Video

VIDEO! LINNAPEA KÕLVART: Ärge laske ennast petta illusioonist, et koroonaviirus õues ei levi ja värskes õhus on ohutu

VIDEO! LINNAPEA KÕLVART: Ärge laske ennast petta illusioonist, et koroonaviirus õues ei levi ja värskes õhus on ohutu (2)

"Kui me ei alusta eneseregulatsiooniga kohe nüüd ja praegu, siis kaasnevad peagi veelgi karmimad piirangud. Siis on hilja eneselt küsida: kas me sellist elu tahtsimegi? Sellele peame vastama täna ja praegu," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pöördumises elanike poole. "Üks kaotatud kevad ei ole suur kaotus võrreldes pika ja terve eluga."

VIDEO! ÜLEVAADE KOROONAVIIRUSE HETKESEISUST! Välisminister: eestlaste pendelränne lõppeb pühapäevast 00.00

VIDEO! ÜLEVAADE KOROONAVIIRUSE HETKESEISUST! Välisminister: eestlaste pendelränne lõppeb pühapäevast 00.00 (2)

"Pendelrände õigus jääb alles väga kitsale isikute grupile, kes peavad piiril selgitama reisimise vältimatuse vajadust," ütles välisminister Urmas Reinsalu tänasel pressikonverentsil. "See tähendab seda, seda, et kõik Soomes töötavad, aga Eestis elavad eestlased peaksid tänase ja homse päeva jooksul otsustama, kas minna Soome ja püsida seal töötades kuni reeglite muutumiseni, või jääda Eestisse."

VIDEO! Terviseamet: testide ja enesekaitsevahendite tarnete probleemid on reaalsus

VIDEO! Terviseamet: testide ja enesekaitsevahendite tarnete probleemid on reaalsus (4)

"Varude aspekt on väga kriitiline komponent – me oleme teinud hankeid kohapealsete tootjatega ja saanud kaitseväelt varusid," ütles terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai. "Me otsime lahendust neile probleemidele. Nii isikukaitsevahendid kui testimisvahendid, sh diagnostikumid on muutunud defitsiidiks kogu Euroopa Liidus ja tuleb arvestada, et neid peab jätkuma pikemaks perioodiks, ilmselt kuudeks." 

FOTOD JA VIDEO! Tallinna Sadamas testiti termokaameraid

FOTOD JA VIDEO! Tallinna Sadamas testiti termokaameraid

Tallinna Sadama ohutuse osakonna juhataja Siiri Lõhmuse sõnul täna termokaamerate testimisel ühtegi palavikus reisijat ei saabunud. "Reisijate ohutus ja turvalisus on meile äärmiselt oluline. Eesti suurima turismiväravana soovime panustada koroonaviiruse leviku tõkestamisesse."

Sotsiaalminister Kiik: tervise infosüsteemi uue tarkvaralahendusega teeb arst täpse raviotsuse
Video Eesti

Sotsiaalminister Kiik: tervise infosüsteemi uue tarkvaralahendusega teeb arst täpse raviotsuse

"Tervise infosüsteemi põhimääruse muudatusega võimaldatakse kasutusele võtta uusi tarkvaralahendusi. Esimeseks selliseks lahenduseks on plaanitud tervishoiu otsustustugi, mis lihtsustab perearstide ja -õdede tööd ning võimaldab aega kokku hoida. Selle tulemusel teeb tervishoiutöötaja parema ja täpsema raviotsuse," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik Pealinnale ning lubas, et plaanide kohaselt peaks otsustustugi rakenduma juba tänavu kevadel.

VIDEO! Jääkarudele viidi loomaaeda kõrged lumehunnikud

VIDEO! Jääkarudele viidi loomaaeda kõrged lumehunnikud

Tallinna Teede AS-i kaasabil viidi loomaaeda mitu autokoormatäit puhast valget lund Škoda jäähallist. Jääkarud Friida ja Aron said oma aedikutesse kõrged lumehunnikud. Mõlemad tõmbasid juba kaugelt ninaga lume lõhna ning kiirustasid kohe püherdama, liugu laskma ja urge kaevama. 

FOTOD JA VIDEO KOHVIKU AVAMISEST! Katrin Karisma: Tammsaare pargi paviljonist võib kujuneda näitlejate kokkusaamise koht

FOTOD JA VIDEO KOHVIKU AVAMISEST! Katrin Karisma: Tammsaare pargi paviljonist võib kujuneda näitlejate kokkusaamise koht (1)

"Olen õnnelik, kui Tallinnas kõik korda tehakse, näiteks Tammsaare park, kuhu rajatud paviljoni restoranis võib kujuneda näitlejate kokkusaamise koht," sõnas näitleja Katrin Karisma.  "Esimene klient jääb alati meelde," kinnitas Tammsaare pargi paviljonis äsja uksed avanud Itaalia restorani pitsa-peakokk Reimo Rand. "Soome mees ja naine olid, aga pitsat nad ei tellinud. Tellisid hoopis pastat."

VIDEO! Lukas: lauluväljakule kõrghooneid ei tule
Video Eesti

VIDEO! Lukas: lauluväljakule kõrghooneid ei tule (1)

"Olen kutsunud üles peatama kõrghoonete rajamise lauluväljaku lähedale ja territooriumile. Kõrghooneid sinna ei tule, mis on ka linnaga kokku lepitud," kinnitas kultuuriminister Tõnis Lukas. "Me ei tohi läbi lõigata oksa, kus me oma traditsiooniga istume."

