Video

Droonivideo ja fotod uuest Tammsaare pargist! Taavi Aas: aega läks, aga asja sai!

Droonivideo ja fotod uuest Tammsaare pargist! Taavi Aas: aega läks, aga asja sai!

"Üht-teist on muutunud. Uued vahelduvates värvides teekatted, valged pingid, raamid, milles noored armastavad poseerida ja pilti teha, ligi 80 pärnapuud ja veel kümmekond ilupuud, ligi 400 põõsast," kirjeldas linnapea Taavi Aas värske ilme saanud Tammsaare parki. "Tööd pargis asuva paviljoni kallal veel käivad. Ja peatänava uuenemisega saab loodetavasti korda ka jupike maad kuni Viru keskuseni. Meie linnasüda on uuenemas veelgi põhjalikumalt."

Suri näitleja ja lavastaja Roman Baskin

Suri näitleja ja lavastaja Roman Baskin

Neljapäeval suri pika haiguse järel näitleja ja lavastaja Roman Baskin. Ta oli näitlejate Ita Everi ja Eino Baskini poeg. Tänavu annetas president Roman Baskinile Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

VIDEOD JA FOTOD! Taavi Aas: lasteaiakohtade puudus Pirital sai leevendust
Haridus Tallinn Video

VIDEOD JA FOTOD! Taavi Aas: lasteaiakohtade puudus Pirital sai leevendust

"Lasteaiakohtade defitsiit Pirita piirkonnas on saanud leevendust. Oluline on ka see, et lasteaed tegutseb nii meeldivas keskkonnas," sõnas Tallinna linnapea Taavi Aas modernse Pirita Kose lasteaiahoone pidulikul avamisel. "Uus hoone on valgusküllane, hele ja ruumikas ning mahutab kuni 176 last," ütles Pirita linnaosa vanem Alina Tubli. "Lapsed saavad söögitegemist õppida toimkonna ruumis, looduse tundma õppimiseks on kaunis loodusõpperada ning heade ilmadega on võimalik mängida õuealal isegi minijalgpalli."

FOTOD JA VIDEO! Linn õnnitles haridustöötajatest juubilare
Haridus Video

FOTOD JA VIDEO! Linn õnnitles haridustöötajatest juubilare

"Juubilaride õnnitlemise traditsioon sai alguse juba 2010. aastal ning kutsutute siiras tänu ja rõõm on meid innustanud seda jätkama," ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. "Nüüdseks on juubilare meeles peetud juba kaheksa aastat ja saal on meie rõõmuks jätkuvalt külalisi täis."

FOTOD JA VIDEO! Pae gümnaasium sai laiendusega kaheksa uhiuut klassiruumi
Haridus Tallinn Video

FOTOD JA VIDEO! Pae gümnaasium sai laiendusega kaheksa uhiuut klassiruumi

"Meil on hea meel, et kool saab leevendust ruumikitsikusele, mis Lasnamäe üht hinnatuimat kooli üha enam pitsitamas on. Uues majaosas on klassid keeleõppeks, kodunduse klass koos õppeköögiga, kunstiklass ja auditoorium," rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev. "Neljandal korrusel on raamatukogu koos hubase lugemisnurgaga ning esimesel korrusel koolisöökla laiendus, kus saab soovi korral ka erinevaid üritusi korraldada."

FOTOD JA VIDEO! Taavi Aas: väga oluline, et turvajõud oleksid nähtaval, see hoiab ära ka kuritegevuse avalikes kohtades

FOTOD JA VIDEO! Taavi Aas: väga oluline, et turvajõud oleksid nähtaval, see hoiab ära ka kuritegevuse avalikes kohtades (2)

Kesklinna valitsus tellis elanikkonna turvalisuse ja avaliku korra tagamiseks turvateenuse esialgu kümneks päevaks. Praegu on Kanuti aias väljas USS Security mehitatud valve kuni kümne turvatöötajaga ning koos vajaliku tehnika ja sõidukitega. "Oleme valmis ka selleks, et kui noored liiguvad turvatöötajate tõttu Kanuti aiast mõnda teise parki, siis turvatöötajad liiguvad nendega kaasa," rääkis linnapea Taavi Aas.

Triatleet Marko Albert: triatlonis ei tapa sportlast mitte distants, vaid tempo

Triatleet Marko Albert: triatlonis ei tapa sportlast mitte distants, vaid tempo

"IRONMAN Tallinna etapi rada ei ole midagi eriliselt rasket, sest Põhja-Eesti maastik on pannkoogisile. Raskusi võib valmistada aga kindlasti jooksurada, kus  Pika Hermanni torni jalamile tuleb kaheksa korda ronida," ütles triatloni maailmameistrivõistluste pronksivõitja Marko Albert.  "Vaimse meelekindluse testi läbivad aga kõik sportlased rajal olles, need, kes lõpetavad esimestena ja ka need, kes lõpetava 17 tunniga."

