Video

FOTOD JA VIDEO! Vanasadamas valmiv kruiisiterminal avab sadamaala linlastele

FOTOD JA VIDEO! Vanasadamas valmiv kruiisiterminal avab sadamaala linlastele

"Me peame tunnistama, et Tallinn ei ole veel piisavalt merele avatud. Tallinlastel ei ole veel võimalik igal pool mere ääres jalutada," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart teisipäeval Tallinna Vanasadama uue kruiisiterminali sarikapeol. "Aga me näeme, et viimasel ajal see olukord paraneb. Algul Reidi tee, nüüd Tallinna sadama projekt ja sellega tuleb edasi liikuda. Meie jaoks on see hoone eelkõige veel üks samm linna avaliku ruumi arendamise suunas."

FOTOD JA VIDEO: Tallinna Biennaal avati publikule uue kunstigaleriiga

FOTOD JA VIDEO: Tallinna Biennaal avati publikule uue kunstigaleriiga

"Maal on emotsionaalselt väga laetud, juba ühest teosest on võimalik saada lõpmatuseni energiat ja kogeda kunstniku emotsioone. Kuna äsja lõppenud eriolukord mõjus raskelt kohalikele kunstnikele, plaanime oma esimesel tegevusaastal jagada eelkõige nende loomingut," tutvustas Solaris Galerii asutaja Meelis Tammemägi.

VIDEO! Tallinna linnasekretär Toomas Sepp paneb ameti maha

VIDEO! Tallinna linnasekretär Toomas Sepp paneb ameti maha (1)

"Tallinna linnavalitsus tänab linnasekretär Toomas Seppa 30-aastase teenistuse eest, tema panust Tallinna arengusse on raske üle hinnata. Toomas Sepp on isiklikult väga palju panustanud kohaliku omavalitsuse korraldust reguleerivasse õigusloomesse ning aidanud kujundada kaasaaja nõuetele vastavat omavalitsussüsteemi," ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

VIDEO! Lugeja küsib: mida tähendab kollektiivne koondamine?

VIDEO! Lugeja küsib: mida tähendab kollektiivne koondamine?

"Ametlikult käivitub kollektiivse koondamise protsess esimese kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitatud teatega töötajate usaldusisikule, tema puudumisel kõigile töötajatele ja koopiaga Eesti Töötukassale," rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu. 

FOTOD JA VIDEO! UUENEV STROOMI RAND: Rannahoone arhitektuurikonkursi võitjaks valiti "Rannahoov"

FOTOD JA VIDEO! UUENEV STROOMI RAND: Rannahoone arhitektuurikonkursi võitjaks valiti "Rannahoov" (1)

"Võidutöö "Rannahoov" puhul sai kaalukeeleks väljapakutud arhitektuurse lahenduse multifunktsionaalsus, mis võimaldab pakkuda hooajalisi vaba aja tegevusi aastaringselt nii sise- kui ka välisruumides. Lisaks toetab hoone ja maastiku terviklik ning elegantne arhitektuur parimal viisil mere ääres viibimist ja kõnetab ümbritsevat looduskeskkonda," ütles žürii esimees ja Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

VIDEO! KÕLVART: ümberkorralduste mõte on kasutada maksumaksja raha tõhusamalt ja seada linnale suuremaid eesmärke

VIDEO! KÕLVART: ümberkorralduste mõte on kasutada maksumaksja raha tõhusamalt ja seada linnale suuremaid eesmärke (1)

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart teatas täna, et linnasüsteemi muudetakse kaasaegsemaks, tõhusamaks ja vähem kulukamaks ning sellega hoitakse kokku 2,5 mln eurot. "Kasvavas konkurentsis teiste Euroopa linnadega ja saabunud majanduslanguses tuleb kriitiliselt endasse vaadata ja tõsta linna toimimise suutlikkust," ütles linnapea, kelle sõnul luuakse Tallinnasse suuremate eesmärkide saavutamiseks strateegiakeskus.

FOTOD JA VIDEO! Siseministeerium ja politsei kaaluvad relvalubade saamise tingimuste karmistamist

FOTOD JA VIDEO! Siseministeerium ja politsei kaaluvad relvalubade saamise tingimuste karmistamist (1)

Lihula traagiliste sündmuste valguses kaaluvad siseministeerium ja politsei relvaloa andmise tingimuste muutmist, et vältida relva sattumist potentsiaalselt ohtlike inimeste kätte. Esmaspäeval siseministeeriumis toimunud pressikonverentsil kinnitas siseminister Mart Helme, et juhtunust on tehtud esmased järeldused ning tulevikus sarnaste tragöödiate vältimiseks tuleb astuda vähemalt kaks sammu.

VIDEO! Ratas keskkonnapäeval: väljume kriisist rohelisemana
Video Eesti Keskkond

VIDEO! Ratas keskkonnapäeval: väljume kriisist rohelisemana

"Loomulikult on koroonakriis viimastel kuudel mõjutanud oluliselt meie harjunud elukorraldust ning andnud palju mõtteainet. Samas on kliima soojenemine endiselt suur mure ning igas kriisis on peidus ka uued võimalused, mis tuleb üles leida," märkis peaminister Jüri Ratas. 

VIDEO! TREENER: koertekool pole lemmiku, vaid inimeste jaoks

VIDEO! TREENER: koertekool pole lemmiku, vaid inimeste jaoks

"Koolitamata koer allutab ise kogu pere oma soove täitma," ütles elupõline koertetreener Sirje Vets. "Koerale peab õppetund lõppema hea emotsiooniga, siis tahab ta järgmine kordki käsklustele alluda. Ideaalis lõpetab koera õpetaja alati tegevuse, kui lemmik on kaifi tipus."

