FOTOD! AVANEMINE MERELE! Kopli liinide rannapromenaadi ehivad mänguväljakud ja tegevustaskud

Abilinnapea Eha Võrk rääkis, et arendaja esitatud visioon nägi ette miljööväärtusliku Kopli piirkonna kujundamise turvaliseks ja peresõbralikuks terviklikuks elukeskkonnaks, mis on eriti sobiv noorperedele.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD! AVANEMINE MERELE! Kopli liinide rannapromenaadi ehivad mänguväljakud ja tegevustaskud

Toimetaja: Toomas Raag

"Lisaks rannapromenaadile on Kopli liinidel valminud kümme erineva suuruse ja arhitektuursete lahendustega maja, rajatud on uued sisehoovid ja taastatud ajaloolised munakivisillutisega teed," lausus Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

Täna, 16. juunil avas Tallinna linn oma koostööpartneritega Kopli liinide rannapromenaadi I etapi. Rannapromenaad on rajatud linna maale, sealset inventari ja kogu ala hakkab tulevikus hooldama ja korras hoidma Põhja-Tallinna Valitsus.

42images

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul alustas Tallinna linn Kopli liinide uue tervikliku elukeskkonna rajamisega 2018. aastal. Tänaseks on valminud I etapp rannapromenaadist koos mänguväljakute ja tegevustaskutega. "Lisaks rannapromenaadile on Kopli liinidel valminud kümme erineva suuruse ja arhitektuursete lahendustega maja, rajatud on uued sisehoovid ja taastatud ajaloolised munakivisillutisega teed," lausus Võrk.

Abilinnapea rääkis, et arendaja esitatud visioon nägi ette miljööväärtusliku Kopli piirkonna kujundamise turvaliseks ja peresõbralikuks terviklikuks elukeskkonnaks, mis on eriti sobiv noorperedele.

"Kavandatud on selge kvartaalne hoonestus, mis võimaldab ala arendada etappide kaupa. Tänavarajatiste, kommunikatsioonide ja üldkasutatava haljastuse rajamisel arvestatakse detailplaneeringut ning kaasatakse vastava pädevusega töövõtjaid. Kõrvuti ühes ansamblis paiknevad nii ajaloolistelt taastatud vana kui ka tänapäevane uus arhitektuur," märkis Võrk ning lisas, et hetkel silmaga nähtav uushoonestus on aga siiski veel väike osa kogu Kopli liinide põnevast tulevikust.

Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid väljendas heameelt, et jällegi üks etapp Kopli liinidel on valmis saanud. "Oleme saanud linnaosa veel rohkem merele avada - see on nii Tallinna linna kui ka minu üks isiklikke prioriteete. Tallinn on mereäärne linn ja see peab olema avatud merele. Kopli liinide näol on tegu looduskauni kohaga, millel enne arendust oli üsna kurjakuulutav maine, nüüd aga on võimalik nii kohalikel elanikel kui ka tallinlastel antud piirkonda kasutajasõbralikult nautida," ütles Järvelaid.

2013. aastal otsustas Tallinna Linnavolikogu müüa avalikul pakkumisel ühtse müügiobjektina Tallinna linna omandis olevad 82 Kopli liinide kinnistut. Müügitingimused nägid muuhulgas tulevasele arendajale ette kohustuse esitada koos pakkumisega Kopli liinide arendamise visioon ning tagada kinnistute omandamisel ala infrastruktuuri väljaehitamine.

2014. aastal toimunud pakkumine nurjus pakkujate puudumise tõttu. 2015. aastal toimunud pakkumine osutus edukaks, mille järel kinnitas Tallinna Linnavalitsus Kopli liinide maa-ala müügi kombineeritud pakkumise tulemused ja otsustas sõlmida müügilepingu parima pakkumise teinud Fund Ehitus OÜ-ga. Ostja omandas Kopli liinide ala kinnistud hinnaga 1 900 100 eurot. 2015. aasta 28. oktoobril sõlmitud müügilepinguga võttis Fund Ehitus endale kohustuse ala vastavalt oma pakkumises esitatud linnaehituslikule visioonile hoonestada.

Laadimine...Laadimine...