Peagi võib talvelgi soojal rannaliival palli mängida

Reedel nurgakivi saanud Haabersti rannaspordihall pakub külalistele pallimängude saali, soojustatud liivaga rannaspordisaali ja ka ööbimist

Peagi võib talvelgi soojal rannaliival palli mängida (1)

Kai Maran

Reedel nurgakivi saanud Haabersti rannaspordihall pakub külalistele pallimängude saali, soojustatud liivaga rannaspordisaali ja ka ööbimist

13images

"Loodame, et see maja toob rohkem noori pallimängude juurde," ütles linnapea Taavi Aas. "Kahtlemata on mõnus talvel rannaliival rannaspordiga tegeleda. Eestimaa suved näitavad, et selliseid võimalusi võib ka siis vaja minna – et saaks rannamõnusid tunda ja sportida."
Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on aadressil Õismäe tee 130 linna maatükile rajatav spordihall Balti riikides ainulaadne. Lisaks pallimängude saalile ja soojustatud liivaga rannaspordisaalile pakutakse siin ka ööbimisvõimalust.


"Spordihostel on väga oluline, sest pallimängude keskuses hakatakse ju korraldama ka võistlusi ja laagreid, kuhu lapsed tulevad üle Eesti ja mujaltki," rääkis Võrk. "Kuni 200-kohaline hostel annab võimaluse treenida ja võistelda ning samas lähedal ka ööbida, kulutamata aega transpordile. Seega on Õismäele kerkimas tõeliselt universaalne keskus."


Hea võimelda


Haabersti linnaosa vanema Marek Jürgensoni sõnul saavad eelkõige noortele tegevust pakkuvas pallimängude keskuses sisukalt vaba aega veeta paljud Haabersti elanikud. "Lisaks rannaspordi- ja pallimängude areenile on keskusesse planeeritud veel 180 m2 suurune treeningsaal, kus saab harrastada näiteks joogat ja tai-chi võimlemist," rääkis Jürgenson. "Ma usun, et sooja liiva peal saab ka aeroobikatreeninguid ja miks mitte joogatki teha. Samuti tuleb hoonesse spordiklubi, kus inimesed saavad trennis käia."


Uue sisehalli rajamiseks kuulutas Tallinna linn Õismäe tee 130 kinnisasjale hoonestusõiguse seadmiseks välja läbirääkimistega pakkumise. Ainsana esitas pakkumise Tallinna Spordibaasid OÜ ning see vastas igati linna nägemusele.


Uuenenud tiigiäär


"Linn teeb koostööd erafirmaga juba mitmendat korda, see on kindlasti väga mõistlik, sest aitab linnaruumi luua inimestele  paiku, nagu näiteks parkimismajad või spordiobjektid," ütles Aas. "Hooned valmivad sel viisil palju kiiremini, kui linn üksinda seda teha jõuaks."


Haabersti rannaspordihall valmib 2020. aasta lõpuks. Jürgensoni sõnul pakub Õismäe tiigi äär nüüd mitmekesiseid vaba aja võimalusi, sest lisaks amfiteatrile remonditi piirkonnas hiljuti senise kahe pika jooksurajaga staadion ringstaadioniks. Põhjalikult uuendati skatepark, samuti said elanikud võimaluse treenida välitrenažööridel.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...