Manchesteris sai Ariana Grande kontserdil plahvatuses surma vähemalt 22 inimest

Suubritannia ühes suurimas kontserdi- ja spordihallis Manchester Arena sai plahvatuses surma vähemalt 22 ja vigastada 59 inimest. Ründaja hukkus lõhkeseadeldist õhkides. Politsei uurib juhtunut terrorirünnakuna. Kuna Ariana Grande on populaarne noorte seas, siis võib arvata, et ka hukkunute ja vigastatute seas on palju noori inimesi.

Pilt: Scanpix

Manchesteris sai Ariana Grande kontserdil plahvatuses surma vähemalt 22 inimest (3)

Suubritannia ühes suurimas kontserdi- ja spordihallis Manchester Arena sai plahvatuses surma vähemalt 22 ja vigastada 59 inimest. Ründaja hukkus lõhkeseadeldist õhkides. Politsei uurib juhtunut terrorirünnakuna. Kuna Ariana Grande on populaarne noorte seas, siis võib arvata, et ka hukkunute ja vigastatute seas on palju noori inimesi.

Täiendatud!

Äärmusrühmitus Islamiriik (IS) võttis vastutuse Manchesteri terrorirünnaku eest, milles hukkus vähemalt 22 inimest.

IS ütles sotsiaalmeediasse postitatud avalduses, et "üks kalifaadi sõdur pani lõhkeseadeldised keset ristisõdijate kogunemist ja õhkis siis need".

IS ei täpsustanud, kas ründaja hukkus.

Džihadistide väitel sai "30 ristisõdijat surma ja veel 70 kannatada".

Rühmitus ähvardas korraldada uusi rünnakuid.

 

Manchesteri Arndale'i ostukeskus taasavati teisipäeval pärast seda, kui politsei oli ajutiselt sealt inimesed evakueerinud.

Evakueerimise põhjus ei ole veel selgunud.

Politsei kinnitas meedia teadet ühe isiku kinnivõtmisest Arndale'is, kuid see ei ole ilmselt seotud 22 inimelu nõudnud terrorirünnakuga eelmisel õhtul.

Manchesteri politsei teatel võeti rünnaku uurimisega seoses varem linna lõunaosas kinni üks 23-aastane mees.

 

Lisaks anti kohapeal ka esmaabi neile, kes haiglaravi ei vajanud. Vigastatutega tegelevad läheduses asuvad kuus haiglat, vahendas BNS.  

Kohaliku meedia info kohaselt kärgatas vähemalt kaks plahvatust ja sündmuskohale saadeti politsei pommirühm.

 

Politsei soovitas esmaspäeva hilisõhtul suhtlusvõrgustikus Twitter sündmuskohast eemale hoida ja nimetas "olukorda tõsiseks". Veidi hiljem lisati, et kinnitust on leidnud mitmete inimeste hukkumine ja lisaks on vigastatuid.

Uudisteagentuuri  AFP andmetel saadeti sündmuskohale hulgaliselt kiirabibrigaade.

Manchesteri kiirabiteenistus edastas ööl vastu kolmapäeva muu hulgas suhtlusvõrgustikus Twitter teate, milles paluti linnaelanikel hädanumbril helistada vaid eluohtlikus olukorras.

Ühtlasi paluti kõigil vabadel päästetöötajatel tööle ilmuda.

Plahvatustest kirjutas ühe esimesena ajaleht Mirror. Väljaande andmetel käis populaarses spordiürituste- ja kontserdipaigas parajasti USA laulja Ariana Grande esinemine. Mirrori info kohaselt väljusid inimesed väga hirmunud nägudega.

Väljaandele Guardian juhtunut kirjeldanud kontserdikülastaja sõnul kärgatas plahvatus esinemise lõpul, kui tuled juba põlesid.

"Valgus juba põles ja sellepärast teadsime, et see polnud osa esinemisest. Alguses arvasime, et see oli pomm. Seal oli palju suitsu. Inimesed hakkasid välja jooksma. Väljas oli hulgaliselt politsei- ja kiirabiautosid," rääkis tunnistaja.

Teiste pealtnägijate sõnul nägid nad vähemalt viite inimest, kes olid verised.

"Ariana Grande oli just läinud lava taha ja valgus süttis, kui käis tugev kõmakas ja ilmus suitsupilv," kirjeldas üks kontserdil olnud noormees.

"Ma vaatasin ringi ja kõikjal jooksid hirmunud inimesed. See oli puhas paanika. Ma ise sain astmahoo," rääkis 18-aastane Calvin Welsford.

"Käis kõva pommilaadne kõmatus, mille järel puhkes paanika ja me kõik üritasime minema joosta," seletas 22-aastane Majid Khan.

Viimastel andmetel evakueeriti Manchesteri Victoria raudteejaam ja rongiliiklus peatati. Juhtunust liikus alguses suurel hulgal vastuolulist infot ja mõnedel andmetel kärgatasid plahvatused hoopis saali kõrval.

Suurbritannia peaminister Theresa May juhatab teisipäeva hommikuks Manchesteri sündmustega seoses kokku kutsutud valitsuse erakorralist istungit. Kohaliku meedia teatel on ühtlasi peatatud juunikuiste parlamendivalimiste kampaania.

"Me töötame selgitamaks juhtunut, mida politsei käsitleb terrorirünnakuna," ütles May.

"Kõik meie mõtted on ohvritega ja perekondadega, keda see on mõjutanud," lisas peaminister.

Šotimaa esimene minister Nicola Sturgeon nimetas teisipäeva varahommikul suhtlusvõrgustikus Twitter Manchesteri sündmusi südantlõhestavaks. Sturgeoni sõnul on tema mõtted nendega, kes kaotasid oma armsad või kelle lähedased on rünnakus vigastada saanud. Sturgeon nimetas juhtunut barbaarseks.

Kuulsused avaldavad kaastunnet

Ariana Grande, kelle kontserdil terrorirünnak toimus avaldas Twitteris kõigile ohvritele kaastunnet: "Murtud. Mul on südamepõhjast nii kahju. Mul pole sõnu."

Räppar Nicki Minaj, kes on ka Grande isiklik sõbranna kirjutas: "Mu süda valutab mu õe Ariana ja kõigi perekondade pärast, keda see traagiline sündmus Suurbritannias mõjutas. Süütud elud on kaotatud. Mul on väga kurb seda kuulda."

Laulja Taylor Swift kirjutas: "Mu mõtted, palved ja pisarad on kõigi nendega, keda tänane Manchesteri tragöödia mõjutas. Saadan kogu oma armastuse."

Briti laulja ja laulukirjutaja Harry Styles kirjutas: "Mu süda on murtud selle poolt, mis täna Manchesteris juhtus. Saadan kõigile oma armastust."

Uus-Meremaa laulja Lorde kirjutas: "Kõik muusikud tunnevad end täna halvasti ja vastutavana - kontserdid peaksid olema turvalised. Tõesti täielik õudusunenägu. Saadan oma armastuse Manchesterile ja Ari-le (Ariana Grande- toim.)."

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...