FOTOD JA VIDEO! Aas: Sisekontroll uuris juba Sarapuu tegevust, kahjuks ei saanud me prokuratuurilt varem hinnangut!

"Pean tunnistama, et linna sisekontrolli teenistus ei leidnud midagi, mis seostanuks jäätmeveofirmat BWM Arvo Sarapuuga," ütles linnapea kohusetäitja Taavi Aas, kommenteerides abilinnapea Arvo Sarapuule tänast kahtlustuse esitamist. Seega püüdis linnavalitsus meedias varem esinenud kahtlustustele kinnitust leida või neid ümber lükata kohe, kui ühes ajalehes ilmusid kuuldused abilinnapea Sarapuu võimalikest seostest jäätmefirmaga BWM.

Pilt: Scanpix

FOTOD JA VIDEO! Aas: Sisekontroll uuris juba Sarapuu tegevust, kahjuks ei saanud me prokuratuurilt varem hinnangut! (5)

Virkko Lepassalu

"Pean tunnistama, et linna sisekontrolli teenistus ei leidnud midagi, mis seostanuks jäätmeveofirmat BWM Arvo Sarapuuga," ütles linnapea kohusetäitja Taavi Aas, kommenteerides abilinnapea Arvo Sarapuule tänast kahtlustuse esitamist. Seega püüdis linnavalitsus meedias varem esinenud kahtlustustele kinnitust leida või neid ümber lükata kohe, kui ühes ajalehes ilmusid kuuldused abilinnapea Sarapuu võimalikest seostest jäätmefirmaga BWM.

"Tallinna linnavalitsus on igati valmis tegema koostööd uurijatega," ütles Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas tänasel pressikonverentsil, rääkides abilinnapea Arvo Sarapuu kinnipidamist seoses kahtlustuse esitamisega. Teatavasti heidetakse Sarapuule ette, et ta on ametnikuna soosinud enda lähikondsetega seostatud jäätmeveoettevõtet BWM.

Taavi Aasa sõnul on Arvo Sarapuu esitanud lahkumisavalduse.

"Kui meil oleks olnud info, et on mingeid kahtlusi, oleksime kindlasti seda arvestanud," viitas Aas asjaolule, et Sarapuuga seostatud prügiveoettevõte BWM hakkas linnas tegutsema alates 1. märtsist ehk samast kuupäevast, kui algatati kriminaalasi seoses abilinnapea Arvo Sarapuu võimalike seostega BWMiga.

Infot alustatud uurimise kohta aga õiguskaitsjad linnavalitsusele ei andnud. "Kui need kahtlused üles tõusid, oleks olnud hea, kui prokuratuur andnuks omapoolsed hinnangud," märkis Aas, lükates ümber süüdistuse, nagu võinuks linnavalitsus juba varem seoses BWMi ja Sarapuu võimalikele sidemetega sekkuda.  "Ainuke kommentaar, mis tuli, et ei ole laekunud kuriteoteatist."

Arvo Sarapuu ise oli Taavi Aasale korduvalt kinnitanud, et ta ei ole seotud BWMiga.

"Avaldan kahetsust ja vabandan kõigi linlaste ees," ütles Aas. Tema sõnul, kuna ei tulnud prokuratuurilt linna järelepärimise peale vastust, ei saanud järeldusi Sarapuu ja BWMi võimalike sidemete kohta teha. Aas tuletas meelde, et süüdi saab mõista siiski ainult kohus, kuid ta möönis, et linnavalitsuses ollakse praegu keerulises olukorras.

"Oleme saatnud välja ühisavalduse, et Sarapuu ei jätka linnavalitsuses," ütles Aas, rääkides erakonna esimehe Jüri Ratasega tehtud avaldusest. "Mul on hea meel, et võtsime juba varem vastu otsuse, et BWM edasi tegutseda ei saa."

Aasa sõnul otsustati leping BWMiga tolle toimetulematuse tõttu lõpetada enne, kui linnavalitsuses saadi teada Sarapuule kahtlustuse esitamisest.  "Meie jaoks on oluline, et prügivedu läheks edasi tõrgeteta," lisas Aas, kelle sõnul jätkab Sarapuust pooleli jäänud tööd jäätmeveo korralduses abilinnapea Kalle Klandorf.

Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus (TJT) on vedanud kaks korda rohkem prügi kui BWM, ütles Kalle Klandorf, rääkides BWMi tegemata tööst. Tema sõnul teeb TJT ära nii BWMi tegemata töö Nõmmel jm, kui on vajadusel valmis jätkama tööd Kesklinnas: seda nende klientide osas, kes Ragn Sellsi teenuseid seal enam tarvitada ei soovi. "Täna põhiline vedaja kesklinnas on TJT," lisas Taavi Aas, kelle sõnul jäätmemajandus seoses Arvo Sarapuule esitatud kahtlustusega korraldamata ei jää.

14images

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ning Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas kinnitasid ühisavalduses, et täna kahtlustatavana kinni peetud abilinnapea Arvo Sarapuu ei saa abilinnapea ametis jätkata. Taavi Aasa sõnul näitab juhtunu, et Tallinna Linnavalitsus langetas eile ainuõige otsuse lõpetada ettevõtte BWM teenuste kasutamine jäätmeturul.

Kaitsepolitsei (kapo) pidas Tallinna prügiäri kriminaalasja raames täna hommikul kinni Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Arvo Sarapuu, kes sai ka kahtlustuse.

Kaitsepolitseiamet ja riigiprokuratuur menetlevad alates selle aasta 1. märtsist kriminaalasja, mille raames esitati Tallinna abilinnapeale Arvo Sarapuule kahtlustus teadvalt toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses. Lisaks kahtlustatakse kahte meest suures ulatuses toimingupiirangu rikkumisele kaasaaitamises.

Riigiprokurör Laura Feldmanise sõnul alustati kriminaalmenetlust koos kaitsepolitseiametiga, tuginedes pikka aega kogutud teabele, juba käesoleva aasta märtsis ehk kaks nädalat enne suurt avalikku arutelu meedias. "Ajakirjandusel on ühiskonnas oma oluline roll ja mõistame seda täielikult. Samas on ka prokuratuuril ja uurimisasutusel täita oma roll ning seetõttu ei saanud me ka suure avalikkuse huvi korral anda vastuseid enne, kui kriminaalmenetlus seda võimaldab," selgitas riigiprokurör.

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...