Terrorism

Brüsseli peamises raudteejaamas kärgatas plahvatus

Brüsseli peamises raudteejaamas kärgatas plahvatus (1)

"Ma läksin alla poolkorrusele ja kuulsin kedagi karjumas. Seejärel karjus mees Allahu Akbar! ja siis kärgatas plahvatus," kirjeldas üks tunnistaja. Belgia prokuratuuri teatel uuritakse Brüsseli peamises raudteejaamas teisipäeval aset leidnud sündmusi terrorirünnakuna.

Soome tõstis terroriohutaset

Soome tõstis terroriohutaset

Soome kaitsepolitsei Supo tõstis terroriohutaset, kuna ilmsiks on tulnud varasemast tõsisemad rünnakuplaanid. Ohtu nähakse nii terrorirühmitustes kui üksikründajates.

ISLAMIEKSPERT: Sidemete puudumine kodu- ja päritolumaaga radikaliseerib Euroopa islaminoori

ISLAMIEKSPERT: Sidemete puudumine kodu- ja päritolumaaga radikaliseerib Euroopa islaminoori (3)

Prantsusmaa juhtiv islamiterrorismi ekspert Olivier Roy proovib valgust heita sellele, mis viis Euroopas sündinud islaminoori nagu Manchesteri rünnaku eest vastutava Salman Abedi "uue radikaliseerumiseni" ja tapmise idealiseerimiseni. "Need rünnakud ei nõrgesta vastast märgatavalt ja islam mõistab hukka enesepõletamist kui jumala soovidele vastu astumist. Need noored otsivad surma. See on nende lõppeesmärk."

Anti Poolamets: terrorirünnakud peegeldavad Euroopa vanade eliitide täielikku läbikukkumist oma kodanikele turvalise elu tagamisel

Anti Poolamets: terrorirünnakud peegeldavad Euroopa vanade eliitide täielikku läbikukkumist oma kodanikele turvalise elu tagamisel (2)

"Võime hakata Facebookis Briti lippe lehvitama, kaasa tundma, nii nagu see on kümnete rünnakute puhul toimunud, kord Prantusmaa, kord Rootsi lipu värvides. Siis aetakse paar tuhat relvastatud sõdurit tänavatele, valvatakse spordivõistlust, aga mis on selle tegevuse kasutegur?" küsib jurist ja ajaloolane Anti Poolamets. "Külmrelvadega rünnakut või kaubikutega rahva sekka sõitmist ei ole see mingil moel takistanud."

Ratas: Eesti on valmis suurendama panust võitlusesse Islamiriigiga

Ratas: Eesti on valmis suurendama panust võitlusesse Islamiriigiga (3)

"Süütute laste argpükslik mõrvamine Manchesteris tuletas meile veel kord meelde, kui oluline on võitlus rahvusvahelise terrorismiga," sõnas peaminister Jüri Ratas, kelle kinnitusel Eesti toetab NATO otsust ühineda koalitsiooniga võitluses Islamiriigi vastu ning Eesti on valmis suurendama oma panust terrorismivastasesse võitlusesse.

Liibüa luure pidas kinni Manchesteri arvatava ründaja venna ja isa

Liibüa luure pidas kinni Manchesteri arvatava ründaja venna ja isa (1)

Liibüa luureteenistused on pidanud kinni Manchesteri esmaspäevase terrorirünnaku arvatava enesetapja venna ja isa, ütlesid nii mehe sugulane kui julgeolekuallikad. Politseiteenistuse pressiesindaja sõnul vanem vend teadlik noorema rünnakukavast. Ta lisas, et mõlemad noormehed olid äärmusrühmituse Islamiriik liikmed.

NATO keskus: valeinfo tungib üha rohkem inimeste ellu

NATO keskus: valeinfo tungib üha rohkem inimeste ellu

Järjest enam puutuvad inimesed kokku moonutatud info või libauudistega, mille koostamine ja levitamine on nii Islamiriigi terroristide kui ka Venemaa propaganda järjest suurenev osa. Riias asuv NATO strateegilise kommunikatsiooni keskus näeb selle mõju kasvu ka riikides, kus seni on mõjutustegevus olnud väike.

