Video

FOTOD JA VIDEO! TAAVI AAS: Tulevik kuulub elektriautodele

FOTOD JA VIDEO! TAAVI AAS: Tulevik kuulub elektriautodele

Sügisel Tallinnast startiv Tallinki-Monte Carlo elektriautode maraton on linnapea Taavi Aasa sõnul hea võimalus rohelise mõtteviisi propageerimiseks. "Elektriautode tehnoloogia teeb kiireid edusamme ja tulevik kuulub neile. Loodan, et see ralli annab elektriautode arengule veel täiendava tõuke," sõnas Aas. 

FOTOD JA VIDEO! Kopli liinidest saab moodne looduslähedane linnakeskkond

FOTOD JA VIDEO! Kopli liinidest saab moodne looduslähedane linnakeskkond (1)

"Kõik kokku on üks tore ja põnev piirkond koos oma munakivitänavaga, oma arhailise õhustikuga, mõnusa mereääre ja vana kirikuga," rääkis abilinnapea Eha Võrk, kui Kopli liinide arendaja OÜ Fund Ehitus ning linna esindajad panid paika Kopli liinide uusarenduse nurgakivi. Võrk kinnitas, et elurajoon kujuneb miljööväärtusliku Kopli turvaliseks ja peresõbralikuks terviklikuks elukeskkonnaks.

Ilvi Jõe-Cannon: "See oli aeg, kus kõik oli võimalik!"

Ilvi Jõe-Cannon: "See oli aeg, kus kõik oli võimalik!"

"Üks tuttav ütles Mati Hindile: ära sõida ühendriikidest koju tagasi, aga tema ütles, et ma ei saa, ma pean ikka minema - ta on ikka väga julge inimene," meenutas politoloog Ilvi Jõe-Cannon Rahvarinde ühe juhttegelase Mati Hindi visiiti USAsse. Ühendriikidesse jäämist soovitati Hindile viitega, et kodus võidakse ta vangi panna. N Liidu lagunemiseni jäi siis veel kaks aastat.

Heinz Valk: "See oli unikaalne aeg, kus olime väga üksmeelsed."

Heinz Valk: "See oli unikaalne aeg, kus olime väga üksmeelsed."

"Võhivõõrad inimesed tulid tänaval vastu - tänasid, naeratasid, ütlesid midagi positiivset ja toetavat," meenutas Heinz Valk Rahvarinde algusaegu. "Esines lausa uskumatuid asju: siiasamasse Mainorisse tuli ükskord tulla hoopis teisest Tallinna otsast, ja küsisin taksojuhilt, mis ma võlgnen. Taksojuht vastas, et teie käest ei võta ma midagi."

 

Jüri Ratas: Euroopa ühtsuses peitub jõud
Video Eesti

Jüri Ratas: Euroopa ühtsuses peitub jõud (1)

"Euroopa päev tähendab erinevatele generatsioonidele erinevaid asju. Minu jaoks tähendab see rahu ja seda, et me oleme siin vabad elama aga noorte jaoks tähendab see kindlasti piiriüleseid õppimisvõimalusi ja paljudele ka viisavabaduse võimalusi," ütles peaminister Jüri Ratas kommenteerides euroopa päeva olulisust.

FOTOD JA VIDEO! Tallinn kutsub Sööma!
Festival Video

FOTOD JA VIDEO! Tallinn kutsub Sööma!

Tallinna linnas on saanud heaks kombeks igal aasta maikuu esimesel reedel ja laupäeval koguneda Tallinna Lauluväljakule, et heas seltskonnas nautida häid roogasid, degusteerida selle aasta toidu-uudiseid ja saada osa heade artistide esinemistest. 

FOTOD JA VIDEO! Kommunismiohvrite 6,6 miljonit maksev memoriaal sai nurgakivi
Kultuur Ajalugu Video

FOTOD JA VIDEO! Kommunismiohvrite 6,6 miljonit maksev memoriaal sai nurgakivi (7)

Memoriaal Maarjamäel mälestab kommunistliku režiimi tegevuse tõttu enam kui 28 000 elu kaotanud isikut, kellest suur osa suri kodumaast kaugel ja kelle matmiskoht on paljudel juhtudel teadmata. Võidutöö järgi rajatav memoriaal koosneb kahest osast, millest üks on "Teekond" ja teine "Koduaed". Selleks, et jõuda koduaeda, tuleb võtta ette teekond. Et asuda teekonnale, tuleb lahkuda koduaiast.

