Uus väljak meelitab rohkem hokit mängima

Pirita spordikeskusse peaks sügiseks rajatama uus kümutusseadmete, piirete, väravate ja valgustusega hokiväljak.

Pilt: Scanpix

Uus väljak meelitab rohkem hokit mängima

Meelis Piller

Pirita spordikeskusse peaks sügiseks rajatama uus kümutusseadmete, piirete, väravate ja valgustusega hokiväljak.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Eesti jäähokiliidu tegevjuht Rainer Komi allirjastasid nädal tagasi lepingu, mille järgi rajatakse veel sel aastal Pirita jõe kaldale, uisuväljaku kõrvale kunstkülmutusega jäähokiväljak.


"Kuna talispordialade populaarsus on viimastel aastatel tõusnud, tekkis korraga selline mõte – esmalt kohalikul rahval ja Pirita spordikeskuse inimestel," selgitas Belobrovtsev. "See oleks üle pika aja esimene välis-hokiväljak Tallinnas."


Mustamäel Talleksi territooriumil asunud viimane avatud hokiväljak lõpetas tegevuse juba 16 aastat tagasi, samas on Eestis registreeritud umbes 600 jäähokimängijat. Koos registreerimata harrastajatega on neid tuhatkond, ja see arv kasvab.


"Väljak kujuneb ilmselt populaarseks," lausus Belo-brovtsev. "Seal saab ka uisutada ning suvel tegeleda muude aladega, näiteks petanki mängida."


Kulub vaid 60 000 eurot


Belobrovtsevi sõnul pole ka investeering eriti suur – 60 000 eurot. Seda enam, et projekti on valmis panustama ka jäähokiliit. Linn annab plaani järgi raha väljaku rajamiseks, jäähokiliit aga jagab erialast teavet ning hangib inventari, nagu väljaku piirded ja väravad, samuti toetab valgustuse rajamist.


Kui 2014. aastal avati Tondiraba jäähall, sai Eesti jäähoki areng olulise tõuke. Pirita spordikeskuse juht Priit Aunroos ütles, et kõigile avatud ja nähtav väljak on jäähoki populariseerimise juures väga oluline – huvitava mängu vaatamine tekitab kindlasti huvi uutes potentsiaalsetes mängijates. "Jääväljaku olemasolu siin spordikeskuses on minu meelest tegelikult natuke selline nagu kahesuunaline tänav," nentis Eesti jäähokiliidu tegevjuht Rainer Komi. "See on koht, kus praegu jäähallis treenivad noored saavad võimaluse väljas uisutada. Teisalt jällegi need inimesed, kes käivad hobi korras uisutamas ja otsivad kohti, kus jäähokit mängida, saavad siin ehk selle nii-öelda lisatõuke, et jõuda tõsisemate treeninguteni jäähallis."


Aunroosi sõnul taaselustab väliväljak hoovihoki – vabas õhus hoki mängimine ju alguse sai. "See on selge panus rahva tervisesse ja liikumisharrastusse. Hoovihoki on jäähoki peamine kasvulava."


Liuväli jääb eraldi


Aunroos selgitas, et hokiinimesed on soovinud juba kümmekond aastat rajada Pirita spordikeskuse juurde hokiväljakut. Paraku pole olemasoleval uisuplatsil seda seni lubada saanud, sest tegemist on avaliku liuväljaga, kus lapsed käivad uisutamas. "Aga möödunud sügisel vaatasime võimalused üle – meil on olemas kõik, mida külmutusega jääväljaku rajamiseks tarvis," rääkis Aunroos. "Olemas on külmakompressor, mis kannataks välja lisaväljaku ehitamise, see ongi kõige kallima hinnaga seade. Meil on olemas jäämasin, millega saaksime hoida korras hokiväljaku jääd, ja kolmas kõige tähtsam asi – meil on olemas luba võtta jõest vett."


Suurem töö on külmutustorude viimine kompressorist hokiväljaku juurde ja sinna torustiku rajamine. Aunroosi sõnul on ta kindel, et väljak saadakse valmis järgmiseks talihooajaks. Abilinnapea sõnul rajatakse väljak hilissügiseks.


Aunroos mainis, et külmutusega hokiväljak on hea mõte veel seepärast, et viimastel talvedel pole looduslikku külma eriti olnud, mistõttu ei saa ka loota loodusliku jää tekkimisele. Samuti on tänu spordikeskusele olemas olmetingimused, näiteks riietusruumid ja tualetid.


Teoreetiliselt oleks saanud hokiväljaku rajada ka velodroomi keskele – sinna oleks neid mahtunud ilmselt isegi kaks, kuid Aunroosi sõnul maksaks torustiku vedamine staadioni alla liiga palju ja pealegi on pikemas perspektiivis lootust, et velodroomi asemele tuleb sisemise rajaga suursugune spordihoone.

Laadimine...Laadimine...