Ratas ja Aas mõistavad hukka: Reformierakond süvendab rahvuslikku lõhet

"Loodan, et kandidaadid teavad, et linnapea tuleb olla rohkem kui 446 000 erinevast rahvusest, vanusest ja soost inimesele," sõnas Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas, kelle sõnul konkurendid keskenduvad vaid eestikeelsetele valijatele. "Eestimaa on turvalisem ühtses ja kokkuhoidvas ühiskonnas," ütles peaminister Jüri Ratas. "Mul on siiralt kurb, et Reformierakond arvab ja tegutseb risti vastupidi."

Pilt: Scanpix

Ratas ja Aas mõistavad hukka: Reformierakond süvendab rahvuslikku lõhet (1)

"Loodan, et kandidaadid teavad, et linnapea tuleb olla rohkem kui 446 000 erinevast rahvusest, vanusest ja soost inimesele," sõnas Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas, kelle sõnul konkurendid keskenduvad vaid eestikeelsetele valijatele. "Eestimaa on turvalisem ühtses ja kokkuhoidvas ühiskonnas," ütles peaminister Jüri Ratas. "Mul on siiralt kurb, et Reformierakond arvab ja tegutseb risti vastupidi."

Aas viitas eelkõige sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaadile Rainer Vakrale ja Reformierakonna linnapeakandidaadile Kristen Michalile, kes pühenduvad kogu oma energia vaid kindla sihtrühma püüdmisele. "Linnapeaks kandideerimine pole pesupulbrireklaam, mis vaid valgete särkide omanikele suunatud. Loodan, et kandidaadid teavad, et linnapea tuleb olla rohkem kui 446 000 erinevast rahvusest, vanusest ja soost inimesele," selgitas Aas.

Aas: Keskerakonda toetavad nii eestlased, kui muukeelsed valijad

Ta tõdes, et kui Rainer Vakra rõhutab eelkõige sellele, et on korvpallivõrkude parandamisega saanud populaarseimaks noorte hulgas, siis piinlikum lugu on mõlema kandidaadi puhul nende uhkus vaid eestikeelsete valijate üle ning kinnitus, et muukeelne valija valib Keskerakonda. "Opositsioonierakonnad rõhutavad üksteise võidu, et neid toetavad eestlased. Keskerakonda toetavad samuti eestlased, aga ka muukeelsed inimesed ning just seepärast, et me ei eira neid oma küsitlustes, retoorikas ja kampaanias," rõhutas Aas, kes lisas, et ei ole eestlaste ja venelaste Tallinnat, vaid on üks Tallinn. "Minu konkurentide toetus venekeelses kogukonnas on väga väike, kuid nad tegutsevad selle nimel, et see läheneks nullile," leidis ta.

Ta lisas, et Keskerakonna juhitav Tallinn saab olema eestimeelne, arenev ja innovaatiline pealinn, kus on aga kõigil hea elada. "Ma pole Reformierakonna tuleviku Tallinnat näinud, kuid selle kirjeldust kuulates tundub, et aeg liigub hoopis tagurpidi," tõdes Aas.

Ratas: Eestimaa on turvalisem ühtses ja kokkuhoidvas ühiskonnas

"Tulin just Tartust, kus esinesin venekeelsete kõrgemate riigikaitsekursuste lõpetajatele. Arutasime osalejatega, et meie Eestimaa on turvalisem ühtses ja kokkuhoidvas ühiskonnas," kirjutab peaminister Ratas oma Facebookipostituses. "Ühiskonnas, kus üksteist mõistetakse ja üksteisega arvestatakse. Ühiskonnas, kus inimesi ei jaotata omadeks ja võõrasteks soo, vanuse või rahvuse alusel. Mul on siiralt kurb, et Reformierakond arvab ja tegutseb risti vastupidi."

Korb: Reformierakonna tulevikuvisioon tundub rajanevat segregatsioonil

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb avaldas imestust, et end tulevikulinna rajajana reklaamiv Reformierakond lahterdab oma sotsiaalmeediareklaamis uhkusega eestlased ja muukeelsed valijad ning viitab seejuures eestimeelsusele.

