TREENER: Sõle spordikeskus viib vehklemise 21. sajandisse

Uude spordikeskusse tulevad pallimängude saal, vehklemissaal, ujula, võitluskunstide saal ja jõusaal.

Pilt: Aleksandr Gužov

TREENER: Sõle spordikeskus viib vehklemise 21. sajandisse

Urmas Kaldmaa

Uude spordikeskusse tulevad pallimängude saal, vehklemissaal, ujula, võitluskunstide saal ja jõusaal.

Juba oktoobris avab Sõle gümnaasiumi kõrval uksed kaua oodatud Sõle spordikeskus, kuhu tuleb kolme mänguväljakuga pallimängude saal. Väljakute mõõtmed ja maha tõmmatud jooned on sellised, et mängida saab kõiki meil populaarseid pallimänge, eelkõige muidugi korvpalli ja võrkpalli, aga ka saalihokit. Tähtsateks võistlusteks saab väljaku äärde paigutada ka 133 kohaga tribüüni, kuid sel juhul mahub saali ainult üks väljak.

Tribüün 200 inimesele

Vehklejad saavad uues spordikeskuses endale eraldi saali, kus on üheksa spetsiaalkattega rada. Vehklemistreener ja endine tippvehkleja Kaido Kaaberma (pildil) ütles, et Sõle saal viib vehklemise Tallinnas 21. sajandisse. "See on Tallinna vehklejatele ja üldse meie vehklemisele väga oluline," selgitas Kaaberma. "Tavaline spordisaal vehklemistrennideks hästi ei sobi, seal pole vehklemiseks vajalikku aparatuuri ja väga tähtis on ka kõigile reeglitele vastava vehklemispõranda olemasolu. Et me saaksime treenida samades tingimustes, kus võistleme, peab rada olema õige pikkusega ja vehklemispõrand metallist, et kui torgatakse põrandasse, siis aparaat ei fikseeri seda torkeks."

"Seni on vehklejate tingimused Tallinnas olnud alla igasugust arvestust," nentis linna spordi- ja noorsooameti juhataja Rein Ilves. "Kindlasti ei konkureeri me vehklemissaali osas Haapsaluga, kus asub Eesti vehklemise süda, küll aga tahame olla väga head partnerid, et vehklemine areneks veelgi edasi."

Suurt spordihalli linnaosas polnud

Keskuse ujulas on kaheksa 25-meetrist rada ja pealtvaatajatele 200 kohaga tribüün. Ilvese sõnul on erilist tähelepanu pööratud ujula inventari kvaliteedile ja hüppepukkide ohutusele. Ujula saab ka rahvusvahelistele nõuetele vastava võistluste ajavõtusüsteemi koos tablooga. Ujula juurde kuulub suur lastebassein, mis sobib hästi ujumise õpetamiseks ja lasteaedade ujumistundideks. Koolide ujumistundidele mõeldes on bassein varustatud spetsiaalsete ääretorudega.

Judo ja maadluse saal kaetakse spetsiaalsete mattidega. Jõusaali tulevad eri trenažöörid, muu hulgas sellised, mis sobivad just ujujate treeninguks. Kolmandale korrusele tuleb eraldi saal taekwondo ja võitluskunstide jaoks. Spordihoone ülemistele korrustele viib ka mahukas invalift.

"Rajame mitmeotstarbelise spordikeskuse, mis on mõeldud sporditegemiseks nii tipp- kui ka rahvasportlastele," ütles Ilves. "Põhja-Tallinn on väga suur piirkond, aga ühtset spordikeskust seal seni pole. Kindlasti rõõmustavad keskuse rajamise üle ka spordikoolid ja -klubid, Põhja-Tallinna koolidel aga avaneb võimalus treeningute, koolitundide ja spordipäevade läbiviimiseks."

Kuna keskus jääb Kristiine linnaosa ja kesklinna lähedale, saavad ka nende piirkondade koolid Sõle tänava spordikeskust hommikuste koolitundide ajal kasutama hakata.

Sõle spordikeskuse detailplaneering algatati aastal 2003, kehtestati 2009 ning projekti ideekonkurss korraldati 2012. aastal. Projekti arhitektid on arhitektuuribüroost Kadarik ja Tüür Arhitektid OÜ. Ehitaja leidmiseks korraldatud riigihanke võitis 6,8 miljoni euroga Nordlin Ehitus OÜ ja Astlanda Ehitus OÜ ühispakkumine. Koos sisustusega läheb spordikompleks maksma 8,5 miljonit eurot.

 

Keskuse juurde tulevad ka ehtne vutiväljak ja välijõusaal

 Juba mullu valmis keskuse juures täismõõtmetes FIFA Star2 rahvusvahelistele normidele vastav kunstmurukattega jalgpalliväljak, millel on 385 kohaga tribüün. Väljaku saab katta täispuhutava halliga, et treenida igal aastaajal ja iga ilmaga.

 Vutiväljakule lisanduvad välikorvpalliväljak ja välijõusaal.

Laadimine...Laadimine...