VIDEO JA FOTOD! Kõlvart: me avame Tallinna päeva, aga ka eriolukorras linna

VIDEO JA FOTOD! Kõlvart: me avame Tallinna päeva, aga ka eriolukorras linna

"Lühikese jala värava avamine on alati paljutähenduslik, aga tänavu on see eriti sümboolne - me avame Tallinna päeva, aga ka linna," ütles linnapea Mihhail Kõlvart. "Peale eriolukorda teeme seda ettevaatlikult, aga suure lootusega vaadates tulevikku." Peaminister Jüri Ratas sõnas Tallinna päeva pidulikul avamisel, et linnapea ja peaministri kohtumine Lühikese jala värava juures sümboliseerib ala- ja ülalinna kohtumist ning head koostööd.

VIDEO! Mustamäe valmistub avama mänguväljakuid, spordiplatse ja koerte jalutusväljakuid

VIDEO! Mustamäe valmistub avama mänguväljakuid, spordiplatse ja koerte jalutusväljakuid

"Käesoleval nädalavahetusel tegeleme kõigi väljakute avamiseelse süvapuhastusega," räägib Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, "esmaspäeval eemaldame kõikjalt väravad ja sissepääsu sulgevad lindid – ning kõigi eelduste kohaselt saavad nii väikesed kui suuremad mustamäelased juba teisipäeval taas minna spordiparki rulatama, mänguväljakutele lustima ning lasta ka oma lemmikloomad jalutusväljakul rihma otsast lahti. Piirangute aeg on olnud pikk, on puhas rõõm hakata sellest järk-järgult välja tulema."

VIDEO! Peaminister: on käes aeg keskenduda tulevikule
Video Eesti

VIDEO! Peaminister: on käes aeg keskenduda tulevikule (3)

"Peame hoidma viiruse kontrolli all. Oht nakatuda haigusesse, mille ravi või vaktsiini alles otsitakse, on küll väike, aga siiski endiselt olemas. Seepärast peame ka edaspidi olema oma käitumises hoolikad ja ettevaatlikud," sõnas peaminister Jüri Ratas.

VIDEO! Peaminister Ratas: emadepäeval veel hooldekodu külastada ei saa
Video Eesti

VIDEO! Peaminister Ratas: emadepäeval veel hooldekodu külastada ei saa (2)

"Ka mina mõtlen selle peale, et millal tekib võimalus oma eakaid lähedasi näha, aga hooldekodude külastamise lubamine sõltub sellest, milline on nõukoja ja terviseameti hinnang," ütles peaminister Jüri Ratas. "See, et me võtame maha piiranguid, ei tähenda, et me olema vabad üldisest ohukeskkonnast: vältida avalikes kohtades lähikontakte, see reegel kehtib endiselt, ja suurränne Lätti Ikeasse ei ole soovitatav," sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

VIDEO! Terviseamet: Eestis on viiruse levik kontrolli all, maailmas stabiliseerunud ning Euroopas üsna kiire langustrendiga
Tervis Video Eesti

VIDEO! Terviseamet: Eestis on viiruse levik kontrolli all, maailmas stabiliseerunud ning Euroopas üsna kiire langustrendiga (1)

"Peame olema valmis ka selleks, et haigus võib edasi levida lainetena ja ei pruugi kuskile kaduda – haiged peavad viibima kodus ning endiselt on väga oluline kätehügieen ja distantsi hoidmine," ütles Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai. "Maski või näokatte kandmine on mõistlik ja keegi ei peaks häbenema seda ühistranspordis kasutada," ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

VIDEO! Hoiatav näide: haigena tööle tulek tõi kaasa nakatumiste ahela

VIDEO! Hoiatav näide: haigena tööle tulek tõi kaasa nakatumiste ahela

Terviseamet tõi kolmapäeval esile juhtumi Eestis, kus koroonadiagnoosi saanud inimese otsus siiski tööle minna tõi kaasa märkimisväärse nakatumiste ahela 18 inimese haigestumisega. "Tallinnas pole veel nakatumine kontrolli alla saadud ning tuleb seetõttu olla väga tähelepanelik," ütles Terviseameti Põhja regiooni juht Ester Öpik.

Raekoja plats sai esimese kivisillutise 14. sajandi algul
Ajalugu Video

Raekoja plats sai esimese kivisillutise 14. sajandi algul

"Kui müür oli linnal ümber ja esimesed majad püsti pandud, leiti aega tänavaid korrastada. Pinnasteede augud täideti kiviprahiga, mis näiteks hoonete ehitamisel üle jäi. Hiljem hakati tänavaid palkidega sillutama," ütles Tallinna Linnamuuseumi külastusjuht Peeter Talvar.

VIDEO! Reps: eraldi koolivaheaega kartulivõtuks ei tule
Video Eesti

VIDEO! Reps: eraldi koolivaheaega kartulivõtuks ei tule (7)

"Meie laste ja noorte põhitegevus, mille üle me väga uhked oleme, on õppimine. Kõik muu tegevus, sealhulgas ka töötamine, on kindlasti teretulnud, kui see on õppimise kõrvalt võimalik," ütles  haridus- ja teadusminister Mailis Reps. "Need ajad, kus meile anti õppimisest vabu aegu, et saaks kolhoosis tööd teha, pole siinkohal päris adekvaatsed."

Laadimine...Laadimine...