Video

VIDEO! TREENER: Koertekool pole lemmiku, vaid inimeste jaoks

VIDEO! TREENER: Koertekool pole lemmiku, vaid inimeste jaoks

"Koolitamata koer allutab ise kogu pere oma soove täitma," ütles elupõline koertetreener Sirje Vets. "Koerale peab õppetund lõppema hea emotsiooniga, siis tahab ta järgmine kordki käsklustele alluda. Ideaalis lõpetab koera õpetaja alati tegevuse, kui lemmik on kaifi tipus."

VIDEO JA FOTOD! Kõlvart: me avame Tallinna päeva, aga ka eriolukorras linna

VIDEO JA FOTOD! Kõlvart: me avame Tallinna päeva, aga ka eriolukorras linna

"Lühikese jala värava avamine on alati paljutähenduslik, aga tänavu on see eriti sümboolne - me avame Tallinna päeva, aga ka linna," ütles linnapea Mihhail Kõlvart. "Peale eriolukorda teeme seda ettevaatlikult, aga suure lootusega vaadates tulevikku." Peaminister Jüri Ratas sõnas Tallinna päeva pidulikul avamisel, et linnapea ja peaministri kohtumine Lühikese jala värava juures sümboliseerib ala- ja ülalinna kohtumist ning head koostööd.

VIDEO! Mustamäe valmistub avama mänguväljakuid, spordiplatse ja koerte jalutusväljakuid

VIDEO! Mustamäe valmistub avama mänguväljakuid, spordiplatse ja koerte jalutusväljakuid

"Käesoleval nädalavahetusel tegeleme kõigi väljakute avamiseelse süvapuhastusega," räägib Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, "esmaspäeval eemaldame kõikjalt väravad ja sissepääsu sulgevad lindid – ning kõigi eelduste kohaselt saavad nii väikesed kui suuremad mustamäelased juba teisipäeval taas minna spordiparki rulatama, mänguväljakutele lustima ning lasta ka oma lemmikloomad jalutusväljakul rihma otsast lahti. Piirangute aeg on olnud pikk, on puhas rõõm hakata sellest järk-järgult välja tulema."

VIDEO! Peaminister: on käes aeg keskenduda tulevikule
Video Eesti

VIDEO! Peaminister: on käes aeg keskenduda tulevikule (3)

"Peame hoidma viiruse kontrolli all. Oht nakatuda haigusesse, mille ravi või vaktsiini alles otsitakse, on küll väike, aga siiski endiselt olemas. Seepärast peame ka edaspidi olema oma käitumises hoolikad ja ettevaatlikud," sõnas peaminister Jüri Ratas.

VIDEO! Peaminister Ratas: emadepäeval veel hooldekodu külastada ei saa
Video Eesti

VIDEO! Peaminister Ratas: emadepäeval veel hooldekodu külastada ei saa (2)

"Ka mina mõtlen selle peale, et millal tekib võimalus oma eakaid lähedasi näha, aga hooldekodude külastamise lubamine sõltub sellest, milline on nõukoja ja terviseameti hinnang," ütles peaminister Jüri Ratas. "See, et me võtame maha piiranguid, ei tähenda, et me olema vabad üldisest ohukeskkonnast: vältida avalikes kohtades lähikontakte, see reegel kehtib endiselt, ja suurränne Lätti Ikeasse ei ole soovitatav," sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

VIDEO! Terviseamet: Eestis on viiruse levik kontrolli all, maailmas stabiliseerunud ning Euroopas üsna kiire langustrendiga
Tervis Video Eesti

VIDEO! Terviseamet: Eestis on viiruse levik kontrolli all, maailmas stabiliseerunud ning Euroopas üsna kiire langustrendiga (1)

"Peame olema valmis ka selleks, et haigus võib edasi levida lainetena ja ei pruugi kuskile kaduda – haiged peavad viibima kodus ning endiselt on väga oluline kätehügieen ja distantsi hoidmine," ütles Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai. "Maski või näokatte kandmine on mõistlik ja keegi ei peaks häbenema seda ühistranspordis kasutada," ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

VIDEO! Hoiatav näide: haigena tööle tulek tõi kaasa nakatumiste ahela

VIDEO! Hoiatav näide: haigena tööle tulek tõi kaasa nakatumiste ahela

Terviseamet tõi kolmapäeval esile juhtumi Eestis, kus koroonadiagnoosi saanud inimese otsus siiski tööle minna tõi kaasa märkimisväärse nakatumiste ahela 18 inimese haigestumisega. "Tallinnas pole veel nakatumine kontrolli alla saadud ning tuleb seetõttu olla väga tähelepanelik," ütles Terviseameti Põhja regiooni juht Ester Öpik.

Raekoja plats sai esimese kivisillutise 14. sajandi algul
Ajalugu Video

Raekoja plats sai esimese kivisillutise 14. sajandi algul

"Kui müür oli linnal ümber ja esimesed majad püsti pandud, leiti aega tänavaid korrastada. Pinnasteede augud täideti kiviprahiga, mis näiteks hoonete ehitamisel üle jäi. Hiljem hakati tänavaid palkidega sillutama," ütles Tallinna Linnamuuseumi külastusjuht Peeter Talvar.

