Marina Kaljuranna toetus rahva seas üha tõuseb

"Avalikkuse silmis on Kaljurannale Reformierakonna ametlikust toetusest ilmajäämine ainult kasuks tulnud ja tema populaarsust plahvatuslikult suurendanud," kommenteeris Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk.

Pilt: Scanpix

Marina Kaljuranna toetus rahva seas üha tõuseb (1)

"Avalikkuse silmis on Kaljurannale Reformierakonna ametlikust toetusest ilmajäämine ainult kasuks tulnud ja tema populaarsust plahvatuslikult suurendanud," kommenteeris Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk.

Kui esimesed ja teised eelistused kokku liita, sooviksid Marina Kaljuranda presidendina näha pooled Eesti elanikud ja 54 protsenti valimisealisi kodanikke, sealjuures on tema toetus suurem kui kõigi teiste oma kokku, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i läbiviidud küsitlusest.

Kui augustis toetas Kaljuranda 25 protsenti valimisealisi küsitletuid, siis septembris on Kaljuranna toetus kasvanud 41 protsendini. Kaljurand on edetabeli tipus trooninud alates selle aasta jaanuarist, kui Eesti Päevaleht hakkas Turu-uuringute AS-ilt tellima avaliku arvamuse uuringut võimalike presidendikandidaatide kohta. Tegemist on esinduslike uuringutega, kus küsitleja on küsitletavaga näost näkku kohtunud. Seega ei ole need veebiküsitlused.

"Avalikkuse silmis on Kaljurannale Reformierakonna ametlikust toetusest ilmajäämine ainult kasuks tulnud ja tema populaarsust plahvatuslikult suurendanud," kommenteeris Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk Eesti Päevalehele Kaljuranna kõrget reitingut.

Populaarsuselt järgmine on Siim Kallas, ehkki tema toetus on augustiga võrreldes pisut kahanenud. Kui augustis toetas Kallast 19 protsenti valimisealisi kodanikke, siis septembris 15 protsenti. Siiski, liites kokku esimesed ja teised eelistused, sooviks Kallase presidendiks saamist neljandik elanikke ja 27 protsenti valimisealisi kodanikke.

Ülejäänud kandidaatide toetus on juba järgu võrra väiksem: Allar Jõks ja Mart Helme pälvivad 6 protsendi valimisealiste elanike toetuse. Seejuures on Jõks toetajaid pisut kaotanud, Helme toetus aga püsib muutumatuna. Märgatavalt on kasvanud aga Mailis Repsi toetus: kui juunis toetas teda ainult 1 protsent ja augustis 3 protsenti valimisealisi kodanikke, siis septembris 7 protsenti ja sellega on ta rahva silmis tublil kolmandal kohal. Augustis oli sellel kohal 10 protsendiga Allar Jõks.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...