Lõppev spordinädal pakkus üle 800 sündmuse

Lõppeval nädalal tähistati sarnaselt ülejäänud Euroopale ka Eestis spordinädalat – kaheksa päeva jooksul korraldati rekordilised 853 sündmust, mis propageerisid liikumist ja tervislikke eluviise.

Pilt: Eesti Olümpiakomitee

Lõppev spordinädal pakkus üle 800 sündmuse

Lõppeval nädalal tähistati sarnaselt ülejäänud Euroopale ka Eestis spordinädalat – kaheksa päeva jooksul korraldati rekordilised 853 sündmust, mis propageerisid liikumist ja tervislikke eluviise.

Suurima panuse spordinädala sõnumi levitamisel Eestis andsid üldhariduskoolid ja lasteaiad, kelle initsiatiivil sai teoks koguni 571 sündmust, teatas Eesti Olümpiakomitee (EOK). Spordiklubid pakkusid inimestele täiendavaid liikumisvõimalusi 148 ning tööandjad 134 korral. Ühtekokku registreeriti spordinädalal Eestis ligi 162 000 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis, vahendas BNS.

"Nende näitajate valguses plaanib EOK pöörduda vabariigi valitsuse poole, et edastada ettepanek nimetada igal aastal septembri viimase nädala reede riiklikult tunnustatud liikumispäevaks," ütles EOK liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi, kelle sõnul on korraldatud sündmuste ja osalemiskordade arvud muljetavaldavad. 

Spordinädala üheks tähthetkeks oli üle-Euroopalise spordinädala ametlik avasündmus, mis toimus sellel aastal Eestis. Terve Euroopa nimel anti liikuma kutsuvale nädalale avapauk maailma suurima laste jalgrattavõistluse Tartu rattamaratoni lastesõitude raames, kus liikumisrõõmust olid tulnud osa saama ligi 3000 last. Kõikides Euroopa riikides kokku toimus nädala jooksul enam kui 35 tuhat sündmust ja neist sai osa 10,5 miljonit inimest.

"Meie tegevus on suunatud eelkõige kehaliselt väheaktiivsetele lastele, noortele, täiskasvanutele ja seenioritele,” ütles Lusmägi, kelle kinnitusel on liikumisharrastuse edendamine kujunenud EOK üheks prioriteediks. "Meie eesmärgiks on kujundada arusaamu ja suhtumist liikumisse selliselt, et liikumine oleks inimeste igapäevaelu lahutamatu osa. Üks viis, kuidas sõnumit inimesteni viia, ongi korraldada Spordinädala sarnaseid aktsioone."

Kui esimesel aastal osalesid spordinädalal ainult koolid ja teisel lisandusid erinevaid spordialasid ning treenimisvõimalusi tutvustanud spordiklubid, siis tänavu kutsuti kampaanias osalema ka tööandjad, kes nädala jooksul korraldasid matkasid, näidis- ja ühistreeninguid ning kümneid teisi liikumisega seotud üritusi nii töökohal kui ka mujal.

Kampaania patroonid Eestis olid olümpiavõitja Gerd Kanter, EOK asepresident ja olümpiamedalist Jüri Tamm ning Euroopa meister ja Mr Amateur Olympia kulturismis Ott Kiivikas. Patroonid külastasid nädala jooksul arvukalt erinevaid koole, klubisid, töökohti ja spordisündmusi ning innustasid osalejaid liikuma.

Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldab spordinädalat EOK koos ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, kultuuriministeerium ning Coop Eesti.

Laadimine...Laadimine...