VIDEO! Reps: eraldi koolivaheaega kartulivõtuks ei tule
Video Eesti

VIDEO! Reps: eraldi koolivaheaega kartulivõtuks ei tule (7)

"Meie laste ja noorte põhitegevus, mille üle me väga uhked oleme, on õppimine. Kõik muu tegevus, sealhulgas ka töötamine, on kindlasti teretulnud, kui see on õppimise kõrvalt võimalik," ütles  haridus- ja teadusminister Mailis Reps. "Need ajad, kus meile anti õppimisest vabu aegu, et saaks kolhoosis tööd teha, pole siinkohal päris adekvaatsed."

VIDEO! LINNAPEA KÕLVART: Ärge laske ennast petta illusioonist, et koroonaviirus õues ei levi ja värskes õhus on ohutu

VIDEO! LINNAPEA KÕLVART: Ärge laske ennast petta illusioonist, et koroonaviirus õues ei levi ja värskes õhus on ohutu (3)

"Kui me ei alusta eneseregulatsiooniga kohe nüüd ja praegu, siis kaasnevad peagi veelgi karmimad piirangud. Siis on hilja eneselt küsida: kas me sellist elu tahtsimegi? Sellele peame vastama täna ja praegu," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pöördumises elanike poole. "Üks kaotatud kevad ei ole suur kaotus võrreldes pika ja terve eluga."

VIDEO! ÜLEVAADE KOROONAVIIRUSE HETKESEISUST! Välisminister: eestlaste pendelränne lõppeb pühapäevast 00.00

VIDEO! ÜLEVAADE KOROONAVIIRUSE HETKESEISUST! Välisminister: eestlaste pendelränne lõppeb pühapäevast 00.00 (2)

"Pendelrände õigus jääb alles väga kitsale isikute grupile, kes peavad piiril selgitama reisimise vältimatuse vajadust," ütles välisminister Urmas Reinsalu tänasel pressikonverentsil. "See tähendab seda, seda, et kõik Soomes töötavad, aga Eestis elavad eestlased peaksid tänase ja homse päeva jooksul otsustama, kas minna Soome ja püsida seal töötades kuni reeglite muutumiseni, või jääda Eestisse."

VIDEO! Terviseamet: testide ja enesekaitsevahendite tarnete probleemid on reaalsus

VIDEO! Terviseamet: testide ja enesekaitsevahendite tarnete probleemid on reaalsus (4)

"Varude aspekt on väga kriitiline komponent – me oleme teinud hankeid kohapealsete tootjatega ja saanud kaitseväelt varusid," ütles terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai. "Me otsime lahendust neile probleemidele. Nii isikukaitsevahendid kui testimisvahendid, sh diagnostikumid on muutunud defitsiidiks kogu Euroopa Liidus ja tuleb arvestada, et neid peab jätkuma pikemaks perioodiks, ilmselt kuudeks." 

FOTOD JA VIDEO! Tallinna Sadamas testiti termokaameraid

FOTOD JA VIDEO! Tallinna Sadamas testiti termokaameraid

Tallinna Sadama ohutuse osakonna juhataja Siiri Lõhmuse sõnul täna termokaamerate testimisel ühtegi palavikus reisijat ei saabunud. "Reisijate ohutus ja turvalisus on meile äärmiselt oluline. Eesti suurima turismiväravana soovime panustada koroonaviiruse leviku tõkestamisesse."

Sotsiaalminister Kiik: tervise infosüsteemi uue tarkvaralahendusega teeb arst täpse raviotsuse
Video Eesti

Sotsiaalminister Kiik: tervise infosüsteemi uue tarkvaralahendusega teeb arst täpse raviotsuse

"Tervise infosüsteemi põhimääruse muudatusega võimaldatakse kasutusele võtta uusi tarkvaralahendusi. Esimeseks selliseks lahenduseks on plaanitud tervishoiu otsustustugi, mis lihtsustab perearstide ja -õdede tööd ning võimaldab aega kokku hoida. Selle tulemusel teeb tervishoiutöötaja parema ja täpsema raviotsuse," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik Pealinnale ning lubas, et plaanide kohaselt peaks otsustustugi rakenduma juba tänavu kevadel.

VIDEO! Jääkarudele viidi loomaaeda kõrged lumehunnikud

VIDEO! Jääkarudele viidi loomaaeda kõrged lumehunnikud

Tallinna Teede AS-i kaasabil viidi loomaaeda mitu autokoormatäit puhast valget lund Škoda jäähallist. Jääkarud Friida ja Aron said oma aedikutesse kõrged lumehunnikud. Mõlemad tõmbasid juba kaugelt ninaga lume lõhna ning kiirustasid kohe püherdama, liugu laskma ja urge kaevama. 

FOTOD JA VIDEO KOHVIKU AVAMISEST! Katrin Karisma: Tammsaare pargi paviljonist võib kujuneda näitlejate kokkusaamise koht

FOTOD JA VIDEO KOHVIKU AVAMISEST! Katrin Karisma: Tammsaare pargi paviljonist võib kujuneda näitlejate kokkusaamise koht (1)

"Olen õnnelik, kui Tallinnas kõik korda tehakse, näiteks Tammsaare park, kuhu rajatud paviljoni restoranis võib kujuneda näitlejate kokkusaamise koht," sõnas näitleja Katrin Karisma.  "Esimene klient jääb alati meelde," kinnitas Tammsaare pargi paviljonis äsja uksed avanud Itaalia restorani pitsa-peakokk Reimo Rand. "Soome mees ja naine olid, aga pitsat nad ei tellinud. Tellisid hoopis pastat."

Laadimine...Laadimine...