GALERII JA VIDEO! Korteriomanikele hüva nõu käepärast linna teenindussaalis

Neljapäeval avas abilinnapea Eha Võrk  linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7) Tallinna Korteriühistute Teabekeskuse.

Pilt: Albert Truuväärt

GALERII JA VIDEO! Korteriomanikele hüva nõu käepärast linna teenindussaalis (1)

Kai Maran / Video: Dmitri Povilaitis

Neljapäeval avas abilinnapea Eha Võrk  linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7) Tallinna Korteriühistute Teabekeskuse.

Võrgu sõnul elab enamus Tallinna elanikke kortermajades.

"Tallinnas on korteriühistuid 5979, aga see on muutuv suurus," ütles Võrk. "Iga kord, kui saab valmis kortermaja, mis on jaotatud korteriomandeiks, lisandub Tallinnasse uus korteriühistu. Seega meie partnerite arv muutub pidevalt suuremaks."

Nüüd saavad Tallinna korteriühistute esindajad ja liikmed kolmel päeval nädalas linnavalitsuse teenindussaalis tasuta õigusabi, seda nii eesti kui  vene keeles.

"Tallinna Korteriühistute Teabekeskus on korteriomanikele ja korteriühistu juhtidele tark ja toetav partner," ütles Võrk. "Teabekeskus kogub infot, nõustab, lepitab ja kujundab halduspraktikat. Oleme seadnud eesmärgiks, et aastaks 2025 on Tallinna kortermajades hooliv ja turvaline elukeskkond, aktiivsed korteriühistu liikmed ning kompetentne juhtimine."

Lisaks kohapealsele nõustamisele teenindussaalis saab eelregistreerimisel kutsuda Eesti Õigusbüroo juristi ka korteriühistu üldkoosolekule - ka selle eest tasu ei küsita. Tallinn korraldab erinevates linaosades ka korteriomanikele ja -ühistutele suunatud temaatilisi seminare.

"Eesmärgiks on korteriühistutes esilekerkivaid igapäevaprobleeme ennetada ning tõsta inimeste teadlikkust oma õigustest ja kohustustest," ütles Võrk. "Loodan, et koolitustel tekkivad arutelud aitavad kaasa korteriühistute kogukonna arengule. Kindlasti on kohtumistest kasu ka linna esindajail, et korteriühistuid omalt poolt veel professionaalsemalt toetada."

15images

Tallinn suunab igal aastal oma eelarvest erinevate meetmete kaudu korteriühistute toetamiseks umbes miljon eurot.

"Järgmine arenguseminar toimub Lindakivi kultuurikeskuses ja küsimustele on vastamas nii linnajuhid kui ametnikud," lisas Võrk. "Kuna huvi on olnud suur, siis uuel 2020. aastal me selliste seminaridega kindlasti jätkame. Kui koolitusloengud on pigem ühepoolsed, siis seminaridel saavad korteriühistu liikmed ka rohkesti  küsimusi küsida."

Lindakivi kultuurikeskuses on 16. oktoobril linlaste küsimustele vastamas Urmas Mardi ja  23. oktoobril Go Hotell Shnelli majas (Toompuiestee 37) Margus Saulep. 30. oktoobril räägib loomaaias (Ehitajate tee 150) ehitusseadistikust Tuulikki Laesson. Seminarid algavad kell 17.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...