FOTOD! Dima Bilan Tallinnas: tänapäeva inimene on nagu robot - tema ümber on erinevad juhtmed ja taskud on vidinaid täis

FOTOD! Dima Bilan Tallinnas: tänapäeva inimene on nagu robot - tema ümber on erinevad juhtmed ja taskud on vidinaid täis (1)

"Keel on selline asi, mis areneb pidevalt ja paraku kaasaegsed tehnoloogiad mõjuvad sellele halvasti, sest tänapäevased noored ei kujutagi ette, mis asi on päris paberkiri või postkaart," ütles vene popstaar Dima Bilan, kes on konkursi "Totaalne etteütlus 2018" dikteerijaks. "Kui kirjutad käega päris paberil, päris pliiatsiga, see on hoopis teine tunne."

VIDEO! HEINZ VALK: Rahvarinne ei olnud eliidi projekt vaid läbilõige ühiskonnast
Video Eesti

VIDEO! HEINZ VALK: Rahvarinne ei olnud eliidi projekt vaid läbilõige ühiskonnast (3)

Rahvarinde edu ja tugevuse saladus peitus kunstniku ja vabadusevõitleja Heinz Valgu sõnul selle ühtsuses. "Rahvarinne oli tõeline rahva rinne, toetajaid oli sadu tuhandeid," ütles ta. "Rahvarinne ei olnud ainult eliidi projekt või väikese aatelise sõpruskonna projekt, vaid läbilõige kogu ühiskonnast - nii vanuseliselt, sotsiaalselt, positsioonilt." Täna meenutavad asjaosalised liikumise 30. aastapäeva puhul Rahvarinde sündi.

FOTOD JA VIDEO! Retrotrammidega Konstantin, Johan, Jüri, Johannes ja Jaan liitus Ernst!

FOTOD JA VIDEO! Retrotrammidega Konstantin, Johan, Jüri, Johannes ja Jaan liitus Ernst!

Tramm sai nime diplomaadi ja Eesti Vabariigi järjepidevuse kandja Ernst Jaaksoni auks. "Usun, et trammide Konstantin, Johan, Jüri, Johannes, Jaan ja Ernst ilmumine tänavapilti aitab meil paremini mõista, kuivõrd tuleb hinnata Eesti tänaseid saavutusi ning et vaid üksmeeles ja ühiste pingutustega suudame hoida vabadust, mille eelpõlved meie jaoks välja võitlesid," TLT juhatuse esimees Enno Tamm.

Alar Nurkse: Aivazovski ei maalinud merd, vaid inimhinge

Alar Nurkse: Aivazovski ei maalinud merd, vaid inimhinge

"Ühel näitusel küsis külastaja Avazovskilt: "Meister, miks te ainult maalite merd?" Ja meistri vastus oli üks lause: "Ma ei maali merd, ma maalin ainult inimhinge"," rääkis Alar Nurkse, kes on Vene meremaalija Ivan Aivazovski näituse kuraator. Kadrioru kunstimuuseumis toimuv näitus on esimene Aivazovski teoste suurem väljapanek Eestis. 39 teose hulgas saab näha Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvat maali "Vaade Vesuuvile päev enne vulkaanipurset", mida ei ole avalikkusele pärast 1886. aastat eksponeeritud.

 

VILJANDI ABILINNAPEA: Riigipoolset toetust on tõesti tunda
Video Eesti

VILJANDI ABILINNAPEA: Riigipoolset toetust on tõesti tunda

"Oleme tänulikud ja see on omavalitsusele suureks abiks," ütles Viljandi abilinnapea Janika Gedvili, kelle sõnul on suurenenud toetuste abil tõstetud lasteaiaõpetajate ja tugispetsialistide palku, tõhustatud huviharidust ja parandatud ka hariduslike erivajadustega laste olukorda.

