Tiidrek Nurme lõpetas EM-i maratoni 9. kohal

Berliini kergejõustiku EM-ile pani täna punkti meeste maraton, kus stardis olid 17. lõpetanud Roman Fosti ja 9. lõpetanud Tiidrek Nurme, kes tegi ühtlasi enda isikliku rekordi, edastas Eesti Kergejõustikuliit.

Pilt: Scanpix

Tiidrek Nurme lõpetas EM-i maratoni 9. kohal

Toimetaja: Kairi Ervald

Berliini kergejõustiku EM-ile pani täna punkti meeste maraton, kus stardis olid 17. lõpetanud Roman Fosti ja 9. lõpetanud Tiidrek Nurme, kes tegi ühtlasi enda isikliku rekordi, edastas Eesti Kergejõustikuliit.

Nurme tegi oma elu jooksu, viies oma isikliku rekordi numbriteni 2.15.16, mis andis EM-il 9. koha. Lisaks on tegu Eesti läbi aegade teise tulemusega. Fosti lõpetas jooksu 17. kohal. Mõlemad maratonijooksjad jäid oma esitusega rahule. Tiidrek Nurme sõnul tõi täna edu kannatlikkus ja aastatega tehtud töö, vahendas BNS.

"Rada oli kiire, aga päike päris palav, parandasin isiklikku rekordit peaaegu kolm minutit, ma ei oleks saanud täna midagi enamat endalt küsida. Ja distantsi teine pool oli mul peaaegu minut kiirem kui esimene. Teise poole jooksin üksinda omas rütmis, kellegagi koos tööd teha ei olnud. Hommikul ütlesin iseendale, et usalda treenerit, tema ütles, millise rütmiga on vaja joosta. Mehed läksid algul eest ära, aga usaldasin treenerit. Tark jooks minu poolt, tundub, et mulle sobib see, kui jooksen teise poole kiiremini. Emotsionaalselt oli Pekingis joostud 1500 meetri Eesti rekord võimsam tulemus, aga töö vili on tänane jooks. Kui ma midagi olen töö viljaga võitnud, siis täna. Nüüd võib öelda, et olen maratonijooksja," kommenteeris sportlane oma jooksu ning tänas taustajõude.

"See pole minu individuaalsaavutus, vaid siin on terve meeskond taga, eeskätt tahan tänada oma treenerit Harry Lembergi, kes on Eestis ja muidugi Mark Mischi, kes on treenerina esmakordselt Eesti koondise liige. Mark on andnud meile kõvasti jõudu," lisas Nurme.

"Seitsmendal kilomeetril oli enesetunne väga hea ja mõtlesin, kas hakata ettepoole liikuma või jääda sama tulemuse peale nagu eelmisel EM-il. Läksin riski peale välja ja ise ette tööd tegema, et saada järgmisi punte kätte, sest eesmärk oli tulla kümne hulka. Mingi hetk probleemsed kohad andsid tunda ning läks raskemaks, kaotasin kontakti ühe Saksa jooksjaga. Oli kergemaid ja raskemaid hetki. 35 kilomeetri peal ärkasin uuesti nii-öelda ellu, ütlesin endale, et midagi siia rajale ei tohi jätta. Oli tore püüda kinni palju suurte riikide jooksjaid. Kahju, et mõne sekundiga jäi isiklik rekord tegemata, kuid alla 2.18 sai joostud, kahetseda pole midagi, hoidsime Eesti lippu ikkagi vardas," rääkis Fosti, kel jäi isiklikust rekordist puudu vaid mõned sekundid. "Tiidrek oli väga tubli ja jooksis väga enesekindlalt, et ta minuga kaasa ei tulnud. Ma ise mõtlesin, et huvitav, kui ta tahab top 10 sisse joosta, siis ta peaks kaasa tulema. Aga näed, tuligi kümne sekka, tark ja südi jooks tema poolt. Mul on hea meel tema koha üle."

"Eesti on väike riik ja teil on kaks meest EM-il 20 seas, pole ju paha tulemus. Tiidrek tegi väga targa jooksu ja sai selle eest kuhjaga tasu. Mul on nii Tiidreku kui Romani üle väga hea meel. Loodan, et noored Eesti jooksjad vaatasid seda võistlust ning said lisamotivatsiooni treenimiseks," sõnas koondise ameeriklasest treener Mark Misch.

Euroopa meistriks krooniti belglane Koen Naert, kelle võiduajaks oli Euroopa meistrivõistluste rekordit märkiv 2.09,51. Hõbeda võitis Šveitsi esindav Tadesse Abraham ajaga 2.11,24 ning pronksi Itaalia jooksja Yassine Rachik 2.12,09ga.

Laadimine...Laadimine...