Utrechti trammitulistamise kahtlusalune tabatud!

Hollandi ametivõimud tabasid trammitulistamises kahtlustatava.

Pilt: Utrechti Politsei

Utrechti trammitulistamise kahtlusalune tabatud! (6)

Toimetaja: Moonika Tuul

Hollandi ametivõimud tabasid trammitulistamises kahtlustatava.

CNNi andmetel tabasid Hollandi ametivõimud mehe, keda kahtlustatakse kolme inimese tapmises ning viie vigastamises. Politsei vahistas seoses terroriaktiga 37-aastase Türgi mehe Gokmen Tanisti.

"Täna hommikul tulistati Utrechtis mitmes kohas," rääkis Hollandi terrorismivastase tegevuse üks koordinaatoritest Pieter-Jaap Aalbersberg pressikonverentsil. "Tulistaja tabamiseks käivitati ulatuslik politseioperatsioon." Tundmatu relvastatud isik avas Hollandis Utrechtis trammis tule, surma sai kolm inimest ja vigastada viis. Ametivõimude sõnul on tegemist terroriaktiga.

Tulistaja leidmiseks korraldati ulatuslik operatsion, linnas suleti koolid ning tõsteti ohutaset. Politsei levitas sotsiaalmeedias kahtlusaluse fotot ning hoiatas, et kodanikule ei tasu läheneda.

Rünnak toimus umbes 10.45 kohaliku aja järgi trammis. Üks tunnistaja ütles kohalikule meediale, et "mees hakkas metsikult tulistama". "Ma vaatasin, et keegi lebab trammi kõrval," rääkis teine tunnistaja. "Inimesed tulid autodest välja ja üritasid teda püsti aidata ja siis ma nägin, et üks mees jookseb meile suunatud relvaga meie poole." Pealtnägija kuulis, et inimesed karjuvad tulistaja ning jooksis seepeale minema.

Kohalik ärimees teadis rääkida, et Gokmen Tanis on varasemalt võidelnud Tšetšeeni vabariigi eest. Selles piirkonnas tegutsevad islamiäärmuslased ning Tanis vahistati mõni aeg tagasi, kuna teda kahtlustati sidemetes äärmuslastega. Paraku aga mees vabastati üsna pea.

6 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...