FOTOD JA VIDEO! Konstantini, Jaani ja Juliusega liitusid Johan ja Jüri!

FOTOD JA VIDEO! Konstantini, Jaani ja Juliusega liitusid Johan ja Jüri!

Täna tegid esimese sõidu Kadrioru liinil retrotrammid Johan ja Jüri, mis on saanud oma väljanägemise 1930-ndatel Dvigateli tehastes toodetud trammidelt ja nimed Eesti Vabariigi sõjavägede ülemjuhataja Johan Laidoneri ning Eestimaa Päästekomitee liikme Jüri Vilmsi järgi. "Nüüd, kus üks retrotrammidest Johani nime, on suur kohustus sõitma minna. Võib-olla võtan lapselapsed ja oma spordipoisid ka kaasa," rääkis retrotramme vastu võtma tulnud kahe olümpiapronksi omanik vasaraheites Jüri Tamm.

RIKKALT ROHKEM: Liiklusrikkumiste trahvid võivad hakata sõltuma sissetulekust

RIKKALT ROHKEM: Liiklusrikkumiste trahvid võivad hakata sõltuma sissetulekust

"Tahame vähendada neid raskeid liiklusõnnetusi, mis on tingitud kõrgest alkoholijoobest ja väga suurest kiiruse ületamisest," selgitas peaminister Jüri Ratas, miks valitsus soovib liiklusrikkumiste trahvid siduda sissetulekuga. Sissetulekupõhiseks muutuks näiteks 0,5-1,49 promillise joobega sõit, sõiduki kohustusliku peatamise eiramine juhi poolt, liiklusõnnetuse sündmuskohalt põgenemine ja liiklusõnnetuses kannatada saanud abitu inimese aitamata jätmine ja ka see, kui inimene tarvitab alkoholi vahetult peale liiklusõnnetuse põhjustamist.

MARGUS KASTERPALU: Vabariigi sünnile eelnenud sündmustikust saaks mitu seriaali

MARGUS KASTERPALU: Vabariigi sünnile eelnenud sündmustikust saaks mitu seriaali (1)

Eesti Vabariik 100 suurürituste juhi Margus Kasterpalu sõnul pakkus vabariigi sünnipäeva ettevalmistamine nii temale kui mitmetele ajaloolastele suurt avastamisrõõmu. Ajaloos kaevates saadi teada palju üllatavat vabariigi sünniloost: muuhulgas üldsusele vähe teada asjaolu, et iseseisvus pidi peaaegu 21. veebruaril hoopis Haapsalus välja kuulutatama. Arvestades paljude väiksemate kohtade suurt rolli iseseisvumisel, jaotuvad juubeliüritused üle Eesti laiali.

Sellist filmi Ryuichi Sakamotost pole varem tehtud

Sellist filmi Ryuichi Sakamotost pole varem tehtud

Vähe on filme, mis annavad nõnda hästi edasi seda, kuidas helilooja kuuleb ja tajub ümbritsevat maailma. "Ryuichi Sakamoto: kooda", mis jõuab ekraanile sel kolmapäeval Kumus, on üks sellistest – usalduslik sissevaade jaapanlase Ryuichi Sakamoto loomingusse.

FOTOD JA VIDEO: Vesterbacka tahab tunneli Tallinna ja Helsingi vahele valmis saada viie aastaga

FOTOD JA VIDEO: Vesterbacka tahab tunneli Tallinna ja Helsingi vahele valmis saada viie aastaga

Soome Ärimees Peter Vesterbacka tutvustas täna Tallinnas Ülemiste City linnakus Tallinn-Helsingi tunneli rajamise plaani, mille ta loodab erakapitalil valmis saada kõigest viie aastaga. "Oleme tunneli valmimise tähtajaks seadnud 24. detsembri 2024, ent soovime selleni jõuda tegelikult viie aastaga ehk veelgi varem." "See idee avab palju uusi võimalusi ja looks kaksikpealinna, mis oleks ainulaadne kogu maailmas," lisas Soome suursaadik Kirsti Narinen.

Laadimine...Laadimine...