FINANTSINSPEKTSIOONI JUHT: Patustanud panku saab edaspidi trahvida kuni viie miljoniga

FINANTSINSPEKTSIOONI JUHT: Patustanud panku saab edaspidi trahvida kuni viie miljoniga (1)

"Kindlasti selline summa, kui see tõele vastab, on indikaator, et pangad jt finantsasutused pole oma riske kontrollinud selliselt nagu peaks," nentis finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler rahapesu andmebüroo info kohta, et Eesti kaudu on liigutatud 13 miljardit dollarit küsitava päritoluga raha. Seni on trahvid pankadele selliste rikkumiste eest olnud pigem naeruväärsed: vaid kuni 32 000 eurot.

JAANUS KARILAID: Kui me suuremastaabilisi kuritegusid ei uuri, siis need jäävadki korduma

JAANUS KARILAID: Kui me suuremastaabilisi kuritegusid ei uuri, siis need jäävadki korduma (8)

"Me võtame vallavanemaid pihtide vahele, kui nad eksivad riigihanke planeerimisel, või rikutakse toimingupiiranguid, millest keegi kasu pole saanudki, ning inimene saab kriminaalkaristuse, kuid samas 13 miljardi kahtlase päritoluga raha liikumisel Eesti kaudu justnagu keegi ei vastuta," ütles Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid. "Kui me aga ei uuri ka suuremastaabilisi kuritegusid, siis need jäävadki korduma."

RIIGI PEAPROKURÖR: Avasime seoses Danske rahapesukahtlusega menetluse

RIIGI PEAPROKURÖR: Avasime seoses Danske rahapesukahtlusega menetluse (5)

"Pole ette näidata ühtki rahvusvahelist suurt rahapesujuhtumit , mis oleks jõudnud süüdimõistva kohtuotsuseni," nentis riigi peaprokurör Lavly Perling pärast tänast Riigikogu õiguskomisjoni istungit, kus arutati, mida ette võtta rahapesu tõhusamaks tõkestamiseks ja kas Eesti kaudu liikunud miljardid küsitava päritoluga dollarid vääriksid Riigikogu eriuurimiskomisjoni moodustamist. Peaprokuröri sõnul on nüüd aga menetlus Danske Banki Eesti filiaali rahapesukahtluse asjus lõpuks avatud ja vähemalt tehakse katse uurida rahvusvaheliselt suure kõlapinnaga rahapesujuhtumit.

FOTOD JA VIDEO! TAAVI AAS: Tulevik kuulub elektriautodele

FOTOD JA VIDEO! TAAVI AAS: Tulevik kuulub elektriautodele

Sügisel Tallinnast startiv Tallinki-Monte Carlo elektriautode maraton on linnapea Taavi Aasa sõnul hea võimalus rohelise mõtteviisi propageerimiseks. "Elektriautode tehnoloogia teeb kiireid edusamme ja tulevik kuulub neile. Loodan, et see ralli annab elektriautode arengule veel täiendava tõuke," sõnas Aas. 

FOTOD JA VIDEO! Kopli liinidest saab moodne looduslähedane linnakeskkond

FOTOD JA VIDEO! Kopli liinidest saab moodne looduslähedane linnakeskkond (1)

"Kõik kokku on üks tore ja põnev piirkond koos oma munakivitänavaga, oma arhailise õhustikuga, mõnusa mereääre ja vana kirikuga," rääkis abilinnapea Eha Võrk, kui Kopli liinide arendaja OÜ Fund Ehitus ning linna esindajad panid paika Kopli liinide uusarenduse nurgakivi. Võrk kinnitas, et elurajoon kujuneb miljööväärtusliku Kopli turvaliseks ja peresõbralikuks terviklikuks elukeskkonnaks.

Ilvi Jõe-Cannon: "See oli aeg, kus kõik oli võimalik!"

Ilvi Jõe-Cannon: "See oli aeg, kus kõik oli võimalik!"

"Üks tuttav ütles Mati Hindile: ära sõida ühendriikidest koju tagasi, aga tema ütles, et ma ei saa, ma pean ikka minema - ta on ikka väga julge inimene," meenutas politoloog Ilvi Jõe-Cannon Rahvarinde ühe juhttegelase Mati Hindi visiiti USAsse. Ühendriikidesse jäämist soovitati Hindile viitega, et kodus võidakse ta vangi panna. N Liidu lagunemiseni jäi siis veel kaks aastat.

Heinz Valk: "See oli unikaalne aeg, kus olime väga üksmeelsed."

Heinz Valk: "See oli unikaalne aeg, kus olime väga üksmeelsed."

"Võhivõõrad inimesed tulid tänaval vastu - tänasid, naeratasid, ütlesid midagi positiivset ja toetavat," meenutas Heinz Valk Rahvarinde algusaegu. "Esines lausa uskumatuid asju: siiasamasse Mainorisse tuli ükskord tulla hoopis teisest Tallinna otsast, ja küsisin taksojuhilt, mis ma võlgnen. Taksojuht vastas, et teie käest ei võta ma midagi."

