Teadus

Ulme: CeBIT tehnikamessil näidati mõttejõul toimivaid masinaid

Ulme: CeBIT tehnikamessil näidati mõttejõul toimivaid masinaid

Südamega seotud murede puhul on tihti probleem sümptomitele jälile saamine ning südametegevuse mõõtmine just siis, kui enesetunne halveneb. Selle lahendamiseks pani Frankfurdis paiknev startup Cardiosecur kokku 100 eurot maksva EKG-mõõtmisvahendi ning äpi, mis kogub ja analüüsib sinu andmeid.

WMO: Rekordkiire kliimamuutus on lükanud maailma ebakindluse ajastusse

WMO: Rekordkiire kliimamuutus on lükanud maailma ebakindluse ajastusse

Maailma Meteoroloogiaorganisatsiooni (WMO) värske analüüs paljastab, et meie planeet on jõudnud murrangulisse ajajärku, mis võib inimkonna heaolu küsimärgi alla seada. "Maa on inimtegevusest põhjustatud atmosfäärimuudatuste tõttu murrangusse jõudnud planeet. Drastiliselt muutuvad ilmastikutingimused ei aita kaasa stabiilsusele põhineva tsivilisatsiooni õitsengule," nentis Arizona ülikooli glatsioloog Jeffrey Kargel.

Eesti plaanib ühineda Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooniga
Eesti Teadus

Eesti plaanib ühineda Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooniga

Eesti kavatseb astuda Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) liikmeks, ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. "Selleks, et meie ettevõtjatel oleks suurem võimalus CERN-i hangetes osaleda, on Eestil vaja asuda organisatsiooni liikmeks," ütles Palo.

Kristjan Piirimäe: põlevkivi asemel tuleks hoopis teadust rahastada

Kristjan Piirimäe: põlevkivi asemel tuleks hoopis teadust rahastada

"On absurdne mõte, et aastal 2050 viskame endiselt põlevkivi ahju, tootes sellest elektrit. Kui maksame sellele tegevusele praegu peale 60 miljonit eurot aastas ja summa muudkui suureneb, on see tegevus aastani 2050 mõeldamatu," rääkis keskkonnaekspert Kristjan Piirimäe, kelle sõnul tuleks põlevkivi asemel teadust rahastada, sest vaid nii saaksime kõrgtehnoloogiliseks, teaduspõhiseks ja jõukaks inforiigiks. "Teadmistepõhise riigi arengu mõttes liigume väga kiiresti üha tagasi, käime täiega alla. Eesti aju käib alla."

STEPHEN HAWKING: Tehnoloogia areng suurendab sissetulekute ebavõrdsust

STEPHEN HAWKING: Tehnoloogia areng suurendab sissetulekute ebavõrdsust

Mitmed teadlased on veendunud, et kiire tehnoloogia areng jätab paljud inimesed vaesusesse virelema."Kõik saavad nautida luksuslikku heaoluelu, kui masinate toodetud rikkust jagatakse, või vastupidi, suurem osa inimestest võib jääda haletsusväärselt vaeseks, kui masinate omanikud edukalt vara ümberjagamise vastu lobitööd teevad. Praegu tundub tõeks saavat teine variant," ütles füüsik Stephen Hawking.

UURING: Liigne piimajoomine lühendab eluiga

UURING: Liigne piimajoomine lühendab eluiga (1)

Suurtes kogustes piima joomine lühendab eluiga, eriti ohtlik on liigne piimatarbimine naistele, selgus Rootsi teadlaste värskest uuringust. Naistel, kes joovad päevas vähemalt kolm klaasi piima, on vähemalt 60 protsenti suurem võimalus varakult surra, kui neil, kes piimajoomist väldivad.

TEADUSTÖÖ: Ametiasutuste sekkumised ei taga suhtevägivalla ohvrite turvalisust

TEADUSTÖÖ: Ametiasutuste sekkumised ei taga suhtevägivalla ohvrite turvalisust

Praegused ametiasutuste sekkumised ei taga paarisuhtevägivalla puhul ohvritele turvalisust ega enneta vägivalla kordumist, selgus Virve Kassi magistritööst. Samuti on levinud mõtteviis, et alkohol põhjustab vägivaldset käitumist, mitte inimene ise, mis viib olukordadeni, kus politseinikud ei arreteeri vägivallatsejat juhul, kui vägivallatseja pole politseinike arvates tugevas joobes. "Niimoodi tekkisid juhtumid, kus politseinikud ei viinud vägivallatsejat ära, kuid vägivald kordus koheselt või lähipäevade jooksul," räägib Kass.

ISLANDI UURING: Geneetilised eelsoodumused teevad inimkonna rumalamaks?

ISLANDI UURING: Geneetilised eelsoodumused teevad inimkonna rumalamaks? (1)

Pikemat haridusteed ja edasiõppimist soodustavad geenid on muutunud üha haruldasemaks, kuna enesetäiendust soodustavaid geene edasi kandvad inimesed saavad vähem lapsi kui need, kelle geenid edasiõppimist ei soodusta, selgus uuringus. Sajandite lõikes võib inimkonna IQ selle tulemusel märkimisväärselt langeda.