VIDEO! Jaanuaris tõuseb sügava puudega lapse toetus kolm korda
Video Eesti

VIDEO! Jaanuaris tõuseb sügava puudega lapse toetus kolm korda

"Tegu on väga vajalike muudatustega, mida puuetega laste pered on pikisilmi oodanud. Kõrgemad toetused võimaldavad peredel maksta oma laste ravi, ravimite, abivahendite omaosaluse ja transpordi eest," tõdes sotsiaaldemokraat ja sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt. 

VIDEO! JÕULUVANA: Saagu kõik pered kenasti jõululauas kokku!

VIDEO! JÕULUVANA: Saagu kõik pered kenasti jõululauas kokku!

"Meil on võimalus pakkuda lastele seda rõõmu ja jõulutunnet, mis tänapäeval kipub materiaalsusse ära kaduma. Ma arvan, et see ongi kõige suurem kingitus. Kui sa tuled kas või siia, Raekoja platsile, ja näed, kuidas lapsed laulavad, kellad helisevad, imekaunis kuusk seisab, näed rõõmu inimeste silmis – see annab ka endale tohutult jõudu, et ikka uuesti tõusta hommikuti ja tulla välja lapsi rõõmustama. See ongi kingitus, mida võiks igaüheni viia," ütles Jõuluvana Pealinnale.

VIDEO! Jõuluilm tuleb sombune

VIDEO! Jõuluilm tuleb sombune

Ööl vastu teisipäeva on pilves ilm, kohati sajab vähest vihma, mitmel pool on udu. Sooja on 1-5 kraadi. Jõululaupäeva päeval on samuti pilves ilm ja sajab vihma.

VIDEO! Tormituuled tõid Päästeametile veidi üle 500 väljakutse

VIDEO! Tormituuled tõid Päästeametile veidi üle 500 väljakutse

"Öö oli meie jaoks juba üsna rahulik, aga ilmselt hakkab hommikul väljakutsete arv taas kasvama, sest inimesed hakkavad tööle sõitma ja võivad avastada teele langenud puid," märkis Päästeameti vastutava korrapidaja Meelis Mesi ja kutsus üles kõiki varuma sõiduks rohkem aega ja olema ettevaatlik. 

VIDEO JA FOTOD! Linnapea Kõlvart aastalõpu kõnes: Tallinna õhk on vabadus

VIDEO JA FOTOD! Linnapea Kõlvart aastalõpu kõnes: Tallinna õhk on vabadus

"Kui keskajal suutis inimene Tallinnas terve aasta elada, siis sai temast vaba mees. Tallinna õhk andis talle vabaduse. Ka täna on Tallinna õhk vabadus. Ja meie suureks eesmärgiks peaks olema seda säilitada. Ja see õhk peaks tooma mitte ainult vabadust, vaid see peaks meid ühendama sõltumata soost, vanusest, rahvusest ja sõltumata ka poliitilisest kuuluvusest," ütles linnapea Mihhail Kõlvart linnavalitsuse pidulikul istungil.

VIDEO! Sulgemisohtu sattunud apteegid panid uksed kinni
Video Eesti

VIDEO! Sulgemisohtu sattunud apteegid panid uksed kinni

"Kuna poliitikud on andnud sõnumi, et Eestis piisab 200 apteegist ja 300 apteeki võib sulgeda, ilma, et sellest apteegiteenus ja ravimite kättesaadavus kannataks, siis on nad sellega vastutuse endale võtnud," selgitas Eesti Apteekide Ühenduse juht Timo Danilov. Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on apteekide sulgemine äärmiselt kahetsusväärne, konkurentsiameti peadirektor Märt Otsa sõnul on apteegid libedal jääl.

VIDEO! Mullu elas suhtelises vaesuses üle veerand miljoni Eesti elaniku
Video Eesti

VIDEO! Mullu elas suhtelises vaesuses üle veerand miljoni Eesti elaniku

Riiklikud toetused ja pensionid aitasid takistada vaesusesse langemist, sest nende mittearvestamisel sissetulekute hulka oleks suhtelises vaesuses elanud 17,4 protsenti ja absoluutses vaesuses 20,3 protsenti rohkem elanikkonnast. Suhteline vaesus on aastaga jäänud muutumatuks noorte seas, kuid on suurenenud laste seas. 

VIDEO! Mupo alustas parkimiskontrolli kaubanduskeskuste juures

VIDEO! Mupo alustas parkimiskontrolli kaubanduskeskuste juures

Alates nädala algusest pöörab munitsipaalpolitsei erilist tähelepanu parkimisele kaubanduskeskuste juures. Kontrollitakse parkimist invakohtadel, invakaartide õigsust ja kehtivusaegu, samuti saavad karistada sõidukijuhid, kes on oma auto parkinud kas keelumärkide või seda keelava märgistuse mõjualas, jalakäijate ülekäiguradadele, ohutussaarekestele või haljasaladele. 

FOTOD JA VIDEO! HEIKI NABI: Hea tulemus võistlustel paneb valu unustama

FOTOD JA VIDEO! HEIKI NABI: Hea tulemus võistlustel paneb valu unustama

"Mul on hästi meeles, kui mu roided kahel korral maadlustreeningu ajal katki pigistati. Samas õpetavad sport ja maadlus elama, ausalt võistlema ja oma asjadega hakkama saama," kinnitas maadleja Heiki Nabi. "Minu suurim eeskuju on mu väike vend, kes motiveerib mind treenima," lisas vigursuusataja Kelly Sildaru. Nabi ja Sildaru olid ühed neist, kes said linnalt aasta sportlase preemia.

Laadimine...Laadimine...