 

Jüri Ratas: Euroopa ühtsuses peitub jõud
Video Eesti

Jüri Ratas: Euroopa ühtsuses peitub jõud (1)

"Euroopa päev tähendab erinevatele generatsioonidele erinevaid asju. Minu jaoks tähendab see rahu ja seda, et me oleme siin vabad elama aga noorte jaoks tähendab see kindlasti piiriüleseid õppimisvõimalusi ja paljudele ka viisavabaduse võimalusi," ütles peaminister Jüri Ratas kommenteerides euroopa päeva olulisust.

FOTOD JA VIDEO! Tallinn kutsub Sööma!
Festival Video

FOTOD JA VIDEO! Tallinn kutsub Sööma!

Tallinna linnas on saanud heaks kombeks igal aasta maikuu esimesel reedel ja laupäeval koguneda Tallinna Lauluväljakule, et heas seltskonnas nautida häid roogasid, degusteerida selle aasta toidu-uudiseid ja saada osa heade artistide esinemistest. 

FOTOD JA VIDEO! Kommunismiohvrite 6,6 miljonit maksev memoriaal sai nurgakivi
Kultuur Ajalugu Video

FOTOD JA VIDEO! Kommunismiohvrite 6,6 miljonit maksev memoriaal sai nurgakivi (7)

Memoriaal Maarjamäel mälestab kommunistliku režiimi tegevuse tõttu enam kui 28 000 elu kaotanud isikut, kellest suur osa suri kodumaast kaugel ja kelle matmiskoht on paljudel juhtudel teadmata. Võidutöö järgi rajatav memoriaal koosneb kahest osast, millest üks on "Teekond" ja teine "Koduaed". Selleks, et jõuda koduaeda, tuleb võtta ette teekond. Et asuda teekonnale, tuleb lahkuda koduaiast.

FOTOD! Dima Bilan Tallinnas: tänapäeva inimene on nagu robot - tema ümber on erinevad juhtmed ja taskud on vidinaid täis

FOTOD! Dima Bilan Tallinnas: tänapäeva inimene on nagu robot - tema ümber on erinevad juhtmed ja taskud on vidinaid täis (1)

"Keel on selline asi, mis areneb pidevalt ja paraku kaasaegsed tehnoloogiad mõjuvad sellele halvasti, sest tänapäevased noored ei kujutagi ette, mis asi on päris paberkiri või postkaart," ütles vene popstaar Dima Bilan, kes on konkursi "Totaalne etteütlus 2018" dikteerijaks. "Kui kirjutad käega päris paberil, päris pliiatsiga, see on hoopis teine tunne."

VIDEO! HEINZ VALK: Rahvarinne ei olnud eliidi projekt vaid läbilõige ühiskonnast
Video Eesti

VIDEO! HEINZ VALK: Rahvarinne ei olnud eliidi projekt vaid läbilõige ühiskonnast (3)

Rahvarinde edu ja tugevuse saladus peitus kunstniku ja vabadusevõitleja Heinz Valgu sõnul selle ühtsuses. "Rahvarinne oli tõeline rahva rinne, toetajaid oli sadu tuhandeid," ütles ta. "Rahvarinne ei olnud ainult eliidi projekt või väikese aatelise sõpruskonna projekt, vaid läbilõige kogu ühiskonnast - nii vanuseliselt, sotsiaalselt, positsioonilt." Täna meenutavad asjaosalised liikumise 30. aastapäeva puhul Rahvarinde sündi.

FOTOD JA VIDEO! Retrotrammidega Konstantin, Johan, Jüri, Johannes ja Jaan liitus Ernst!

FOTOD JA VIDEO! Retrotrammidega Konstantin, Johan, Jüri, Johannes ja Jaan liitus Ernst!

Tramm sai nime diplomaadi ja Eesti Vabariigi järjepidevuse kandja Ernst Jaaksoni auks. "Usun, et trammide Konstantin, Johan, Jüri, Johannes, Jaan ja Ernst ilmumine tänavapilti aitab meil paremini mõista, kuivõrd tuleb hinnata Eesti tänaseid saavutusi ning et vaid üksmeeles ja ühiste pingutustega suudame hoida vabadust, mille eelpõlved meie jaoks välja võitlesid," TLT juhatuse esimees Enno Tamm.

Alar Nurkse: Aivazovski ei maalinud merd, vaid inimhinge

Alar Nurkse: Aivazovski ei maalinud merd, vaid inimhinge

"Ühel näitusel küsis külastaja Avazovskilt: "Meister, miks te ainult maalite merd?" Ja meistri vastus oli üks lause: "Ma ei maali merd, ma maalin ainult inimhinge"," rääkis Alar Nurkse, kes on Vene meremaalija Ivan Aivazovski näituse kuraator. Kadrioru kunstimuuseumis toimuv näitus on esimene Aivazovski teoste suurem väljapanek Eestis. 39 teose hulgas saab näha Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvat maali "Vaade Vesuuvile päev enne vulkaanipurset", mida ei ole avalikkusele pärast 1886. aastat eksponeeritud.

 

Laadimine...Laadimine...