslase Noah Bitschiga viigi 0-0 ning siis võitis kodupubliku ees võidelnud valgevenelase Ivan Korabau 3-0. Punktide järgi pääses Artamonov alagrupist edasi teisena ning läks poolfinaalis vastamisi teise alagrupi võitja, 34-aastase viiekordse maailmameistri ja 11-kordse Euroopa meistri Rafael Aghayeviga Aserbaidžaanist. Temalt tuli vastu võtta kaotus 1-2, kuid pronksmedal oli võidetud.

Laadimine...Laadimine...