Eestlanna Stockholmis: olime ühes keldripoes peidus, mõned olid täiesti hüsteerias

"Olime just tänaval, seisime ehitustõkete taga, veok oli juba poodi kihutanud, kui keegi hakkas eespool karjuma, et pomm, pomm. Tekkis meeletu paanika. Seejärel jooksime lähedalasuvasse kitsasse tänavasse, kahe suure maja vahel, kust siis selle poe leidsime, kus peidus olla," kirjeldas olukorda eestlanna Merike.

Pilt: Scanpix

Eestlanna Stockholmis: olime ühes keldripoes peidus, mõned olid täiesti hüsteerias (2)

BNS

"Olime just tänaval, seisime ehitustõkete taga, veok oli juba poodi kihutanud, kui keegi hakkas eespool karjuma, et pomm, pomm. Tekkis meeletu paanika. Seejärel jooksime lähedalasuvasse kitsasse tänavasse, kahe suure maja vahel, kust siis selle poe leidsime, kus peidus olla," kirjeldas olukorda eestlanna Merike.

Eestlased peitsid end Stockholmi terrorirünnaku ajal muu hulgas ühte keldripoodi, kirjutab Õhtuleht.

"Oleme siin praegu ühes keldripoes peidus, meid on umbes paarkümmend inimest. Mõned olid täiesti hüsteerias, ei tea, kas olid mõne lähedase kaotanud. Nüüd on nad hakanud rahunema. Politsei eriüksus käis siit läbi ja käskis kõigil sees püsida, sest olukord kestab veel edasi," kirjeldas olukorda lehele eestlanna Merike.

"Olime just tänaval, seisime ehitustõkete taga, veok oli juba poodi kihutanud, kui keegi hakkas eespool karjuma, et pomm, pomm. Tekkis meeletu paanika. Seejärel jooksime lähedalasuvasse kitsasse tänavasse, kahe suure maja vahel, kust siis selle poe leidsime, kus peidus olla," jätkas Merike.

Stockholmi haridustöötajate koolitusele tulnud Varje einestas enne kella kolme koos kolleegidega Drottninggatanil.

"Olime ära söönud, kui ühtäkki nägime, et inimesed jooksevad tänaval! Kõik jooksid, nutsid ja karjusid!" rääkis naine. Vahetult enne sööma minekut oli ta kolleegidega sealsamas tänaval poodides kolanud.

"Me jalutasime veel ka sel jalakäijate tänaval ja mina veel ütlesin, et kõnnime ikka natuke veel. Ma ei taha mõeldagi, mis oleks juhtunud, kui oleksime edasi jalutama jäänud," rääkis Varje.

"On ikka kohutav tunne küll kogeda midagi sellist nii lähedalt. Nüüd hakkab šokk vaikselt üle minema ja juhtunu päriselt kohale jõudma. Üle keha on nagu külmavärinad," rääkis ta Õhtulehele.

Naise sõnul on temast veel rohkem šokis need kolleegid, kes nägid pärast tragöödiat rahva sekka sõitnud veoautot lähemalt.

Välisministeeriumil ei ole andmeid Stockholmi kesklinnas toimunud rünnakus kannatada saanud eestlaste kohta.

Välisministeerium ei ole saanud Rootsi ametkondadelt infot selle kohta, et eestlased või Eesti elanikud oleks Stockholmi kesklinnas reede õhtul aset leidnud rünnakus kannatada saanud, ütles BNS-ile välisministeeriumi pressiesindaja.

Ta soovitas Stockholmis viibivatel eestlastel vältida sündmuskohta ning jälgida kohalike ametivõimude korraldusi. Samuti palub välisministeerium Stockholmis viibivatel eestlastel anda lähedastele teada, et nendega on kõik korras.

Rünnak Stockholmis, kus hukkus viimastel andmetel neli inimest, Eesti ohutaset ei muuda.

Korrakaitseorganite sõnul ei ole alust Eesti ohutaseme tõstmiseks, teatas siseministeerium.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher kinnitas, et Eesti ametkonnad jälgivad tähelepanelikult nii saabuvat infot Stockholmis toimunud veoautorünnaku kohta kui ka Eesti turvalisuse olukorda. Kuigi ohutase ei ole muutunud, võtavad politsei välijuhid suurema tähelepanu alla rahvarohked kohad ning politseipatrullid peavad senisest enam silmas ka kaubanduskeskusi.

Siseminister Andres Anvelt avaldas kaastunnet Stockholmi kesklinnas toimunud rünnakus hukkunute ja kannatanute lähedastele.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...