Energia avastuskeskus esitleb uut filmi ja kutsub lapsi teadushuviringi

Sel sügisel alustavad Energia avastuskeskuses tööd teadushuviringid ja astronoomiaklubi ning toimuvad perepäevad, kus selgitame heli tekkimist ja levimist.

Pilt: Arno Mikkor/ Energia avastuskeskuse leiutaja Aare Baumer teeb koos põhikooliõpilastega elektrikatseid

Energia avastuskeskus esitleb uut filmi ja kutsub lapsi teadushuviringi

Sel sügisel alustavad Energia avastuskeskuses tööd teadushuviringid ja astronoomiaklubi ning toimuvad perepäevad, kus selgitame heli tekkimist ja levimist.

Energia avastuskeskuse uus populaarteaduslik lühifilm "Helielu" selgitab, kuidas heli tekib ja levib ning kuidas helisid üldse kuuleme. Film linastub avastuskeskuse planetaariumis ja on sobilik nii füüsikatundides õpitu kinnistamiseks kui ka harivaks meeldetuletuseks hoolimata vaataja vanusest. Filmi valmimist toetas Eesti Teadusagentuur.

Sel sügisel toimuvad Energia avastuskeskuses perepäevade raames "Helielu" tasuta linastused. Filmi sissejuhatusena teeb avastuskeskuse leiutaja Aare Baumer koos külastajatega meeleolukad heli ja kaja katseid avastuskeskuse erilise akustikaga planetaariumis. "Helielu" linastub eesti ja vene keeles.

Perepäevad toimuvad sel laupäeval, 9. septembril; 14. oktoobril, 12. novembril ja 18. novembril. Filmiseansil ja töötoas osalemine on keskuse pileti olemasolul tasuta.

Filmi treiler on nähtav Energia avastuskeskuse Youtube’i kanalil eesti ja vene keeles.

Ühtlasi on avatud registreerumine Energia avastuskeskuse teadushuviringidesse – liituda võib terve kooliaasta jooksul.

Kosmosesõprade klubisse on oodatud 12–18-aastased noored, kes tahaksid uurida öist taevalaotust, uurida lähemalt Päikesesüsteemi planeete, aga ka kaugemaid galaktikaid ning kõike põnevat, mida me praeguseks universumist teame. Klubikohtumised toimuvad korra kuus Energia avastuskeskuse planetaariumis, sobiva ilma korral tehakse ka taevavaatlusi vabas õhus.
Klubi saab alates 20. septembrist kokku korra kuus kolmapäeval kella 18–21-ni. Kuutasu on 18 eurot, 10 korra osalustasu on 150 eurot. Klubi töökeel on eesti keel.

Noorte avastajate ringi on oodatud 7–12-aastased uudishimulikud lapsed, keda huvitab, kuidas toimib meid ümbritsev maailm. Teemaring on lai: elektrinähtustest ja -ohutusest meelte ja toiduni, peale selle ka sissejuhatus astronoomiasse ja keskkonnahoidu. Igal kohtumisel saavad lapsed ka ise katseid teha või meisterdada.
Eesti töökeelega ring koguneb alates 11. septembrist igal esmaspäeval, vene töökeelega ring alates 12. septembrist igal teisipäeval Energia avastuskeskuses. Ringide töö kestab kella 15–16.30-ni. Kuutasu on 35 eurot, ühe korra pilet on 10 eurot.

Teadushuviringidesse registreerumine toimub e-kirja teel info@energiakeskus.ee ja telefonitsi 620 9023.

Laadimine...Laadimine...