Korb sõnas, et retoorikaga, kus teisest rahvusest inimesed Eestis pole Reformierakonna arvates kindlasti eestimeelsed, ei saa mingil moel ehitada tulevikulinna ja -riiki. "Pigem vastupidi – Reformierakonna tulevik tundub rajanevat diskrimineerival segregatsioonil, mis soovitakse eelmisest sajandist üle tuua. Tallinnas on pea pool elanikkonnast muust rahvusest, kes ilmselgelt Reformierakonnaga positiivset ja tugevat tulevikku ei näeks," ütles Korb.

Ta lisas, et Eesti põhiseaduse järgi ei tohi inimesi nende emakeele järgi diskrimineerida ning liberaalse erakonna käitumine tekitab järjest enam kummastust. "Fakt, et EKRE on Reformierakonnale sobilikum kõigist teistest erakondadest on järjest enam selge nii nende poliitikute öeldus kui ka reklaamikampaanias. Liberaalne maailmavaade on Reformierakonnal igatahes kadunud ja saab näha kui kaugele nad käsikäes EKREga veel lähevad,“ sõnas Korb, kes lisas, et Reformierakond lükkab muukeelset valijat eemale. „Kui sõnaselgelt öeldakse, et eestlane valib Reformierakonda ja muukeelne inimene Keskerakonda, siis on ju arusaadav miks Keskerakonda toetavad nii eesti, vene kui ka mõne muu emakeelega inimesed," tõdes Korb.

Keskerakonna peasekretär kutsus teisi erakondi lõpetama inimeste lahterdamine ning tuletas meelde, et Eesti on väga paljude rahvuste kodu, keda eestimeelsuse puudumises süüdistada on alatu. „Räägime ühendamisest ja ehitamisest, mitte lammutamisest ja eristamisest. Eestis võiks hea olla elada siiski kõigil, kes seda soovivad ja meie riiki panustavad,“ rõhutas Korb.

Kesknoored: Reformierakond on hüljanud enda liberaalsed alused

Keskerakonna Noortekogu hinnangul on samuti Reformierakonna tegevus ühiskonda lõhestav ning klassikaline vastandumine, mida oravad on kampaaniates aastaid kasutanud.

"Kas muukeelne valija on kuidagi kehvem või põlatud, sest nende enamus ei toeta Reformierakonda?" küsib Keskerakonna Noortekogu esimehe kohusetäitja Karine Oganesjan. "On arusaamatu, kuidas erakond, kes sõnades seisab Euroopa Liidu väärtuste eest, vaba riigi ja ühiskonna eest, suudab samal ajal teha üleskutseid, milles jaotatakse inimesi omadeks ja võõrasteks nende rahvuse ja keele alusel."

"Õnneks tean siiski reforminoori, kes seesuguseid vaateid ei jaga. Paraku tundub siiski, et Reformierakond on hüljanud enda liberaalsed alused ning on järk-järgult muutumas kõike ja kõiki vihkavaks erakonnaks," rääkis Oganesjan. "Varasemalt oli see ühe teise Eesti erakonna tunnuseks, kuid tundub, et Reformierakond on nendega koostöö tegemise tuhinas isegi seesuguseks muutumas."

"Tallinn on kiirelt arenev keskus, mille edu rajaneb osaliselt just sellel, et erinevatest rahvustest inimesed teevad koostööd," nentis kesknoorte juhatuse liige Jaan Männik. "Reformierakonna linnapeakandidaat on rääkinud Tallinn-Helsinki kaksiklinna ideest. Teadupärast lähevad ka soomlased muukeelse valija alla, kas ka neid tuleks välistama asuda või peavad reformierakondlased silmas ainult venelasi?"

"Tegemist on ääretult tagurliku mõtlemisega, millel pole kohta Tallinna juhtimise juurde. Loodan siiralt, et Reformierakond vabandab mõtlematu lõhestamise eest ja kustutab sotsiaalmeedias enda postituse," lõpetas Männik.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...