Meedia: Peterburi metroos hukkus plahvatuses vähemalt 10 inimest

Peterburi metroos leidid täna aset plahvatus, Vene meedia andmetel hukkus vähemalt 10 inimest ning viga sai 50. Tegemist on terroriaktiga.

Pilt: https://twitter.com/varlamov

Meedia: Peterburi metroos hukkus plahvatuses vähemalt 10 inimest (3)

Peterburi metroos leidid täna aset plahvatus, Vene meedia andmetel hukkus vähemalt 10 inimest ning viga sai 50. Tegemist on terroriaktiga.

Venemaa riiklik terroritõrjekomitee kinnitas teavet Peterburi metrooplahvatuse kohta, esialgsetel andmetel sai tundmatu lõhkekeha plahvatuses surma 10 ja kannatada umbes 50 inimest, vahendas BNS.

"Täna umbes kell 14.40 plahvatas Peterburis teel jaamast Tehnologitšeski Institut jaama Sennaja Ploštšad metroorongi vagunis tundmatu lõhkeseade. On hukkunuid ja haavatuid," seisab Interfaxi jõundud teates.

"Kiirreageerimis-, julgeoleku- ja korrakaitseteenistuste tööd koordineerib operatiivstaap. Püütake ennetada võimalikke kordusplahvatusi, rakendatakse halduslikke piiranguid ja operatiivotsingumeetmeid," märkis komitee, kinnitades, et sündmuspaika uurivad praegu julgeolekuteenistuse FSB pommitehnikud.

"Esialgsete teadete kohaselt sai mõlemas rongis üks vagun tõsiselt kannatada. Kannatanuid evakueeritakse nii purustatud vagunitest kui ka metroojaamadest," öeldi Interfaxile päästeteenistusest. Päästeametnike sõnul on kannatanutel palju killuhaavu, mis pärinevad lõhkeseadmest.

"Praeguse seisuga ei ole välisministeerium saanud Venemaa ametkondadelt infot selle kohta, et eestlased oleks Peterburi metroos toimunud plahvatuses kannatada saanud," teatas ministeeriumi pressiesindaja, vahendas BNS.

Pealtnägijate kirjelduste kohaselt olid inimesed verised ja nende juuksed olid põlenud.

"Vagunitest tuli suitsu. Meile öeldi, et tuleb minna välja, sest (metroo) liiklus on seiskunud. Inimesed põgenesid. Minu sõbranna oli plahvatuse ajal kõrvalvagunis ja rääkis, et tundis raputust. Kui ta välja tuli, siis nägi moonutatud välimusega inimesi," vahendab mixnews ühe pealtnägija ütlusi, vahendas Postimees.

"Ma just sisenesin metroojaama, kui juhtus õnnetus. Inimesed põgenesid, lõhnas suitsu järgi, kõik jooksid eskalaatori poole, et välja saada," pealtnägija Ludmilla Vinnik telekanalile Rossia24.

Esialgsetel andmetel võis rongijuhi otsus pärast plahvatust edasi sõita säästa elusid, kirjutab Interfax. "Õnnetus toimus kahe jaama vahel ning vedurijuht käitus täiesti  õigesti kui sõitis edasi, sõites jaamani, tänu sellele sai koha alustada evakuatsioonitöödega ja kannatanute aitamisega," rääkis uurimiskomitee pressiesindaja Svetlana Petrenko, vahendas Postimees.

Metroovagunis olnud isetehtud lõhkekeha plahvatusjõud vastas 300 grammile trotüülile ning tegu oli kobarpommiga, kuhu oli lisatud metallitükke, et vigastatute  arv oleks võimalikult suur. Ilmselt jäeti lõhkekeha vagunisse, teatas Rossia24 otse-eetris.

Peterburi haiglatesse on viidud 22 kannatanut, sündmuspaigal töötab 41 kiirabibrigaadi, teatas Fontanka.ru. "Praegusel hetkel on kannatanute ametlik arv 47 inimest. Seitse inimest suri sündmuskohal, üks teel haiglasse," rääkis minister Rossia24 otse-eetris. Hukkunute ametlik arv on hetkel 10.

Metroo peaks lähiajal taas tööle hakkama. Peterburi maapealne ühistransport veab inimesi tasuta. Käima on pandud bussiliinid, mis kattuvad metrooliinidega, kirjutab Interfax, vahendas Postimees.

Suleti ka Gostinnõi Dvori metroojaam.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...