Rohelised esitasid suurima naiste arvuga nimekirja

Erakond Eestimaa Rohelised esitas riigi valimiskomisjonile täisnimekirja ehk 125 kandidaadi avaldused - nimekirjast leiab 58 naist ja 67 meest, mis teeb naiste osakaaluks nimekirjas 46 protsenti.

Pilt: Albert Truuväärt

Rohelised esitasid suurima naiste arvuga nimekirja (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Erakond Eestimaa Rohelised esitas riigi valimiskomisjonile täisnimekirja ehk 125 kandidaadi avaldused - nimekirjast leiab 58 naist ja 67 meest, mis teeb naiste osakaaluks nimekirjas 46 protsenti.

Erakonna esinaine Züleyxa Izmailova märkis, et Eesti poliitikas tasakaalu loomisel on kõigil ühiselt oluline roll - nii neil, kes kandideerivad, neil, kes nimekirjasid koostavad, aga kõige enam neil, kes 3. märtsil oma esindaja valivad, vahenads BNS. "Kelle meelest võiks Eesti poliitikas rohkem naisi olla, valib rohelisi," märkis Izmailova.

Roheliste nimekiri:

1. Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinn ja Kristiine

1. Züleyxa Izmailova
2. Mattias Turovski
3. Fideelia-Signe Roots
4. Tarmo Andre Elvisto
5. Maigi Käige
6. Hannes Liitmäe
7. Anne Vetik
8. Martti Preem
9. Kristina Sadohhina
10. Eero Uustalu
11. Mihkel Tiganik
12. Kadri Sikk

2. Tallinna Kesklinn, Lasnamäe ja Pirita

1. Aleksander Laane
2. Rene Kuulmann
3. Helina Tilk
4. Ulvi Koop
5. Reet Härmat
6. Heiki Valner
7. Ülle Ringmäe
8. Aleksander Pototski
9. Allan Talu
10. Laura Lisete Roosaar
11. Annaliisa Asveit
12. Oskar-Aleksander Lesment
13. Maksim Eriksson
14. Vootele Vaher
15. Olev-Andres Tinn

3. Tallinna Mustamäe ja Nõmme

1. Kaspar Kurve
2. Katrin Jõgisaar
3. Tõnu Trubetsky
4. Urve Madar
5. Agu Kivimägi
6. Andrei Kiisler
7. Karin Põldoja
8. Errol Vares
9. Anne Artus
10. Tiiu Roosma

4. Harju- ja Raplamaa

1. Jakko Väli
2. Anu Nataly Saagim-Ratia
3. Joonas Laks
4. Tiiu-Ann Kaldmaa
5. Andrei Gudim
6. Anne Vahemäe
7. Gert Häusler
8. Katrin Lehtveer
9. Pavel Krõlatov
10. Christina Rannit
11. Erko Soopalu
12. Hannes Mets
13. Mai Mikk
14. Andres Meesak
15. Kalle Olumets
16. Aul Pedajas
17. Laura Kiiroja

5. Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa

1. Rasmus Lahtvee
2. Maret Merisaar
3. Loore Härmat
4. Kristen Kannik
5. Merike Kurvits
6. Steve Truumets
7. Krissika Kast
8. Aleksei Lotman

6. Lääne-Virumaa

1. Andres Jaadla
2. Allan Jaakus
3. Jaanus Nurmoja
4. Riina Odnenko
5. Aare Veedla
6. Veera Kostina
7. Reigo Lehtla

7. Ida-Virumaa

1. Timur Sagitov
2. Olga Gudkova
3. Roman Mutonen
4. Eleonora Loginova
5. Aleksei Nehoroškin
6. Anette-Marlen Ott
7. Darja Vorontsova
8. Leonid Mironov
9. Märt Põder

8. Järva- ja Viljandimaa

1. Hannes Puu
2. Arvi Tapver
3. Kristjan Rohtla
4. Heli Kuuse
5. Eveli Permanson
6. Tiina Rammul
7. Erko Elmik
8. Jüri-Joonas Kerem
9. Elo-Maria Roots

9. Jõgeva- ja Tartumaa

1. Kai Künnis-Beres
2. Arvo Kuiv
3. Ivo-Hannes Lehtsalu
4. Erki Saksing
5. Küllike Reimaa
6. Riina Pernau
7. Taavo Savik
8. Alo Kaasik
9. Henry Laks

10. Tartu linn

1. Marko Kaasik
2. Rea Sepping
3. Elmer Joandi
4. Jüri Ginter
5. Inga Ploomipuu
6. Jaan Olari
7. Raul Kübarsepp
8. Ruth Tammeorg
9. Helle Kaasik
10. Merily Vakker

11. Võru-, Valga- ja Põlvamaa

1. Inga Raitar
2. Zoja Mellov
3. Arvi Matvei
4. Stina Rammul
5. Margarita Randviir
6. Harri Tilk
7. Moonika Malmre
8. Piret Käige
9. Eve Roots
10. Meidi Tiimus

12. Pärnumaa

1. Krister Kivi
2. Margit Adorf
3. Mikk Pärnits
4. Tiina Kilkson
5. Anu Paluoja
6. Sven Arulaid
7. Johannes Sarapuu
8. Krista Lehari
9. Tiia Kõnnusaar

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...