Linn andis sportlastele saavutuste eest 21 000 eurot

Linn jagab tuntud sportlaste Irina Embrichi, Erika Kirpu, Nikolai Novosjolovi ja Heiki Nabi vahel 21 000 eurot, et tunnustada nende saavutusi tiitlivõistlustel.

Pilt: Raepress

Linn andis sportlastele saavutuste eest 21 000 eurot

Linn jagab tuntud sportlaste Irina Embrichi, Erika Kirpu, Nikolai Novosjolovi ja Heiki Nabi vahel 21 000 eurot, et tunnustada nende saavutusi tiitlivõistlustel.

Raha preemiateks tuleb linna reservfondist. Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on meie atleedid tänavu suvel pakkunud spordisõpradele palju nauditavaid ja kaasakiskuvaid hetki. "Loodan, et iga meie sportlase edukas esinemine ja eneseületamine innustab omakorda noori, andes neile motivatsiooni omal alal jätkamiseks ja heade tulemusteni jõudmiseks," märkis Kõlvart.

Heiki Nabi sõnul on tunnustus alati meeldiv. "See on juskui palk ja sinu tähetund," lausus maadleja. "Sa oled näinud mitu aastat vaeva selle nimel, et tulemust saavutada. Nii et igal juhul on see sportlasele väga suur asi."

Vehkleja Irina Embrich tunnistas samuti, et preemia innustab. "Ma arvan, et siis sportlased pingutavad veel rohkem," mainis ta.

Heaks sportlaseks saamiseks tuleb Embrichi sõnul trenni teha, kuid ka vastased peavad head olema. "Samuti aitavad koondisekaaslased, kes loovad trennis hea atmosfääri," selgitas vehkleja. "Siis sa tahad trenni teha ja tippu jõuda."

Nabi täiendas, et esiteks on vaja meeletut tahet, et saavutada oma tulemus, mis iganes spordialal see ka on. "Teiseks on vaja meeletut usku, et ma saan hakkama, ja kohusetunnet, mis paneb sind iga päev tööle," ütles ta. "Ja kindlasti sinna otsa ka järjepidevust, mis viib lõpuks tulemuseni. Nii et selline komplekt võiks olla sportlasel, kes tahab jõuda tippu."

Embrich ja Kirpu tulid maailmameistriteks naiskondlikus epeevehklemises Saksamaal Leipzigis tänavu juulis toimunud MM-il. Novosjolov võitis hõbemedali samas meeste epeevehklemise MM-il.

Heiki Nabi võitis hõbemedali Prantsusmaal Pariisis tänavu augustis toimunud kreeka-rooma maadluse maailmameistrivõistlustel.

Embrich ja Kirpu saavad linnalt kokku 6000 eurot, naiskonna treenerid Kaido Kaaberma, Viktor Kirpu, Anatoli Jasnov igaüks 1000 eurot. Novosjolovit premeerib linn 4200 euroga, tema peatreenerit Igor Tšikinjovi 1300 euroga ja abitreenerit Peeter Nelist 500 euroga. Nabi tunnustab linn 4200 euroga, tema peatreenerit Igor Bugayd 1200 euroga ja abitreener Aleksander Jairust 600 euroga.

Laadimine...Laadimine...