Ossinovski: maksuvaba tulu peaks kasvama koos alampalgaga

"Me ei pea moraalseks seda, et riik võtab alampalgalt tulumaksu," selgitas sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski.

Pilt: Scanpix

Ossinovski: maksuvaba tulu peaks kasvama koos alampalgaga

Toimetaja: Moonika Tuul

"Me ei pea moraalseks seda, et riik võtab alampalgalt tulumaksu," selgitas sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond soovib tõsta maksuvaba tulu lisaastmete arvestamise piiri praeguselt 1200 eurolt 2000 euroni kuus, vahendas BNS.

Selle tulemusena oleksid alla 2000-eurosed sissetulekud vähemalt 500 euro ulatuses tulumaksumaksuvabad, seisab erakonna majandusprogrammis. 

"Tänane süsteem, kus tulumaksuvaba miinimum hakkab langema 1200 eurost, on tekitanud palju pahameelt, sest paljude inimeste sissetulekud jäävad sinna piiri peale. Ja kuna nüüd on ka keskmine palk kiiresti tõusnud, siis me teeme ettepaneku tõsta seda vähendamise piiri 2000 euroni. See tähendaks seda, et 90 protsenti Eesti palgasaajatest saaksid alampalga ulatuses tulumaksuvaba miinimumi ja see vähendamine puudutaks vaid kõige jõukamaid," ütles erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ERR-ile. 

Ossinovski märkis ka, et tulevikus võiks maksuvaba tulu kasvada vastavalt alampalga tõusule. "Me ei pea moraalseks seda, et riik võtab alampalgalt tulumaksu. Me võiksime kokku leppida, et iga kord, kui alampalk tõuseb, siis tulumaksuvaba miinimum tõuseb täpselt samal ajal," lisas ta.

Tuleval valimisperioodil peavad sotsiaaldemokraadid vajalikuks tagada eelkõige maksurahu, selleks et tagada riigi üldine stabiilne areng. Seda ka seepärast, et eelmisel majandusperioodil võeti vastu mitmed maksupoliitilisi otsuseid, mis muutsid riigi üldist maksukeskkonda.

"Me ei tõsta üldist maksukoormust. Teiseks kavatseme teha maksud õiglasemaks, selleks, et väheneks väiksema sissetulekuga inimeste maksukoormus. Samuti kavatseme langetada elektrienergia, kui ühe põhilise ettevõtluse sisendressursi aktsiisi," kirjutatakse erakonna majandusprogrammis. 

Laadimine...Laadimine...