TASUTA! Tule Tallinna spordihommikule treenima!

30. novembril kell 8–9 ja 12–13 toimuvad Tallinna kolmes spordibaasis – Sõle spordikeskuses, Lasnamäe kergejõustikuhallis ja Tallinna spordihallis professionaalsete treenerite juhendamisel treeningud, kuhu on oodatud osa võtma kõik spordihuvilised. Osavõtt on kõigile tasuta.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

TASUTA! Tule Tallinna spordihommikule treenima!

Toimetaja: Moonika Tuul

30. novembril kell 8–9 ja 12–13 toimuvad Tallinna kolmes spordibaasis – Sõle spordikeskuses, Lasnamäe kergejõustikuhallis ja Tallinna spordihallis professionaalsete treenerite juhendamisel treeningud, kuhu on oodatud osa võtma kõik spordihuvilised. Osavõtt on kõigile tasuta.

 Spordihommikute algataja, Tallinna Linnavolikogu esimees ja taekwondo treener Mihhail Kõlvart märgib, et sportlik hommik on parim viis päeva alustamiseks. „Soovime spordihommikuga pöörata tähelepanu liikumise tähtsusele ning tuletada inimestele meelde, et regulaarse mõõduka spordi tegemine on oluline kogu aasta. Vajame just pimedal sügis-talvisel ajal rohkem energiat ning hommikused treeningud just seda meile pakuvadki. Tasuta treeningutega tahame tutvustada ka linna spordibaase ja sealseid võimalusi treenimiseks,“ tutvustas linnavolikogu esimees spordihommiku kava.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on spordihommiku näol tegu tänuväärse traditsioonilise algatusega, mida linn korraldab sel aastal juba neljandat aastat. „Tänavu toimuvad lisaks varahommikule treeningud ka lõuna ajal ning kes hommikul trenni ei jõua, saab kas või koos töökaaslastega seda lõunal teha. Kokku toimub spordihommikul kaheksa treeningut ja lisaks üldkehalistele treeningutele saab seekord ka Sõle spordikeskuses ujuda,“ rääkis abilinnapea spordihommiku eesmärkidest.

Tallinna spordihallis ootab varahommikul kell 8 kõiki spordisõpru treenima Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. Kavas on hommikuvõimlemine, mis sisaldab lisaks sirutustele, painutustele ja venitustele ka kogu keha ning lihasgruppe hõlmavat liikumisharjutusi ja võitluskunstide elemente. Kell 12 saab Tallinna spordihallis olümpiasportlase Evelin Taltsi juhendamisel osaleda jooksutreeningus, kus tehakse nii soojendus- ja venitusharjutusi ning harjutatakse õiget jooksutehnikat.

Sõle spordikeskuses on spordisõbrad oodatud osa saama mängulisest üldkehalisest treeningust, mida viib läbi Eestis tuntud korvpallitreener Howard Frier. Treeningul õpitakse kõike, mis seotud pallimängudega: palliplatsil liikumist, palliga mängimist ja teineteise märkamist. Arendada saab käelist tegevust ning parandada füüsilist sooritust. Kell 12 ootab rühitreener Signe Valgemäe kõiki huvilisi rühitreeningusse, mis arendab kehatunnetust, koordinatsiooni ja parandab seeläbi ka rühti.

Sõle spordikeskuses saab tänavusel spordihommikul ka ujuda. Nii kutsub Orca Swim Club treener Triin Rääsk algajatele mõeldud ujumistreeningusse, kus tutvutakse ujumise põhioskustega, nagu näiteks vees hingamine, hõljumine, libisemine ja sukeldumine.

Lasnamäe kergejõustikuhallis toimub algusega kell 8 üldfüüsiline treening, mida viib läbi endine kergejõustiklane ja olümpiavõitja Erki Nool. Kell 12 saab osaleda aga Nike Training Club ringtreeningus, mida juhendavad treenerid Maali Pruul ja Loora Salurand.

Kõik treeningud pakuvad tervele kehale üldfüüsilist koormust, millest ei puudu ka lihtsad ning mõnusad soojendus- ja venitusharjutused. Iga spordihommikul osaleja saab kingituseks mahediku ja kupongi, mis annab võimaluse käia kuni aasta lõpuni spordihommikul külastatud spordibaasis tasuta treenimas.

Spordihommikust osavõtt on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine. Treeningud on sobilikud kõigile – nii uutele spordihuvilistele kui ka pikaaegsetele treenijatele, kuid treeningute ülesehituses on arvestatud 14+ vanuses osalistega.

 

Spordihommiku peakorraldaja on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Lisainfo ja registreerimise leiab Tallinna veebilehelt www.tallinn.ee/spordihommik.

 

Laadimine...Laadimine...