Terrorism

Antwerpenis vahistati rahvahulka rammida üritanud mees

Antwerpenis vahistati rahvahulka rammida üritanud mees

Belgia politsei vahistas neljapäeval mehe, kes oli üritanud Antwerpeni ostupiirkonnas autoga rahva hulka kihutada, teatas politsei kõneisik. Rahvahulka rammida üritanud prantslase autost leidis politsei vintpüssi ja terariistu teatas neljapäeval prokuratuur."Kahtlusalune on 1977. aasta 8. mail sündinud Prantsusmaa kodanik ja Prantsusmaa elanik Mohamed R.," lisas prokuratuur.

May: Londoni ründaja oli Suurbritannias sündinud ja MI5-le tuttav

May: Londoni ründaja oli Suurbritannias sündinud ja MI5-le tuttav

Londonis kolmapäeval rünnaku teinud mees oli Suurbritannias sündinud ja mõne aasta eest vägivaldse ekstremismi tõttu sisejulgeolekuagentuuri MI5 huviorbiidis, ütles peaminister Theresa May neljapäeval. "See mees oli Suurbritannias sündinud ja mõne aasta eest uuris MI5 korra teda seoses vägivaldse ekstremismi kahtlusega," ütles peaminister parlamendis. "Ta ei kuulunud praegusesse luurepilti."

ÜRO: Islamiriik on kaitses

ÜRO: Islamiriik on kaitses (3)

Äärmusrühmitus Islamiriik (IS) on sõjaliselt kaitses, silmitsi naftatulude kahanemise ning väheneva võimekusega meelitada uusi toetajaid, märkis ÜRO esmaspäeval avaldatud raportis.

Paavst: jumala nimel ei tohi tappa

Paavst: jumala nimel ei tohi tappa (1)

"Fundamentalismist ajendatud terrorism on jõledus, mis kasutab tapatööks lapsi, ründab palvetavaid inimesi, reisijaid, töölisi ja juhuslikke möödujaid," ütles paavst. "Tegemist on mõrvahullusega, mis kasutab kurjasti Jumala nime, et külvata surma."

ERKKI BAHOVSKI: Terrorirünnakud on Lääne tegemata töö tulemus

ERKKI BAHOVSKI: Terrorirünnakud on Lääne tegemata töö tulemus (4)

"Kindlasti ei saa terrorismi tule all olla vaid suuremad riigid, hiljutised rünnakud Brüsselis tõestavad seda. Paar aastat tagasi plahvatasid ka Stockholmi kesklinnas pommid," ütles Kaitseuuringute Keskuse spetsialist ja ajakirjanik Erkki Bahovski. Bahovski hinnangul ei ole terrorismi jõudmine Põhjamaadesse alles hiljuti tekkinud nähtus. "Me oleme näinud seda, kuidas autodega sõidetakse rahvamassi ja lennukid muutuvad relvadeks ja seda kõike võib ka edaspidi juhtuda."

Kari Käsper: radikaliseerumise vastu võitlemine on  tänasel, kiirete uudiste ja sotsiaalmeedia ajastul üha raskem

Kari Käsper: radikaliseerumise vastu võitlemine on tänasel, kiirete uudiste ja sotsiaalmeedia ajastul üha raskem (2)

"On üpris keeriline võtta samm tagasi ja mõelda, kust sellised asjad nagu terrorirünnak Berliinis, Venemaa suursaadiku tapmine Ankaras või mošeerünnak Zürichis alguse saavad ja kuidas üldisesse konteksti asetuvad. Hästi lihtne on kiiresti jõuda väga radikaalsetele seiskohtadele või neid emotsionaalselt väljendada," ütles Eesti inimõiguskeskuse juhataja Kari Käsper, kelle sõnul oleme sattunud vägivalla ringi.

Toomas Alatalu: tragöödiat Berliini jõuluturul tuleks võtta kui viimast hoiatussignaali

Toomas Alatalu: tragöödiat Berliini jõuluturul tuleks võtta kui viimast hoiatussignaali

"Prantsusmaa ja Saksamaa on Euroopa Liidu juhtivad riigid ja kui nende juhtimisel tehakse tõsiseid vigu, kerkib küsimus, kuidas niimoodi üldse edasi saab ja millal hakatakse järeldusi tegema," sõnas välispoliitika asjatundja Toomas Alatalu. "Terroristidele ei kehti reeglid, seadused ega moraalinormid ja jõulurahu on nende jaoks vaid aeg, mida saab ära kasutada inimsusevastaste kuritegude ja terrorirünnakute toimepanekuks," lisas assürioloog Vladimir Sazonov.