Peeter Olesk võitis laskmise EM-il pronksmedali

Bakuus peetavatel laskmise Euroopa meistrivõistlustel tuli täiskaliibrilise püstoli harjutusel 580 silmaga pronksmedalile staabi- ja sidepataljoni spordirühma tegevväelane kapral Peeter Olesk.

Pilt: Scanpix

Esikoha saavutas 2014. aasta maailmameister Yuzuf Dikec Türgist 587 silmaga, edestades 582 silma lasknud Rio olümpiavõitja Christian Reitzi Saksamaalt. Oleski tulemus oli 580 silma, edastas kaitseväe peastaap, vahendas BNS.

Varem võitis Olesk hõbemedali olümpiakiirlaskmise harjutuses. Kokku on Eesti laskurid käesolevatelt Euroopa meistrivõistlustelt võitnud kolm medalit - lisaks Oleski medalitele sai Eesti naiskond Bakuus kolmanda koha 300 meetri harjutuses 60 lasku lamades.

Varem pole Eesti laskurid Euroopa meistrivõistlustelt täiskasvanute arvestuses kolme medalit võitnud.