Tallinnas toimub nädalavahetusel Euroopa tasemel olümpiaragbi turniir

Sellel nädalavahetusel - 15.16.07 - toimub Tallinnas Kalevi Keskstaadionil esmakordselt Eestis Euroopa meistrivõistlused olümpiaragbis, kus lisaks Eesti koondisele jooksevad kahe päeva jooksul murule 7 tugevat Euroopa koondist, nende hulgas Island, Soome, Valgevene, Liechtenstein, Austria, San Marino.

Pilt: Scanpix

Tallinnas toimub nädalavahetusel Euroopa tasemel olümpiaragbi turniir

Sellel nädalavahetusel - 15.16.07 - toimub Tallinnas Kalevi Keskstaadionil esmakordselt Eestis Euroopa meistrivõistlused olümpiaragbis, kus lisaks Eesti koondisele jooksevad kahe päeva jooksul murule 7 tugevat Euroopa koondist, nende hulgas Island, Soome, Valgevene, Liechtenstein, Austria, San Marino.

Lisaks St.Peterburi meeskond, kes asendab viimasel hetkel loobunud Aserbaidžaani koondist. Eesti koondis asub nädalavahetusel püüdma olümpiaragbi Euroopa 2. liiga meistri tiitlit.

Esimest korda 3 aastat tagasi Rio olümpiamängudel depüteerinud 7-mehega ragbimäng on kiire ja äärmiselt dünaamiline, kuna tavasuurusega väljakul
(70x10 meetrit) on vastamisi 7 mehega meeskonnad. Ka aega skoori tegemiseks on vähe, kuna üks poolaeg kestab vaid 7 minutit.

Eesti korraldab nii suurt ragbivõistlust esimest korda. Eesti Ragbi Liidu president Ragnar Toompere sõnul on Euroopa tasemel turniiride organiseerimine meile väga oluline, kuna oleme üks noorimaid ragbi alaliite maailmas ja võistluste korraldus annab meile võimaluse näidata oma rahvusvahelistele partneritele, et me oleme võimelised läbi viima professionaalsel tasemel turniire ning samamoodi kodusel tasandil tutvustada ühte uusimat olümpiaala.

"Me ei saa küll nädalavahetuse turniiri osas rääkida Euroopa tipptasemest, kuna tegemist on 2. liiga turniiriga, küll aga on tegemist korralikult treenivate amatööridega nii, et loota on ilusat ragbit. Kuna Rugby Europe turniirid viiakse läbi tugevusgruppide alusel, siis oodata on palju tasavägiseid ja põnevaid mänge," lisas Toompere.

Ragbi liidu presitendi hinnangul võiksid nädalavahetuse Euroopa meistrivõistluste esikolmiku kohad jaguneda Austria, Soome ja Eesti vahel.

"Kuna tegemist on kolme väga võrdse meeskonnaga, siis hetkel on tänamatu töö ennustada võitjat. Palju sõltub ajagraafikutest. Varasematel turniiridel on Eestil probleeme olnud varahommikuste mängudega. Kui seda mõõna õnnestuks vältida on kõik võimalik. Mängime olümpiaragbit Euroopa turniiridel viiendat aastat, juba on tekkinud teatud kogemus. Kui me peaks ka finaali jõudma ja seeläbi tase kõrgemale tõusma, tuleb aga tõsiselt ümber vaadata treeningstrateegia järgmiseks kevadeks," mainib Toompere

Kaasa elama kutsub Eesti Ragbi Liidu president Eesti poiste mängule kõiki, kes soovivad veel näha viimast korda vana Kalevi Staadionit korraldamas spordivõistlust.

"Varsti läheb kopp maasse ja see suurepärane staadion teeb ruumi uuele ja kaasaegsemale lahendusele. Loomulikult on oodatud kõik, kes armastavad pallimänge ja tahavad Eestile kaasa elada. Ragbi poolehoidjad on sõbralik rahvas ning kui vähegi ilma annab, on see suurepärane võimalus veeta laupäev/pühapäev karastava joogi ja mehise spordiga," lisab Toompere.

Eesti olümpiaragbi koondise treener Chris Wallace ootab igalt Eesti koondise mängijalt 100% panust kõikidesse nädalavahetusel mängitavatesse mängudesse.

"Iga mees jookseb ja mängib nii kaua kui enam ei suuda. Koondise pink on meil seekord pikk, kiireid ja häid mängijaid on palju, selles osas oleme väga heas seisus. Suurim raskus ei ole kindlasti aga füüsiline vaid mentaalne valmisolek. Kuidas mehed suudavad terve nädalavahetuse olla pidevalt sellises vaimses vormis, et astuda alati võitlusvalmina vastu meeskondadele, kellel on rohkem kogemust, rohkem raha või ka kiiremad jalad," selgitab Wallace.

Võimalus 2. divisjoni võidu järel hakata reaalselt püüdma aga kohta olümpial on Wallace sõnul samal ajal väga põnev aga ka sürreaalne.
"Olümpia on spordi Püha Graal ning lihtsalt selle mainiminegi tõstab nädalavahetusel toimuva turniiri väärtuse meie kui eestlaste silmis lakke," lisab treener.

Euroopa Meistrivõistlused olümpiaragbi 2. divisjonis toimuvad 15.-16.
juulil Tallinnas Kalevi Keskstaadionil. Mõlemal päeval hakkavad mängud kell 11.00. Sissepääs staadionile on tasuta!

Kõikidest mängudest teeb ülekande ka Delfi TV ja RugbyEurope.TV.

Mängude ajakava ja täpsem info: www.facebook.com/EstonianRugbyUnion

Laadimine...Laadimine...