Terrorism

Paavst taunib terrorirünnakuid

Paavst taunib terrorirünnakuid

"Viimaste päevade terrorirünnakud Somaalias, Afganistanis ja eile New Yorgis teevad mind kurvaks," ütles paavst ja kutsus inimesi paluma jumalat, et terroristide meel muutuks ning "maailm vabaneks mõrvarlikust hullusest, mis kuritarvitab jumala nime surma külvamiseks".

FOTOD: Manhattani veokirünnakus hukkus kaheksa inimest, ründaja oli 29-aastane usbekk

FOTOD: Manhattani veokirünnakus hukkus kaheksa inimest, ründaja oli 29-aastane usbekk (3)

Manhattanil sai teisipäeval surma kaheksa ja vigastada 11 inimest, kui renditud pikapveok rammis kõnni- ja rattateel rattureid ja jalakäijad ning sõitis otsa ka koolibussile. USA meedia teatel on ründaja alates 2010. aastast Ühendriikides elav Usbekistani kodanik Saifullo Saipov (29). Pealtnägijate sõnul hüüdis mees rünnaku ajal "Allahu akbar". USA võimud uurivad juhtumit terroriteona. Uber kinnitas, et terrorist oli nende taksojuht.

Ratase kinnitusel on terrorirünnaku tõenäosus Eestis jätkuvalt madal

Ratase kinnitusel on terrorirünnaku tõenäosus Eestis jätkuvalt madal

"Eesti elanikud on hästi kaitstud, siseriiklik ohutase kindlasti muutunud ei ole ja terrorirünnaku tõenäosus Eestis on jätkuvalt madal," sõnas peaminister Jüri Ratas. "See ei tähenda seda, et igapäevaselt ei monitooritaks, vastupidi, loomulikult monitooritakse, infot vahetatakse ja tööd selle nimel tehakse, et selliseid raskeid ja traagilisi terrorirünnakuid siin meie riigis ei juhtuks."

Brüsseli peamises raudteejaamas kärgatas plahvatus

Brüsseli peamises raudteejaamas kärgatas plahvatus (1)

"Ma läksin alla poolkorrusele ja kuulsin kedagi karjumas. Seejärel karjus mees Allahu Akbar! ja siis kärgatas plahvatus," kirjeldas üks tunnistaja. Belgia prokuratuuri teatel uuritakse Brüsseli peamises raudteejaamas teisipäeval aset leidnud sündmusi terrorirünnakuna.

Soome tõstis terroriohutaset

Soome tõstis terroriohutaset

Soome kaitsepolitsei Supo tõstis terroriohutaset, kuna ilmsiks on tulnud varasemast tõsisemad rünnakuplaanid. Ohtu nähakse nii terrorirühmitustes kui üksikründajates.

ISLAMIEKSPERT: Sidemete puudumine kodu- ja päritolumaaga radikaliseerib Euroopa islaminoori

ISLAMIEKSPERT: Sidemete puudumine kodu- ja päritolumaaga radikaliseerib Euroopa islaminoori (3)

Prantsusmaa juhtiv islamiterrorismi ekspert Olivier Roy proovib valgust heita sellele, mis viis Euroopas sündinud islaminoori nagu Manchesteri rünnaku eest vastutava Salman Abedi "uue radikaliseerumiseni" ja tapmise idealiseerimiseni. "Need rünnakud ei nõrgesta vastast märgatavalt ja islam mõistab hukka enesepõletamist kui jumala soovidele vastu astumist. Need noored otsivad surma. See on nende lõppeesmärk."

Anti Poolamets: terrorirünnakud peegeldavad Euroopa vanade eliitide täielikku läbikukkumist oma kodanikele turvalise elu tagamisel

Anti Poolamets: terrorirünnakud peegeldavad Euroopa vanade eliitide täielikku läbikukkumist oma kodanikele turvalise elu tagamisel (2)

"Võime hakata Facebookis Briti lippe lehvitama, kaasa tundma, nii nagu see on kümnete rünnakute puhul toimunud, kord Prantusmaa, kord Rootsi lipu värvides. Siis aetakse paar tuhat relvastatud sõdurit tänavatele, valvatakse spordivõistlust, aga mis on selle tegevuse kasutegur?" küsib jurist ja ajaloolane Anti Poolamets. "Külmrelvadega rünnakut või kaubikutega rahva sekka sõitmist ei ole see mingil moel takistanud."

Ratas: Eesti on valmis suurendama panust võitlusesse Islamiriigiga

Ratas: Eesti on valmis suurendama panust võitlusesse Islamiriigiga (3)

"Süütute laste argpükslik mõrvamine Manchesteris tuletas meile veel kord meelde, kui oluline on võitlus rahvusvahelise terrorismiga," sõnas peaminister Jüri Ratas, kelle kinnitusel Eesti toetab NATO otsust ühineda koalitsiooniga võitluses Islamiriigi vastu ning Eesti on valmis suurendama oma panust terrorismivastasesse võitlusesse.

Liibüa luure pidas kinni Manchesteri arvatava ründaja venna ja isa

Liibüa luure pidas kinni Manchesteri arvatava ründaja venna ja isa (1)

Liibüa luureteenistused on pidanud kinni Manchesteri esmaspäevase terrorirünnaku arvatava enesetapja venna ja isa, ütlesid nii mehe sugulane kui julgeolekuallikad. Politseiteenistuse pressiesindaja sõnul vanem vend teadlik noorema rünnakukavast. Ta lisas, et mõlemad noormehed olid äärmusrühmituse Islamiriik liikmed.

Laadimine...Laadimine...