Ott Kiivikas: iga õnnestumine laseb püstitada uusi eesmärke

"Kui sinu firma on olnud18 aastat elus, saab igaüks aru, et ju sa pead selles asjas midagi ka jagama," sõnas Eesti edukaim kulturist, 18 aastase staažiga ettevõtja Ott Kiivikas.

Pilt: Scanpix

Ott Kiivikas: iga õnnestumine laseb püstitada uusi eesmärke

"Kui sinu firma on olnud18 aastat elus, saab igaüks aru, et ju sa pead selles asjas midagi ka jagama," sõnas Eesti edukaim kulturist, 18 aastase staažiga ettevõtja Ott Kiivikas.

Kiivikas rääkis Äripäeva veebiraadios, et alustas ettevõtlusega 1999. aastal. "Mulle meenub Mardi tänav, kus toanurgas olid esimesed toidulisandid, mida hakkasime müüma ja turustama. Ka tänase maailma mõttes on ülisuured ärid väljakasvanud pisikesest toast. Paljud inimesed räägivad, et toidulisandid on pahad ja ei kõlba kuskile, kui ma aga ise ei usuks nende taastavat mõju spordis, kas ma oleksin nii terve? Olen teinud kaasa 37 maailma ja Euroopa tiitlivõistlust, mul ei ole olnud ühtegi vigastust ega tehtud ühtegi liigesesüsti. Ma ei mõtle seda juttu välja. Olen 25 aastat järjest teinud kaasa kulturismi võistlustel. Ma ei usu, et see oleks võimalik, kui ma ise neisse toodetesse ei usuks ega kasutaks neid taastumise parandamiseks, milleks nad tehtud ongi. Saan võistluselt positiivse emotsiooni, mis omakorda võimaldab mul endal järjest suuremaid eesmärke püstitada. See on nagu lumepall. Esimene pall on eneseusk, külgedel, kella kolme peal, eesmärk, all tulemus. Viimasest sõltub, kas pall läheb suuremaks või väiksemaks. Kui saame negatiivse emotsiooni, ükskõik, mis valdkonnas, on juba raske uskuda, et teeme homme väga palju parema tulemuse ehk eneseusk võib minna tagasi."

Kiivikas jätkas: "Küsimus ei ole selles, kas teeme õigesti või valesti, vaid selles, kas valdkond, mida teha võtate, on enda jaoks õige. See on üks olulisemaid asju. Läheme tihti õppima asju, mis tunduvad meile kasulikud. Mina olen valinud tegevuse, milles tunnen, et see paneb silma särama. Olen küsinud inimestelt, mis on see, mida teeksite ka ilma rahata? See lihtsustab valdkonna valikut. Tehke tänavaküsitlus ja vaadake, kui palju on inimesi, kes lähevad vastu tahtmist esmaspäeva hommikul tööle. Ma arvan, et valdav enamus. Ma olen õnnelik, olen nende väheste seas, kes läheb rõõmuga tööle. Kui suutsin murda selle barjääri, et näen end edukana, võitsin praktiliselt iga võistlus. Kus käisin, ma ka võitsin ja sain väga kõrgeid kohti. Iga õnnestumine laseb sul püstitada üha uusi eesmärke. Kõige hullem on, kui välistame edu. See antakse nagu rinnapiimaga edasi põlvkonnast põlvkonda. Kus see siis lõpeb? Meie pluss on meie ühiskonna väiksus. See, et meil on nulltolerants dopingute suhtes. Visualiseeri olukorda. Mida selgemini ja paremini suudad ette kujutada, tunnetada või näha, seda suurema tõenäolisusega selle realiseerid. Nägin praktiliselt kõiki oma suuremaid võite ette. Elu eesmärgi peavad olema alati kõrgemad. Keskenduge sellele, mida teete. Kõige hullem nii äris kui spordi on, et kui ebaõnnestumise järel tegutseda samamoodi edasi, aga loota paremat tulemast. Läbikukkumise põhjus ei ole kehvad teadmised või oskuste puudumine, vaid madal eneseusk ja kartus ebaõnnestumise ees. Usu iseendasse, usu ka usku, kuid mitte sellesse, mida sulle peale surutakse, vaid selles, mis tuleb ise, sinu südamest. Veendumusse, mida ise tunnetate, mitte mida teised ütlevad."

Laadimine...Laadimine...