Ahto Lobjakas terroriaktidest: sõjakonfliktis osalemise järgi oleme Rootsist ees

Ahto Lobjakas terroriaktidest: sõjakonfliktis osalemise järgi oleme Rootsist ees (4)

"Rootsi ei ole otseselt osalenud islamimaailma üheski sõjas, ta oli sõduritega Afganistanis kohal, aga selgelt neutraalsena, mitte NATO riigina. Eesti on olnud nendes konfliktides osaline ka aktiivselt," sõnas poliitanalüütik Ahto Lobjakas. "Rootsi on ennast meist islamimaailma vastu tegelikult aste või kaks vähem vaenulikuna näidanud. Ma ei taha ka seda öelda, et selline asi nagu vaenulikkus islamimaailma vastu ühelgi tasandil olemas on, aga mingisuguses hierarhias, mis võib tekkida mõne revolutsioonilise rakukese juhi peas, me kindlasti Rootsi ees juhime."

Stockholmis rammis veok rahvahulka, hukkus vähemalt kolm inimest

Stockholmis rammis veok rahvahulka, hukkus vähemalt kolm inimest (1)

Rootsi pealinna Stockholmi keskuses sõitis veok rahva hulka, politsei andmeil sai surma vähemalt kolm ja vigastada kaheksa inimest. Politsei nimetas toimunut terroriaktiks ja hoiatas, et sündmuskohal on endiselt ohtlik viibida. Välisministeerium ei ole andmeid rünnakus kannatada saanud eestlaste kohta.

Schengeni piiri karmim kontroll muudab Euroopa turvalisemaks

Schengeni piiri karmim kontroll muudab Euroopa turvalisemaks

"See on suuresti seotud toimepandud terrorirünnakutega. Pole saladus, et inimesed, kes tulevad Schengeni viisaruumi halva kavatsusega, ei ole kõik kolmandate riikide kodanikud, vaid neist väga suur hulk on Euroopa Liidu kodanikud," ütles siseministeeriumi piirivalvepoliitika osakonna juht Janek Mägi.

Karmo Tüür: Peterburi plahvatuste taga võib olla Venemaa ise

Karmo Tüür: Peterburi plahvatuste taga võib olla Venemaa ise (2)

"See, et noored inimesed olid tänavatel, see oli tõeline hämming võimudele. "Nüüd on üüratult lihtne seda kõike hakata jälle uuesti kinni keerama. Paralleel Minskiga, kus 2011 toimus plahvatus ja selle järel keelati täpselt samamoodi ära kõikvõimalikud rahvakogunemised," rääkis Eesti Välispoliitika Instituudi uurija  Karmo Tüür.

TOOMAS ALATALU: Praeguse sõja rahukonverentsist ei ole kahjuks kuulda

TOOMAS ALATALU: Praeguse sõja rahukonverentsist ei ole kahjuks kuulda (2)

"Sõna otseses mõttes rahukõnelused ja nende toimumine peaksid juba päevakorras olema, aga seda päeva me paraku ei näe, me näeme ainult, et on vaja võidelda terrorismi vastu. On aeg rääkida järgmisest sammust, mis on rahu kehtestamine ja rahu tagamine," rääkis Pealinnale ajaloolane ja välispoliitika ekspert Toomas Alatalu Peterburi pommiplahvatuse tõenäolisest taustast.

EKSPERT: Enesetapuvest maksab vaid 150 eurot

EKSPERT: Enesetapuvest maksab vaid 150 eurot

"Terrorism on odav – enesetapuvesti valmistamiseks kulub vaid 150 eurot," ütles Rootsi kaitseülikooli vanemteadur Hans Brun. "Göteborgist saate osta käsigranaadi 40 euroga, Kalašnikovi 1500 euroga, see võtab Stockholmis umbes 45 minutit, kui teate, kellele helistada."

Andres Anvelt: radikaliseerumine algab alati sotsiaalprobleemina

Andres Anvelt: radikaliseerumine algab alati sotsiaalprobleemina (1)

"Muidugi peab terrorivastases võitluses andmete kogumine olema tasakaalus inimeste õigusega privaatsusele, kuid me ei tohi unustada inimeste tähtsaimat õigust - õigust elule," rõhutas siseminister Andres Anvelt. "Eesti piirist saab kõige tehnoloogiliselt arenenum piir Ida-Euroopas, meie droonide ja sensorite üle oleks isegi president Donald Trump kade."

Antwerpenis vahistati rahvahulka rammida üritanud mees

Antwerpenis vahistati rahvahulka rammida üritanud mees

Belgia politsei vahistas neljapäeval mehe, kes oli üritanud Antwerpeni ostupiirkonnas autoga rahva hulka kihutada, teatas politsei kõneisik. Rahvahulka rammida üritanud prantslase autost leidis politsei vintpüssi ja terariistu teatas neljapäeval prokuratuur."Kahtlusalune on 1977. aasta 8. mail sündinud Prantsusmaa kodanik ja Prantsusmaa elanik Mohamed R.," lisas prokuratuur.

Laadimine...Laadimine...