Terrorism

Strasbourgi rünnakus sai surma kaks ja haavata 14 inimest

Strasbourgi rünnakus sai surma kaks ja haavata 14 inimest (3)

Prantsusmaa idaosas asuvas Strasbourgis leidis teisipäeval aset tulistamine jõuluturu lähedal, surma sai kaks ja haavata 14 inimest. Prantsuse meedia info kohaselt on ründaja 29-aastane ja politseile varasemast teada. Meest olevat jälgitud radikaliseerumise ja võimaliku terroriohuga seoses. 

Terrorismikuriteoks väljaõppe saamine muutub karistatavaks

Terrorismikuriteoks väljaõppe saamine muutub karistatavaks (2)

Justiitsministeeriumi eelnõuga muutub kuriteoks väljaõppe saamine terrorismikuriteoks, samuti terroristlikul eesmärgil reisimine, selle korraldamine, rahastamine ja toetamine. Näiteks kui isik reisib teise riiki eesmärgiga saada väljaõpet terrorikuriteo toimepanemiseks, võib teda oodata kuni viieaastane vangistus.

Macron kutsus maailma koostööle terrorismi rahastamise tõkestamiseks

Macron kutsus maailma koostööle terrorismi rahastamise tõkestamiseks (4)

Prantsuse president Emmanuel Macron hoiatas, et pühasõdalased "kasutavad kõiki kaasaegseid rahastamisvorme" ja kutsus lõikama "terrorismil juured läbi". "See toitub inimkaubitsemisest, uimastitest ja relvadest. Selle alus on alati majandus," lausus Prantsuse riigipea, kutsudes maailma "läbipaistvusele ja mobiliseerimisele".

Paavst taunib terrorirünnakuid

Paavst taunib terrorirünnakuid

"Viimaste päevade terrorirünnakud Somaalias, Afganistanis ja eile New Yorgis teevad mind kurvaks," ütles paavst ja kutsus inimesi paluma jumalat, et terroristide meel muutuks ning "maailm vabaneks mõrvarlikust hullusest, mis kuritarvitab jumala nime surma külvamiseks".

FOTOD: Manhattani veokirünnakus hukkus kaheksa inimest, ründaja oli 29-aastane usbekk

FOTOD: Manhattani veokirünnakus hukkus kaheksa inimest, ründaja oli 29-aastane usbekk (3)

Manhattanil sai teisipäeval surma kaheksa ja vigastada 11 inimest, kui renditud pikapveok rammis kõnni- ja rattateel rattureid ja jalakäijad ning sõitis otsa ka koolibussile. USA meedia teatel on ründaja alates 2010. aastast Ühendriikides elav Usbekistani kodanik Saifullo Saipov (29). Pealtnägijate sõnul hüüdis mees rünnaku ajal "Allahu akbar". USA võimud uurivad juhtumit terroriteona. Uber kinnitas, et terrorist oli nende taksojuht.

Ratase kinnitusel on terrorirünnaku tõenäosus Eestis jätkuvalt madal

Ratase kinnitusel on terrorirünnaku tõenäosus Eestis jätkuvalt madal

"Eesti elanikud on hästi kaitstud, siseriiklik ohutase kindlasti muutunud ei ole ja terrorirünnaku tõenäosus Eestis on jätkuvalt madal," sõnas peaminister Jüri Ratas. "See ei tähenda seda, et igapäevaselt ei monitooritaks, vastupidi, loomulikult monitooritakse, infot vahetatakse ja tööd selle nimel tehakse, et selliseid raskeid ja traagilisi terrorirünnakuid siin meie riigis ei juhtuks."

Brüsseli peamises raudteejaamas kärgatas plahvatus

Brüsseli peamises raudteejaamas kärgatas plahvatus (1)

"Ma läksin alla poolkorrusele ja kuulsin kedagi karjumas. Seejärel karjus mees Allahu Akbar! ja siis kärgatas plahvatus," kirjeldas üks tunnistaja. Belgia prokuratuuri teatel uuritakse Brüsseli peamises raudteejaamas teisipäeval aset leidnud sündmusi terrorirünnakuna.

Soome tõstis terroriohutaset

Soome tõstis terroriohutaset

Soome kaitsepolitsei Supo tõstis terroriohutaset, kuna ilmsiks on tulnud varasemast tõsisemad rünnakuplaanid. Ohtu nähakse nii terrorirühmitustes kui üksikründajates.

ISLAMIEKSPERT: Sidemete puudumine kodu- ja päritolumaaga radikaliseerib Euroopa islaminoori

ISLAMIEKSPERT: Sidemete puudumine kodu- ja päritolumaaga radikaliseerib Euroopa islaminoori (3)

Prantsusmaa juhtiv islamiterrorismi ekspert Olivier Roy proovib valgust heita sellele, mis viis Euroopas sündinud islaminoori nagu Manchesteri rünnaku eest vastutava Salman Abedi "uue radikaliseerumiseni" ja tapmise idealiseerimiseni. "Need rünnakud ei nõrgesta vastast märgatavalt ja islam mõistab hukka enesepõletamist kui jumala soovidele vastu astumist. Need noored otsivad surma. See on nende lõppeesmärk."

Laadimine...Laadimine...