Eksperdid kogunevad arutama teaduse arendamise üle

Eesmärk on segitada, mida ja kuidas ei tohiks nõuandmisel kunagi teha ning kuidas hoida üksteisest lahus nõuandmine, lobitöö, kriitika ja protestimine.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Eksperdid kogunevad arutama teaduse arendamise üle

Toimetaja: Sandra Lepik

Eesmärk on segitada, mida ja kuidas ei tohiks nõuandmisel kunagi teha ning kuidas hoida üksteisest lahus nõuandmine, lobitöö, kriitika ja protestimine.

Eesti Teaduste Akadeemia eestvõttel kogunevad eksperdid täna arutama teaduspõhise riigi arendamise üle, vahendas BNS. 

Kolm päeva vältavate mõttetalgute eesmärk on koos tippteadlaste ja tegevpoliitikutega ühiselt aru saada, kuidas ja millises formaadis jõuaks teadlaste nõu kõige paremini nendeni, kes peavad tegema otsuseid, mis sageli mõjutavad õigi elu paljude aastate vältel. Eesmärk on segitada, mida ja kuidas ei tohiks nõuandmisel kunagi teha ning kuidas hoida üksteisest lahus nõuandmine, lobitöö, kriitika ja protestimine.

Teadlased soovivad kuulata tippspetsialistide soovitusi selle kohta, kuidas levivad ja mil moel interpreteerivad vestluspartnerid keerukaid ja vastuolulisi signaale. "Paneme tähele tipp-poliitikute arvamusi, millist tüüpi nõu nad on saanud kasutada. Harjutame esitluskunsti ja seda, kuidas keerukaid teadustulemusi teiste valdkondade esindajatele lühidalt ja atraktiivselt esitleda. Korjame arutlustest üles parimad mõtted, mida rakendada Eestis teadusnõustamise süsteemi arendamiseks," märkis Eesti Teaduste Akadeemia. 

Oma teadmisi ja kogemusi jagavad teiste seas mitmekordne minister Marko Pomerants, Euroopa komisjoni teadusuuringute ühiskeskuse asedirektor Maive Rute, Helsingi ülikooli kantsler emeritus Kari Raivio, Tartu ülikooli prorektor Kristjan Vassil ning tippteadlased Euroopa Liidu tulevikutehnoloogiate võrgustikust FuturICT2.0. Sõnastamisoskuste ja esinemiskunsti saladusi avavad laupäevastes töötubades Urmas Vaino, Kaspar Kaljas ja Indrek Simm.

Seminar-töötoa "Teaduselt parlamendile" korraldavad neljapäevast laupäevani teaduste akadeemia ja arenguseire keskus koostöös Euroopa komisjoni teadusuuringute ühiskeskusega.

Laadimine...Laadimine...