Pärtelpoeg võitis esimese eestlasena supermoto EM-i etapi

Leedus Šiauliais sõideti supermoto Euroopa meistrivõistluste etapp, kus SM Junior klassis võttis võidu Aksel Pärtelpoeg – seejuures tegi Äksi motoklubi noor sõitja Eesti motoajalugu, kuna varem pole ükski eestlane sellel motospordialal Euroopa meistrivõistluste etappi võitnud.

Pilt: Scanpix

Toimetaja: Kairi Ervald

Husqvarnal sõitev tänavune SM85 klassi Eesti meister Aksel Pärtelpoeg alustas Leedus oma SM Junior klassi võistlust edukalt juba kvalifikatsioonis, kus ta sõitis välja kiireima ringiaja, teatas Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon.

Esimeses sõidus pääses eestlane kohe etteotsa ning ei loovutanud liidrikohta ruudulise lipu langemiseni. Pärtelpoja järel lõpetasid tšehh Jan Ulman Kawasakil ja kiire venelane Ivan Mosin TM-il, kellega Pärtelpoeg heitles tänavu Eesti meistritiitli nimel. Teine sõit kulges Pärtelpojale sarnaselt esimesele ning sellest tuli veelgi kindlam võit Ulmani ja Mosini ees, vahendas BNS.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis EM-etapi Pärtelpoeg 50 punktiga, teine oli Ulman 44 punktiga ja kolmas Mosin 40 punktiga. Meistrivõistlustel tõusis Pärtelpoeg teiseks. Leedus võisteldi selles klassis ka kohalike meistrivõistluste punktidele, kus Pärtelpoja, Ulmani ja Mosini järel sai neljanda koha Mathias Vetkin Husqvarnal, kes EM-i arvestuses ei osalenud.

SM Junior Euroopa meistrivõistluste järgmine ja ühtlasi ka viimane etapp sõidetakse 22. ja 23. septembril Plevenis Bulgaarias.

Šiauliais olid rajal ka kohalikus arvestuses võistelnud masinaklassid, kus osalesid veel mõned eestlased. S1-klassis võitis Sven Simulask (TM) ja Kenor Kotkas (TM) oli 3., Open-klassis sai Alex Vetkin (KTM) 3. koha ning kõige pisemas klassis SM50 oli Kristjan-Erich Luhaäär (KTM) neljas.