Aab: valitsus ei hakka omavalitsuste tulumaksu osa kärpima

"Valdava osa kohalike omavalitsuste rahaline seis on piisavalt heal tasemel, et võimaldada oma ülesandeid korralikult täita," märkis riigihalduse minister Jaak Aab.

Pilt: Albert Truuväärt
Eesti

Aab: valitsus ei hakka omavalitsuste tulumaksu osa kärpima (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Valdava osa kohalike omavalitsuste rahaline seis on piisavalt heal tasemel, et võimaldada oma ülesandeid korralikult täita," märkis riigihalduse minister Jaak Aab.

Aab kinnitas, et kohalikele omavalitsustele jäetakse kriisi ajal alles seni kokku lepitud tulubaas, vahendas BNS. 

Aabi sõnul pole omavalitsustel vaja karta tulubaasi kärpimist ega vähendada seetõttu eelarve kulusid, mis aitab omakorda toetada ka kohalikku ettevõtlust. "Valitsuse eesmärk on ka kriisi olukorras hoida majandust üleval. Näiteks ettevõtetele suunatud palgatoetuse pealt laekub omavalitsustele tulumaksu. Lisaeelarveks töötab valitsus välja toetuspaketi ligi 100 miljoni ulatuses," ütles Aab pressiteate vahendusel. 

Ministri sõnul on need kiired meetmed ning vajadusel arutab valitsus lisalahendusi. Omavalitsuste toetamise paketi detailid on tema sõnul praegu väljatöötamisel ja selguvad lisaeelarve eelnõu ajaks.

Seetõttu ei soovita ministeerium ka omavalitsustel hakata igaks juhuks oma kulusid ja investeeringuid kärpima. "Ka omavalitsuse tellimused on osa majandusest, mille kokku tõmbamine raskendaks praegusel keerulisel ajal kriisi üle elamist," selgitas Aab.

"Valdava osa kohalike omavalitsuste rahaline seis on piisavalt heal tasemel, et võimaldada oma ülesandeid korralikult täita. Lisades keskvalitsuse rakendatavate kriisimeetmete toe, võib eeldada, et omavalitsused saavad oma elanike ja elukeskkonna eest edukalt hoolt kanda," lisas minister. 

Rahandusministeerium jälgib jooksvalt omavalitsuste tulumaksu laekumist ja likviidsust. Vajadusel on võimalik omavalitsusel taotleda neljanda kvartali arvelt toetuste maksmise ettepoole toomist.

Ministeerium on saatnud omavalitsustele soovituse eriolukorras vältida koondamisi, palkade vähendamist, töötajate sundpuhkusele saatmist või kavandatud investeeringute piiramist. Lisaks on rahandusministeerium palunud omavalitsustel pidada arvestust eriolukorrast tingitud täiendavate kulude, tegemata jäävate kulude ja laekumata omatulude kohta.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...