Tallinna Tehnikakõrgkoolis selguvad parimad kiirkuubijad

Võistlusele oodatakse ligi kuuskümmend lahendajat kuuest eri riigist, kes võtavad mõõtu 11 alal.

Pilt: Scanpix

Tallinna Tehnikakõrgkoolis selguvad parimad kiirkuubijad

Toimetaja: Sandra Lepik

Võistlusele oodatakse ligi kuuskümmend lahendajat kuuest eri riigist, kes võtavad mõõtu 11 alal.

Laupäeval ja pühapäeval toimuvad Tallinna Tehnikakõrgkoolis kümnendad Eesti meistrivõistlused kiirkuubimises, vahendas BNS korraldajaid.

Võistlusele nimega Estonian Open 2018 oodatakse ligi kuuskümmend lahendajat kuuest eri riigist, kes võtavad mõõtu 11 alal.

Maailma Kuubikuassotsiatsiooni Eesti delegaat Andreas Pung, kes on ise võistlustel osalenud alates esimesest Estonian Openist 2009. aastal, peab kiirkuubimist igati mõtlemist ja mälu arendavaks hobiks. "Ühtlasi on kuubikulahendamine hea stressimaandaja vastuseisuna tänapäeva aina nutistuvale infoühiskonnale," sõnas ta.

Võistluse korraldaja Ivo Kruusamägi meenutab viimasel ajal kirgi kütnud noortekampade teemat ja pakub, et: "Just olemasolevad võimalused aktiivseks eneseteostuseks ja uute väljakutsete loomine võiks olla see, mis peaks enam tähelepanu pälvima. On hulgaliselt noori, kellel ei ole raskusi enda aja otstarbeka sisustamisega."

Aja peale lahendatakse eri kuubikuid vahemikus 2x2 kuni 5x5 ning mitmeid erikujulisi puslesid nagu püraminks, megaminks, skjuub ja Square-1. Samuti on kavas kuubikute lahendamine kinnisilmi, kus aja sees on nii kuubiku meeldejätmine kui ka selle hilisem kinnisilmi lahendamine.

Estonian Open on Baltikumi vanim kiirkuubimise võistlus ja läbi aastate on sellel püstitatud hulgaliselt Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi ja Venemaa rekordeid.

Lähemalt saab Eesti võistluste kohta infot siit.

Laadimine...Laadimine...