Tondiraba jäähalli kõrvale kerkib olümpiaujula

Kümne rajaga ujulas on ka hotell ja soojendusbassein, et korraldada rahvusvahelisi tippvõistlusi.

Pilt: Scanpix

Tondiraba jäähalli kõrvale kerkib olümpiaujula

Kai Maran

Kümne rajaga ujulas on ka hotell ja soojendusbassein, et korraldada rahvusvahelisi tippvõistlusi.

Tondiraba jäähalli kõrvale Varraku 14 krundile kerkib lähiaastatel ujula, detailplaneeringu selleks kehtestas linn möödunud kolmapäeval. "Linn plaanib rajada krundile 50 meetri pikkuse kümne rajaga ujula, kus saaks pidada ka rahvusvahelisi võistlusi," ütles linna spordi- ja noorsooameti juhataja Rein Ilves. "Ujula juurde kuulub veel nelja rajaga 25 meetri pikkune soojendusbassein, mis on tippvõistluste korraldamise eelduseks. Enne võistlusrada saavad sportlased end väiksemas basseinis soojaks ujuda."

Praegu puudub Eestis rahvusvahelistele standarditele vastav ujulakompleks. "Uus ujula peaks tulema olümpiaujula tasemel," ütles Ilves. "Loodame, et saame ehituse projekteerimisega alustada järgmisel aastal."

Ilvese sõnul arvestab detailplaneering ka sportlaste majutusega. "Krundile on plaanis ehitada hotell – kui majutusvõimalused olemas, saab spordikeskuses ka näiteks spordilaagreid korraldada."

Keskuse hooned hakkavad asuma keskse linnaväljaku ümber, kus suvel saab korraldada ka vabaõhuüritusi. "Täismõõtmetega ujulat on Tallinna linnas kindlasti hädasti tarvis," ütles tegevlinnapea Taavi Aas. "Planeering on nüüd kehtestatud ja sealt edasi tuleb hankemenetlus. Mõeldud on niimoodi, et selle ujula ehitab valmis erasektor. Edasi saame minna hoonestusõiguse kehtestamisega."

Tippujula rajamine Eestisse on hädavajalik ka sportlaste hinnangul. "Tallinnas on tuhandeid lapsi, vanemaid, tippsportlasi ja treenereid, kellele on kauneim kingitus olümpiaujula, kus igapäevaselt rasket tööd tehes oma unistusi täita," seisab tippsportlaste olümpiaujula loomise toetusavalduses. "Soovime võimalust pürgida olümpiamängudele, soovime, et meie hoolealused saaksid ujuda tippkonkurentsis. Tahame, et uus põlvkond ei peaks Eestist ära kolima vaid seepärast, et kodus ei ole võimalik treenida oma eesmärgi nimel."

Praegu on toetusavaldus veebilehel http://petitsioon.ee/ kogunud juba üle 500 allkirja.

Laadimine...Laadimine...